Po zaciętym meczu piłkarze ręczni Azotów Puławy pokonali Chrobrego Głogów 27:25

KS Azoty Puławy
Osłabiona brakiem kilku podstawowych graczy drużyna Azotów wygrała w Puławach z Chrobrym Głogów 27:25. Po pierwszej połowie był remis 12:12, a w 39. minucie goście byli lepsi o jedno trafienie. Decydująca okazała się seria czterech bramek z rzędu między 48. a 52. minutą.

Do meczowego protokołu trener Daniel Waszkiewicz wpisał wprawdzie Marko Panica, ale Chorwat, który ostatnio pauzował z powodu urazu nogi, nie pojawił się na boisku. W spotkaniu z Chrobrym szkoleniowiec wykorzystał tylko dziewięciu zawodników z pola. Najskuteczniejszy w tym gronie był skrzydłowy Wojciech Gumiński, który trafił wszystkie sześć rzutów. Tyle samo bramek, ale przy gorszej skuteczności zdobył Paweł Podsiadło.

W pierwszej połowie najwyższą przewagę gospodarze uzyskali w 18. minucie (8:5). Szybko ją jednak stracili, ale do przerwy żadna ze stron nie była bliższa wygranej.

Przez ponad kwadrans gry w drugiej połowie gra była wyrównana, a najczęstszym wynikiem był remis. Dopiero bramki, przy stanie 21:21, Roberta Orzechowskiego, Vladyslava Ostroushki, Nikoli Prce i Pawła Podsiadło pozwoliły Azotom odskoczyć na bezpieczne prowadzenia.
Wypracowane w tym okresie prowadzenie zapewniło gospodarzom 20. Zwycięstwo w PGNiG Superlidze.

Azoty Puławy – Chrobry Głogów 27:25 (12:12)
Azoty: Bogdanov, Koshovy – Podsiadło 6, Gumiński 6, Ostroushko 4, Grzelak 3, Prce 3, Orzechowski 2, Kasprzak 2, Kuchczyński 1, Jurecki. Kary: 8 min. Trener: Daniel Waszkiewicz
Chrobry: Stachera, Kapela – Babicz 7, Wierucki 2, Świtała 2, Klinger 2, Gujski 2, Tylutki 2, Orpik 2, Krzysztofik 2, Pawłowski 1, Płócienniczak 1, Kubała 1, Rydz 1, Biegaj. Kary: 14 min. Trener: Jarosław Cieślikowski