Policjanci z całego kraju walczyli na pływalni w Lublinie w VII mistrzostwach im. podinsp. Małgorzaty Bigos (ZDJĘCIA, WIDEO)

Policjanci reprezentujący Komendę Główną Policji okazali się najlepsi w VII Mistrzostwach Policji w pływaniu, które tradycyjnie odbyły się na pływalni Aqua Lublin. W tym roku w zawodach wzięło udział 84 policjantów i pracowników Policji. Lubelski garnizon reprezentowało 25 zawodników.

Zawody patronatem objęli Komendant Główny Policji, wojewoda lubelski, marszałek województwa lubelskiego oraz prezydent Lublina.

W klasyfikacji drużynowej zawodnicy Komendy Głównej Policji zdobyli 35 medali, w tym 24 złote.

Uczestnicy mistrzostw rywalizowali w konkurencjach indywidualnych (na dystansach od 50 do 400 metrów) oraz w sztafetach.

Na zwycięzców czekały puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, prezydenta Lublina oraz przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Lublinie.

Organizatorami zawodów była Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Lublinie.

Od poprzedniej edycji mistrzostwa noszą imię podinsp. Małgorzaty Bigos - policjantki i ogromnej pasjonatki sportu, która we wrześniu 2017 roku zginęła tragicznie, podczas wejścia na ściankę wspinaczkową.

Podinsp. Małgorzata Bigos była kierownikiem Sekcji Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Od momentu wstąpienia do służby w Policji, Małgosia wielokrotnie uczestniczyła w organizowanych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Pływaniu zdobywając złote medale.

W lipcu ubiegłego roku, w ramach obchodów 99 rocznicy powstania Policji, Kapituła Polskiego Komitetu Olimpijskiego przyznała podinsp. Małgorzacie Bigos Złoty Medal „Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego”

Po raz drugi w mistrzostwach wystartowała sztafeta honorowa w skład której weszli: insp. Robert Szewc Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie, I Zastępca KWP w Lublinie podinsp. Jerzy Czebreszuk, podinsp. Dariusz Godlewski Zastępca KMP w Zamościu oraz nadkom. Konrad Kańkowski Naczelnik Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie.

W klasyfikacji drużynowej złoto przypadło reprezentantom KGP, którzy zdobyli w sumie 35 medali (24 złote, 8 srebrnych i 3 brązowe). Drugie miejsce zajęła drużyna z KWP w Poznaniu z dorobkiem 16 medali (9 złotych), a trzecie policjanci reprezentujący KWP w Krakowie.

W sztafecie kobiet zwyciężyły policjantki reprezentujące KGP. Natomiast sztafeta z Lublina zajęła drugie miejsce. W sztafecie męskiej także zwyciężyła drużyna reprezentująca KGP.

Lubelscy funkcjonariusze zajęli czwarte miejsce.

W sztafecie mix pierwsze miejsce zajęli policjanci reprezentujący KGP, drugie miejsce należało do Wrocławia, a trzecie do KWP Lublin.