Jakub Maj
Jakub Maj
CharlotteFC/YouTube
Karol Świderski w nocy z soboty na niedzielę strzelił swoją pierwszą bramkę w obecnym sezonie MLS. Niestety jego zespół przegrał 1:3, ale trafienie może być przełamaniem dla reprezentanta Polski, który nie ma najlepszych statystyk w lidze.

Karol Świderski z pierwszą bramką w sezonie

Karol Świderski rozegrał już kilka spotkań w obecnym sezonie MLS, ale dopiero w piątym meczu udało mu się zdobyć pierwszą bramkę. Miesiąc temu "Świder" zaliczył asystę z Saint Louis City. Na marcowym zgrupowaniu kadry popisał się trafieniem z Albanią, a teraz zdobył gola w lidze.

Niedzielne spotkanie z Real Salt Lake polski napastnik zaczął w pierwszym składzie. Świderski wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie w 27. minucie. 26-latek przyjął piłkę przed polem karnym, przełożył futbolówkę na lewą nogę i uderzył. Bramkarz nie miał szans z tym precyzyjnym strzałem.

Niestety Real Salt Lake w drugiej połowie odwrócił losy spotkania i strzelił Charlotte jeszcze trzy bramki. W barwach gości wystąpił również Kamil Jóźwiak. Skrzydłowy zagrał 77 minut, ale nie było to najlepsze spotkanie 24-latka. Drużyna z dwoma Polakami w składzie zajmuje obecnie 14. miejsce (przedostatnie) w Konferencji Wschodniej z bilansem: jedna wygrana, dwa remisy i cztery przegrane.

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Już za kilka miesięcy polska liga może stracić bardzo wielu świetnych zawodników. Dobry sezon Lecha Poznań sprawił, że zagraniczne kluby zaczęły interesować się zawodnikami Kolejorza. Legia także ma swoje problemy - nadal nie jest znana przyszłość największej gwiazdy. Oto Plotki transferowe w Ekstraklasie. Kto latem odejdzie z polskiej ligi?Aby zobaczyć wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Plotki transferowe w Ekstraklasie. Kto latem odejdzie z pols...