Po zaciętym spotkaniu piłkarze ręczni Azotów Puławy wygrali we własnej hali z Gwardią Opole

W rozegranym awansem meczu 24. serii PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych Azoty pokonały w Puławach Gwardię Opole 38:35. Spotkanie przez 60 minut było wyrównane, a goście jeszcze na minutę przed jego zakończeniem mieli realną szansę na sprawienie niespodzianki.

Gospodarze od kilku tygodni grają systemem sobota-środa-sobota, łącząc występy w polskiej lidze z meczami w europejskich pucharach. Klub z Puław zagrał wcześniej z Gwardią we własnej hali (zamiast zaplanowanego na ten termin meczu w Kwidzynie z MMTS), aby mieć więcej czasu na przygotowania do sobotniej potyczki z francuskim Chambery.

Pierwsza połowa środowego meczu była wyrównana i chociaż Azoty przez większość czasu prowadziły, to ich przewaga nie wynosiła więcej, niż dwa trafienia. Najlepszym graczem Gwardii w tej części meczu był doświadczony golkiper Adam Malcher, który kilka razy uratował swój zespół przed stratą bramki.

Do przerwy puławianie wygrywali 18:16. W 35. minucie gospodarze mieli szansę powiększyć przewagę do trzech bramek, ale Malcher obronił rzut karny egzekwowany przez Wojciecha Gumińskiego. Dwie minuty później był już remis 19:19, a dodatkowo gospodarze, po wykluczeniu Patryka Kuchczyńskiego, grali w osłabieniu.

To nie przeszkodziło im jednak odpowiedzieć dwiema bramkami z rzędu, a w 39. minucie Piotr Jarosiewicz wyprowadził Azoty, po raz pierwszy w tym spotkaniu, na trzybramkowe prowadzenie (22:19). Przerwa wykorzystana wówczas przez trenera Gwardii niewiele pomogła, ponieważ po wznowieniu gry Kuchczyński wykorzystał kontrę i przewaga miejscowych wzrosła do czterech trafień.

Nie był to jednak koniec emocji, a na minutę przed zakończeniem spotkania Patryk Mauer zdobył bramkę kontaktową (35:34). Górę jednak wzięło doświadczenie i spokój w grze zawodników z Puław, którzy w ciągu kilku sekund wykończyli celnym rzutem dwie kontry.

Azoty Puławy – Gwardia Opole 38:35 (18:16)
Azoty: Koszowy, Bogdanow – Podsiadło 8, Gumiński 5, Jurecki 5, Kuchczyński 4, Masłowski 4, Panic 4, Jarosiewicz 3, Seroka 3, Orzechowski 1, Prce 1, Prce. Kary: 8 min. Trener: Daniel Waszkiewicz
Gwardia: Malcher – Mauer 8, Łangowski 7, Jankowski 5, Zadura 5, Lemaniak 3, Mokrzki 2, Tarcijonas 2, Dementev 1, Siwak 1, Zarzycki 1. Kary: 4 min. Trener: Rafał Kuptel