Pogoda na święta. Białe Boże Narodzenie 2018? Sprawdź!

  Pogoda na święta. Białe Boże Narodzenie 2018? Sprawdź!

  ak

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Jaka będzie pogoda na święta? Czy w tym roku wreszcie będą białe święta? Sprawdź długoterminową prognozę pogody!
  1/4
  przejdź do galerii

  Jaka będzie pogoda na święta? Czy w tym roku wreszcie będą białe święta? Sprawdź długoterminową prognozę pogody! ©Myrams-Fotos / pixabay.com

  Pogoda na święta powoli zaczyna nas już zastanawiać. Do połowy listopada mogliśmy się cieszyć wyjątkowo wysoką temperaturą jak na tę porę roku, ale ostatnie doniesienia o zbliżającym się ochłodzeniu wzbudziły w nas nadzieję na białe święta. Czy słusznie? Sprawdzamy, jak zapowiada się pogoda na święta. Ciekawi?
  Pogoda na święta Bożego Narodzenia to obecnie prognoza z dużym marginesem błędu – najbardziej sprawdzalne są oczywiście prognozy na kilkadziesiąt godzin do przodu. Jeśli chodzi jednak o ogólne określenie warunków pogodowych, jakie zastaną nas na święta, można już śmiało zaglądać w długoterminowe prognozy pogody. Jak się one teraz prezentują?

  Pogoda na święta: zaplanuj Boże Narodzenie z długoterminową prognozą pogody! Czy to będą białe święta?


  Jaka powinna być wymarzona pogoda na święta, każdy dobrze wie – śnieg oraz lekko mroźna temperatura, pozwalająca na jego utrzymanie się. Tyle, jeśli chodzi o marzenia, a jak będzie w rzeczywistości?
  Niestety, to kolejny rok, w którym białe święta zobaczymy tylko w telewizji. Na śnieg nie ma co liczyć – jeśli w ogóle będzie pojawiał się w grudniu, to jedynie przelotnie i niemal od razu stopnieje. Panująca temperatura zdecydowanie nie będzie mu sprzyjała. Grudzień będzie dość mroźny, a temperatury za dnia nie będą przekraczały 5 stopni Celsjusza, nocą zaś będą sięgać nawet -7 stopni.

  Pogoda na święta: ostrzeżenie dla kierowców


  Jaka będzie pogoda na święta? Również będzie dość chłodno, ale za dnia możemy spodziewać się 2-3 stopni (w nocy około -3). Niestety śnieg nawet nie poprószy. Zamiast tego będzie dość pochmurno, mogą też pojawić się opady deszczu. Jeśli będzie on marznął, warunki na drogach nie będą najlepsze, dlatego w czasie świątecznych podróży lepiej zdjąć nogę z gazu!
  Pogoda na święta pozwoli nam na spacery, jednak trzeba będzie uważnie ją śledzić, by nie wyjść z domu, kiedy akurat będzie padał deszcz. Na szczęście na pasterkę dojdziemy susi, bo w wigilijny wieczór i noc opady nie są spodziewane. Oczywiście pogoda na Boże Narodzenie może się jeszcze nieco zmienić, dlatego będziemy na bieżąco aktualizować ten artykuł. Tutaj zawsze będzie aktualna prognoza pogody!

  FLESZ: ZMIANA OPON

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hehe

  taaaa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  susi hahahaahahaa

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo