Polacy przegrali z Chorwacją 21:24

RedakcjaZaktualizowano
Polacy przegrali 21:24 z reprezentacją Chorwacji w półfinałowym meczu mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Zespół Chorwacji na początku drugiej połowy przejął inicjatywę w spotkaniu, oraz objął prowadzenie którego nie oddał aż do końca meczu. Polakom pozostało spotkanie z Islandią o brązowy medal, a Chorwaci jutro zmierzą się z Francuzami w finale.

Zakończył się półfinał mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Polscy szczypiorniści pod przewodnictwem trenera Bogdana Wenty przegrali walkę z reprezentacją Chorwacji o mecz finałowy. Polacy zagrają w następnym spotkaniu z Islandią o brązowy medal.

Po pierwszej, bardzo wyrównanej połowie spotkania jednym punktem prowadzą Polacy z wynikiem 10:9. Na zwycięzcę spotkania czekają już Francuzi, którzy wcześniej pokonali zespół Islandii.

W pierwszej połowie obie drużyny starały się grać uważnie w obronie, co skutkowało małą liczbą zdobytych bramek. W ofensywie lepiej radzili sobie Polacy, aż siedmiu zawodników Bogdana Wenty wpisało się na listę strzelców.

Mecz rozpoczął się od celnego trafienia Bartosza Jureckiego. Chwilę później wyrównał Ivan Cupić. Później walka toczyła się "bramka za bramkę", po 10 minutach Polacy prowadzili 4:3. Po kolejnych dziesięciu minutach było 7:6 dla "biało-czerwonych", a chwilę później, przy grze Polaków w osłabieniu, odskoczyli rywalom na dwa punkty. Wynik meczu do przerwy ustalił golem z rzutu karnego Manuel Strlek.

Druga połowa zaczęła się dla Polaków źle. Tuż po wznowieniu gry Chorwaci wyrównali, a Tomasz Tłuczyński nie wykorzystał rzutu karnego. Po chwili rywale "biało-czerwonych" po raz pierwszy w meczu wyszli na prowadzenie - 11:10, a następnie Domagoj Duvnjak podwyższył. Chorwaci zaczęli grać z większą pomysłowością, co zespołowi Bogdana Wenty utrudniało obronę. Lepiej spisywał się także bramkarz Mirko Alilović.

W 38. minucie Sławomir Szmal końcami palców wybronił rzut, który mógł dać rywalom trzy punkty przewagi. Cupić dokonał tego jednak dwie minuty później, wykorzystując rzut karny i wyprowadzając swój zespół na 15:12. Na dziesięć minut przed końcem "biało-czerwoni" przegrywali 16:19. Nadzieję Polakom przywrócił gol Michała Jureckiego na 18:20 w 53. minucie, ale niedługo potem Chorwaci prowadzili już czterema bramkami. Ostatnie minuty przebiegły pod znakiem skutecznej, konsekwentnej gry rywali Polaków na utrzymanie prowadzenia.

W pierwszym dzisiejszym półfinale Francja pokonała Islandię 36:28. Skład finału Francja - Chorwacja będzie powtórką z ubiegłorocznych mistrzostw świata, wygranych przez "trójkolorowych".

Prezydent kibicował, czy nie kibicował?

Służby prasowe prezydenta dementują informację o tym jakoby Lech Kaczyński był na meczu Polska - Chorwacja w Wiedniu. Wcześniej prezydencki minister Mariusz Handzlik powiedział, że "Pan prezydent jest z polskimi piłkarzami ręcznymi tutaj na Stadthalle w Wiedniu (...) ".

W poniedziałek po południu Lech Kaczyński spotka się z naszymi szczypiornistami w Pałacu Prezydenckim.

Źródło: IAR, TUSZ