Działania policjantów będą dwutorowe: to profilaktyka i praktyka. Za tą pierwszą odpowiadać będą policyjni eksperci od uzależnień i bezpieczeństwa w sieci.
- W tym roku postawiliśmy na cyberbezpieczeństwo i dopalacze bo to największe współczesne zagrożenia dla dzieci i młodzieży. Warto zatem edukować w tym zakresie, wskazując na konkretne zagrożenia – mówiła Dorota Gil z KWP.
Rzecznik prasowy lubelskiej policji zwróciła z kolei uwagę na bezpieczną drogę do szkoły.
– Już teraz skierowaliśmy 25 wniosków do Zarządu Dróg i Mostów o uzupełnienie i zmianę oznakowania – informowała Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy lubelskiej policji.
– Będziemy zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w okolicach szkół i na zachowania rodziców, którzy odwożąc dzieci często nie przestrzegają reguł bezpieczeństwa - dodała Laszczka-Rusek.
Policjanci podsumowali także zakończoną akcję „Bezpieczne wakacje”. W tym roku było nieco lepiej niż w poprzednim.
W okresie lipiec-sierpień w woj. lubelskim doszło do 6 utonięć (w ubiegłym było 7). Przyczyny zawsze są niestety te same: bezmyślność, przecenianie swoich umiejętności i alkohol.
Robert Koźlak z KWP zwrócił uwagę na pracę drogówki.
– W okresie wakacyjnym doszło do 291 wypadków, w których zginęły 49 osoby, w tym: 12 pieszych, 22 kierowców i 9 motocyklistów. Policjanci kontrolowali także autokary, którymi dzieci podróżowały na kolonie i obozy. 11 autobusów nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy. Zdarzały się przypadki, że ich kierowcy byli nietrzeźwi.
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Zobacz też: "Patrz i słuchaj". Lubelska policja apeluje do pieszych
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?