PO WER szansą dla ludzi z pasją

Materiał informacyjny WOJEWÓDZKIEGO URZĘDU PRACY w Lublinie
Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie od 2015 r. wdraża Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), który stworzył szansę dla ludzi młodych z pasją z terenu województwa lubelskiego na założenie własnej działalności gospodarczej. Nie są to łatwe przedsięwzięcia, wymagają od młodych ludzi odwagi, pomysłu na siebie, specjalistycznej wiedzy i konsekwencji w działaniu, wiary we własne siły, ale z pewnością mogą przynieść satysfakcję i rozwój zawodowy.

Prezentujemy poniżej sylwetki młodych ludzi, którzy skorzystali w ramach PO WER z dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej i mimo trudnego czasu spowodowanego pandemią koronawirusa, próbują rozwijać swoje projekty realizując własne wizje i marzenia.

Agata Golik – studia graficzne

Moim pomysłem na własną działalność jest założenie studia graficznego oferującego usługi projektowe oraz artystyczne. Moje wykształcenie pozwala mi na prowadzenie projektów z zakresu identyfikacji wizualnej, jak i projektowania przestrzeni oraz wzornictwa wyrobów użytkowych. Ze względu na ukończenie Akademii Sztuk Pięknych i Liceum Plastycznego oferuję również realizacje z zakresu malarstwa, grafiki, form przestrzennych i innych realizacji kreatywnych. Dziś usługi graficzne wykraczają daleko poza zaprojektowanie samego logo i taką drogą zamierzam podążać - w myśl holistycznego podejścia do projektowania.

PO WER szansą dla ludzi z pasją
PO WER szansą dla ludzi z pasją

Prowadząc firmę „Studio Obrysy”, planuję nadal rozwijać swoje umiejętności i poszerzać swój wachlarz usług o nowe działania. Jednocześnie, ze względu na stan epidemiologiczny, zdaję sobie sprawę z takich przeszkód, jak utrudniony kontakt z klientem i konieczności prowadzenia projektów w formie zdalnej. Taka sytuacja sprawia też, że ciężej jest wypromować się pośród bardziej doświadczonej konkurencji, co staram się nadrabiać poprzez otwartość, komunikatywność w poszukiwaniu klientów i kontaktach z nimi.

Dawid Skromowski – firma PREFIX

Pan Dawid Skromowski prowadzi działalność gospodarczą w Ostrowie Lubelskim, w branży usług elektrycznych i teletechnicznych. Firma świadczy usługi w zakresie montażu i uruchomienia systemów: alarmowych, monitoringu, domofonowych, kontroli dostępu, Smart Home, TV Satelitarnej i Naziemnej oraz sieci komputerowych. Praca wykonywana przez Pana Dawida wymaga precyzji i solidności oraz doświadczenia i obszernej wiedzy z zakresu elektroniki i prawa budowlanego. Pozytywnym aspektem prowadzenia tej działalności jest nieograniczona możliwość rozwoju zawodowego. Praca jest niesamowicie ciekawa i inspirująca. Jednakże czasami bywa niebezpieczna, szczególnie prace wykonywane na wysokościach, na budowie, prowadzone w trudnych warunkach i uzależnione od pogody.

Ewelina Dobrowolska – branża fotograficzna

Pani Ewelina Dobrowolska pracowała jako fotograf od kilku lat, a zajęcie to stało się nie tylko wykonywanym zawodem ale ogromną pasją. Jako osoba bezrobotna skorzystała z szansy pozyskania dotacji z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oferowanych na założenie własnej działalności gospodarczej. Początek pandemii w kraju wzbudził pewne obawy ale ostatecznie beneficjentka zdecydowała się na podpisanie umowy z Powiatowym Urzędem Pracy.

PO WER szansą dla ludzi z pasją
PO WER szansą dla ludzi z pasją

Podjęła ryzyko ale obecnie nie żałuje tej decyzji i nie zamierza zawieszać działalności. Doświadcza trudności w utrzymaniu firmy w efekcie ograniczenia organizacji imprez rodzinnych czy okolicznościowych ale ta sytuacja zmienia się na lepsze. Jako wkraczający na rynek przedsiębiorca nie ukrywa, że w utrzymaniu firmy w znacznym stopniu pomogło wsparcie z Tarczy Antykryzysowej, bez którego byłoby dużo trudniej utrzymać się na rynku.

Jeżeli jesteś osobą w wieku 18-29 lat, zainteresowaną prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, prosimy o kontakt!

Punkt Informacyjny
Wydział Realizacji PO WER
Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie
ul. Lubartowska 74 A, piętro 1, pok. 100
20-094 Lublin
tel. 81 463 53 49, kom. 605 903 476
e-mail: [email protected]
https://power-wuplublin.praca.gov.pl/

Dodaj ogłoszenie