Politechnika Lubelska ma dostęp do bazy Polskich Norm

  Politechnika Lubelska ma dostęp do bazy Polskich Norm

  Ilona Leć

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  - Możemy korzystać z kompletnego zbioru około 35 tysięcy aktualnych tekstów Polskich Norm i dokumentów normalizacyjnych w formie elektronicznej. Normy są niezbędne w pracy naukowej i badawczej oraz laboratoryjnej m.in. na Wydziale Mechanicznym oraz Budownictwa i Architektury - mówi Dorota Tkaczyk, dyrektor biblioteki Politechniki Lubelskiej.
  Polski Komitet Normalizacyjny pod koniec grudnia ubiegłego roku przeprowadził audyt w Ośrodku Informacji Patentowej i Normalizacyjnej Biblioteki PL. Uczelnia zastosowała się do wcześniejszych zaleceń i uznano, że pomyślnie wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Dzięki pozytywnym wynikom audytu, uczelnia otrzymała zbiór Polskich Norm za darmo. - Wdrażanie polegało na stworzeniu systemu zabezpieczeń sieciowych i lokalowych.
  Bezpieczeństwo informacji wprowadzane jest w instytucjach finansowych, opieki medycznej, informatycznych oraz tych zajmujących się informacją poufną. System ma za zadanie chronić bazy danych, które są udostępniane przez PKN - wyjaśnia Dorota Tkaczyk.

  Czytaj nasz serwis studencki STUDENTOWO


  Biblioteka Politechniki Lubelskiej jako jedyna w Lublinie wprowadziła SZBI. Dzięki umowie zawartej z PKN, od następnego semestru na PL będzie wykładany nowy przedmiot - wstęp do normalizacji. Początkowo tylko na Wydziale Zarządzania. Później ma zostać wprowadzony na wszystkich wydziałach uczelni. - Do naszej biblioteki może przyjść każdy i skorzystać z formy elektronicznej bazy Polskich Norm, ale tylko nasi studenci i pracownicy mogą je wydrukować - dodaje Dorota Tkaczyk.  Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
  Zapisz się do newslettera!  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  :)

  :) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 159 / 156

  No nareszcie jakiś ruch w tej kwestii!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo