Podlasie Biała Podlaska ratuje honor trzecioligowców z naszego regionu w 21. kolejce spotkań

Marcin Puka
Marcin Puka
Dawid Łukasik, Echo Dnia
Podlasie Biała Podlaska uratowało honor zespołów z naszego regionu w 21. serii spotkań trzeciej ligi grupy IV. Pozostałe ekipy albo remisowały, albo schodziły z boiska, jako pokonane.

Trzeci mecz z rzędu przegrały Orlęta Spomlek. Tym razem zespół z Radzynia Podlaskiego przegrał na wyjeździe z głównym kandydatem do awansu, Wieczystą Kraków 0:3.

Gospodarze chcieli się zrehabilitować za porażkę w Radzyniu Podlaskim 1:3. Byli oni jeszcze bardziej zmotywowani, ponieważ w poprzedniej kolejce ulegli w gościach Sokołowi Sieniawa 2:3. Po tym w ekipie z Małopolski nastąpiła zmiana trenera. Dariusza Marca zastąpił prowadzący wcześniej między innymi ekstraklasową Miedź Legnica, Wojciech Łobodziński.

Goście przystąpili do gry w sobotnim meczu bez Karola Rycaja i Pawła Czaljadki, natomiast po kontuzji wrócił do gry Przemysław Koszel. Po przeciwnej stronie boiska pojawił się były gracz Orląt Spomlek, Paweł Koncewicz-Żyłka.

Przez długi okres czasu przyjezdni mądrze się bronili. Aż przyszła 28 minuta, gdy z pola karnego celnie przymierzył Adrian Klimczak. Chwilę później było już 0:2, kiedy to wynik strzałem z bliskiej odległości podwyższył Patryk Kołodziej, który wcześniej ostemplował poprzeczkę bramki Orląt Spomlek. Stało się jasne, że o niespodziankę będzie trudno.

Po zmianie stron Kacper Kołotyło wygrał pojedynek oko w oko z byłym reprezentantem Polski, Radosławem Majewskim. Zresztą ten ostatni ustalił w 86. min. końcowy wynik meczu. Drużyna z naszego regionu najlepszą szansę na honorowe trafienie miała po kwadransie drugiej połowy. Wtedy niecelnie główkował Piotr Kuźma.

Wieczysta Kraków - Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 3:0 (2:0)
Bramki: Klimczak 28, Kołodziej 34, Majewski 86
Wieczysta: Kowalski - Asmelash, Koncewicz-Żyłka, Kołodziej, Klimczak, Torres (78 Bąk), Pietras, Pałaszewski (73 Twarowski), Majewski (87 Orlak), Danielak, Misak (73 Hebel). Trener: Wojciech Łobodziński
Orlęta: Kołotyło – Madembo (38 Skrzyński), Duchnowski, Kamiński, Błasik, Szymala, Zmorzyński (77 Roguski), Korolczuk (77 Zając), Kobiałka, Szczygieł (59 Koszel), Maj (59 Kuźma). Trener: Mikołaj Raczyński
Żółte kartki: Pałaszewski – Szczygieł, Madembo, Kamiński
Sędziował: Marcin Bielawski z Katowic

Drugie zwycięstwo z rzędu, a szóste na wyjeździe odniosło Podlasie Biała Podlaska. Podopieczni Artura Renkowskiego okazali się lepsi od wzmocnionej Korony II Kielce (2:1). Dwie bramki zdobył pozyskany zimą z ŁKS Łagów, Damian Lepiarz.

W sobotę w zespole Korony II zagrało ośmiu piłkarzy z ekstraklasowego zespołu, ponieważ w lidze jest przerwa z powodu meczów eliminacji do mistrzostw Europy. Byli to między innymi Marceli Zapytowski, Adrian Danek, czy doświadczony Jacek Kiełb.

Goście grali wysokim presssingiem, czym wyraźnie zaskoczeni byli miejscowi. W 24. min. przyniosło to efekty, kiedy to składną akcję Podlasia wykończył Lepiarz. Goście mieli jeszcze kilka szans na podwyższenie wyniku, ale udało się im to dopiero w końcówce pierwszej odsłony.

W drugiej części gry znów pierwsi groźnie zaatakowali przyjezdni, ale nie trafili do siatki. Zemściło się to w 64. min., kiedy to Adam Deja zdobył kontraktową bramkę. Później Podlasie dobrze się broniło i zasłużenie zainkasowało kolejne trzy punkty.

Korona II Kielce – Podlasie Biała Podlaska 1:2 (0:2)
Bramki: Deja 64 – Lepiarz 24, 45
Korona II: Zapytowski – Więckowski (46 Zwoźny), Danek, Kwiecień (46 Kiełb), D. Lisowski, J. Kiełb (60 Shinonaga), P. Lisowski, Deja, Konstantyn (75 Strzeboński), Kostorz (46 Szulc), Rybus. Trener: Mariusz Ludwinek
Podlasie: Misztal – Arak, Kot, Kozłowski, Salak, Pigiel, Kosieradzki, Podstolak, Kurowski (86 Balicki), Niewiarowski (89 Szatała), Lepiarz. Trener: Artur Renkowski
Żółte kartki: Deja, D. Lisowski, Zwoźny – Kozłowski, Kurowski, Podstolak
Sędziował: Sebastian Godek z Rzeszowa

Wciąż wiosną nie może odpalić Avia, która jednak wciąż jest w grze o najwyższe cele. Świdniczanie bezbramkowo zremisowali przed własną publicznością z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski i w rundzie rewanżowej, nie licząc walkowera za spotkanie z ŁKS Łagów, pozostają bez zwycięstwa.

Gospodarze częściej byli przy piłce i mieli więcej sytuacji do zdobycia goli. M.in. bardzo dobrze strzelał Mateusz Kompanicki, ale jeszcze lepiej w bramce spisał się Jakub Burek. Goście natomiast groźnie kontratakowali. I jako pierwsi mieli szansę na zmianę wyniku, po główce Pawła Zdyba.

W końcówce pierwszej części gry, wydawało się, że jeden z graczy gości odbił piłkę ręką w polu karnym, ale sędzia nie wskazał na wapno. W drugiej połowie świdniczanie dążyli do strzelenia goli, ale zawsze coś stawało im na przeszkodzie. Dobre okazje mieli Wojciech Białek, czy Dominik Maluga, ale finalnie potyczka zakończyła się podziałem punktów.

Avia Świdnik – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:0
Avia: Rosiak – Drozd, Kursa, Midzierski, Dobrzyński, Uliczny (61 Mydlarz), Popiołek, Zając (46 Maluga), Kalinowski (61 Bialek), Kompanicki (81 Akhmedov), Rak (46 Kunca). Trener: Łukasz Mierzejewski
KSZO: Burek – Domagała, Jarzynka, Mężyk, Brągiel, Zdyb (68 Pawlik), Lipka (81 Zimnicki), Kafel, Nawrot, Janaszek, Mażysz (81 Żebrowski). Trener: Rafał Wójcik
Żółte kartki: Brągiel, Jarzynka

W kratkę w rundzie wiosennej grają piłkarze nożni Chełmianki. Ekipa z Chełma w niedzielę przegrała u siebie z wyżej notowaną Stalą Stalowa Wola 0:2, w której debiut trenerski zaliczył Ireneusz Pietrzykowski. Kilka dni temu zastąpił on na tym stanowisku Łukasza Surmę. Katem gospodarzy był Kacper Wydra, autor dwóch bramek.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana. Największe niebezpieczeństwo bramce rywali stwarzał Jakub Knap, ale goli nie było. Po przerwie szybko miejscowych utemperował Wydra, który kilka minut później ustalił końcowy rezultat. Gospodarzy trzeba pochwalić, albowiem ambitnie dążyli oni do strzelenia honorowego gola.

W najbliższą środę, 29 marca o godzinie 16 Chełmianka odrobi zaległość z 19. kolejki. Wtedy na swoim stadionie zmierzy się z Sokołem Sieniawa.

Chełmianka – Stal Stalowa Wola 0:2 (0:0)
Bramki: Wydra 53, 60
Chełmianka: Chełmianka: Ciołek – Kulynych, Futa, Piekarski (79 Gierała), Stępień, Bednara (57 Szwed), Marchuk (72 Perdun), Czułowski, Nowak, Mroczek (57 Szczodry), Knap (79 Bobrov). Trener Artur Bożyk
Stal: Smyłek – Kowalski, Banach, Grasza (46 Rogala), Soszyński, Iwao (78 Duda), Ziarko (87 Olszewski), Kołbon, Imiela, Szuszkiewicz (86 Grabarz), Wydra (70 Wojtak). Trener: Ireneusz Pietrzykowski
Sędziował: Norbert Chrząstek z Radomia

Hokejowy wynik w Tarnowie. Odmłodzona Lublinianka uległa Unii Tarnów 3:6, chociaż przegrywała już 0:6. Klasycznym hatrickiem dla przyjezdnych popisał się rezerwowy w sobotę, Jarosław Mazur.

Po pierwszej odsłonie było "tylko" 0:2, ale później Unia strzelała jak na zawołanie. Końcówka potyczki należała jednak do zespołu z Wieniawy, który w jakiś sposób zatarł nieciekawe wrażenie z gry do 73. min.

Unia Tarnów – Lublinianka 6:3 (2:0)
Bramki: Putin 8, 56 57, K. Orlik 35, Biały 54, Palonek 73 – Mazur 78, 82, 90
Unia: Zając – Łazarz, Kajpust, Węgrzyn (59 Mabassa), Soprych – Putin, Biś, Kron (68 Rojkowicz), Wardzała (68 Mida), K. Orlik (59 Sojda) – Biały (59 Palonek). Trener: Radosław Jacek
Lublinianka: Błażucki (84 J. Adamczyk) – Misiurek, Płocki, Drąg, Szczepaniak – Flis (59 Matyjaszczyk), Kołacz, Malec, Knapp (46 Gorecki), Wdowicz (59 Mazur) – Skrzycki (59 Choina). Trener: Radosław Adamczyk
Żółte kartki: Rojkowicz, Mabassa – Misiurek
Sędziował: Gerard Gawron z Mielca