Pływanie: Złoty medal Konrada Czerniaka oraz brąz Ludwiki Szynal

Ludwika Szynal (Skarpa Lublin) wywalczyła brązowy medal na dystansie 200 m stylem grzbietowym archiwum klubu
Udostępnij:
Dwa medale - to dorobek reprezentantów Lubelszczyzny, podczas pierwszego dnia letnich mistrzostw Polski seniorów w pływaniu, które w dniach 12-15 maja rozgrywane są na nowym, 50-metrowym basenie Aquasfera w Olsztynie.

Złoto na dystansie 50 m stylem dowolnym, wywalczył Konrad Czerniak z Wisły Puławy, uzyskując czas 22,04 sek. Rezultat ten jest lepszy od minimum na tegoroczne igrzyska olimpijskie w Londynie. Podopieczny trenera Bartosza Kizierowskiego zapewnił sobie już jednak wcześniej udział w igrzyskach, podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata seniorów w chińskim Szanghaju.

Drugi krążek w olsztyńskim czempionacie był dziełem Ludwiki Szynal ze Skarpy Lublin, która stanęła na najniższym stopniu podium w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym (2.15,28).

W sobotę czwarta lokata na dystansie 200 m grzbietem mężczyzn, przypadła Adamowi Dubielowi z MTP Lublinianka. Szósta na 200 m motylkiem, była natomiast Marcelina Radlińska z Orki Zamość.