– Porozumienie będzie dotyczyło wykorzystania metodyki naukowej do monitorowania jakości toru. Chcemy zadbać o każdy szczegół przy obronie tytułu mistrza Polski przez lubelskich żużlowców. Mamy do tego odpowiednio przygotowanych ludzi, zaplecze naukowe, aparaturę badawczą i mnóstwo dobrych chęci – wyjaśnia rektor Politechniki Lubelskiej, prof. dr hab. inż. Zbigniew Pater. – W dziedzinach inżynierii mechanicznej oraz inżynierii lądowej i transporcie osiągnęliśmy w Polsce poziom mistrzowski. Teraz, podpisując porozumienie, sięgamy po naszych najlepszych naukowców właśnie z zakresu inżynierii lądowej – dodaje.
Świętująca w tym roku 70-lecie istnienia Politechnika Lubelska oraz Platinum Motor Lublin współpracują ze sobą już od kilku lat. – Odbudowując lubelski żużel, w 2017 roku, pierwsze kroki z prośbą o wsparcie techniczne skierowaliśmy w stronę Politechniki Lubelskiej. Żużel jest przecież sportem technicznym. Początkowo nasze zapytania dotyczyły warsztatu, później pojawiły się potrzeby związane z przygotowaniem toru. Od kilku sezonów do tego tematu podchodzimy z punktu widzenia naukowego – mówi wiceprezes zarządu Motoru, Piotr Więckowski.
Na tym najbardziej korzystają sami żużlowcy. – Przygotowanie toru to bardzo ważna rzecz – zaznacza trener Maciej Kuciapa. Jakie plany wiąże z rozpoczynającym się w Poniedziałek Wielkanocny sezonem? – Przede wszystkim kluczowe jest wywalczenie awansu do najlepszej czwórki i potem skupienie się na rywalizacji o medale, o złoto. Na pewno będzie to wymagające zadanie, bo przeciwnicy się wzmocnili. Jednak przy współpracy z Politechniką Lubelską będzie nam nieco łatwiej – wierzy trener.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?