Politycy kontrolują media. Radio Lublin i TVP Lublin mają nowe rady programowe

  • Kurier Lubelski

Sławomir Skomra

Radio Lublin i regionalny oddział TVP mają nowe rady programowe. W każdej z nich najwięcej przedstawicieli ma Prawo i Sprawiedliwość.
Katarzyna Mieczkowska, Michał Mulawa, Artur Soboń (w środku), Sylwester Tułajew, Michał Krawczyk.
 archiwum

Zatwierdza plany finansowe oraz nadzoruje działalność stacji. Tym zajmują się rady programowe publicznych rozgłośni radiowych i stacji TVP. Wybiera je Rada Mediów Narodowych. Radio Lublin i TVP Lublin już je mają.

Radio Lublin

W nowej radzie programowej Radia Lublin zasiadają zgłoszeni przez klub parlamentarny PiS: Jakub Banaszek (chełmski działacz partii), Michał Mulawa (radny wojewódzki), Adam Pawlik (radny Zamościa), poseł Artur Soboń i Zdzisław Szwed (radny z Chełma).

Platformę Obywatelską reprezentują: Magdalena Gąsior-Marek (była posłanka, obecnie dyrektor w urzędzie marszałkowskim), Grzegorz Linkowski (reżyser, miejski urzędnik z Lublina) i Michał Krawczyk (lubelski radny).

Człowiekiem Kukiz‘15 jest Michał Krupa, a Nowoczesnej Marcin Gutek.

Skład rady RL uzupełniają: Wacław Czakon (Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo), Jacek Dąbała (prof. KUL), Bernard Nowak (Stowarzyszenie Pisarzy Polskich), Urszula Paprocka-Piotrowska (prorektor KUL) i Grażyna Stachyra (UMCS).

TVP Lublin

W radzie programowej TVP Lublin PiS też ma pięciu swoich ludzi. Są to: Anna Pańczyk (asystentka posłanki Beaty Mazurek), Radosław Skrzetuski (asystent senatora Andrzeja Stanisławka), posłowie Sylwester Tułajew i Sławomir Zawiślak oraz Wojciech Żukowski (burmistrz Tomaszowa Lubelskiego).

Platformę reprezentują: Krzysztof Babisz (były kurator oświaty), Katarzyna Mieczkowska (dyrektor Muzeum Lubelskiego) i Tomasz Żmudzki.

Krzysztofa Kowalczyka zgłosił klub parlamentarny Kukiz ‘15, a Nowoczesna wytypowała Maję Zaborowską.

Pozostałymi członkami rady są: Jarosław Cybulak (Bractwo Księdza Stanisława Zielińskiego), Marian Król (przewodniczący lubelskiej Solidarności, ks. Rafał Sztejka (zgłoszony przez KUL), Beata Strzałka (Stowarzyszenie Zrównoważonego Rozwoju i Przedsiębiorczości Społecznej) i przedstawiciel ZA„Puławy” Sławomir Wręga.

Członkowie rad otrzymują co miesiąc 338 zł, a ich przewodniczący 500 złotych.

Wideo

polecane: "Bez ściemy" o prawnikach

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

25.03.2017, 00:39

Jakub Banaszek (chełmski działacz partii)w radzie programowej Radia Lublin - to żałosne!

24.03.2017, 14:26

Kto teraz chętny na abonament KORowego towarzystwa ?

24.03.2017, 09:40

Brawo PIS i rząd B Szydło a zdrajcom na pohybel.

24.03.2017, 09:35

A może zapytałbyś się dlaczego w Polsce jest 80 % mediów w rękach niemieckich i kto do tego doprowadził?

24.03.2017, 09:31

Pan na usługach niemieckich świń?

24.03.2017, 07:44

Dlatego , żebyś się pytał, bo i tak nie zrozumiesz.Może zapytałbyś , dlaczego w Polsce jest 80% mediów niemieckich i kto do tego doprowadził?

23.03.2017, 18:50

STrzałka z Biłgoraja w radzie programowej?

23.03.2017, 16:37

Dojna zmiana! wszystko obsadzone przez wybitne intelekty z partii jedynej słusznej kaczki

23.03.2017, 16:05

oddajcie nam Barachołkę cholerne pisiory

23.03.2017, 14:42

Michał Mulawa - rada programowa Radio Lublin, Marta Mulawa - szefowa działu reklamy TVP Lublin. Czekamy na wieści o etacie dla ciotek i kuzynów.

23.03.2017, 14:00

Jak brakuje argumentów to należy kogoś obrazić, opluć, oczernić. Nie zapomnij o tym wspomnieć swojemu spowiednikowi. Możesz mu powiedzieć, że obrażony już Ci wybaczył!

23.03.2017, 13:55

Soboń, Tułajew - niech żyją lubelscy Misiewicze! Zero kompetencji za to BMW(bierni, mierni ale wierni)

23.03.2017, 13:51

ta, bo mieszkania świadczą o rozwoju miasta, a nie zwiajaniu się i łataniu dziur jak po pruszkowskim... polska w ruinie.

23.03.2017, 13:47

No to teraz w radiu katecheza kilka godzin dziennie. Pani redaktor D. rozwinie skrzydła w kontaktach z dziećmi.

23.03.2017, 13:31

Twarz Lubelskiej PO mnie powala Gąsior-MareK, Krawczyk. Będą kwiaty dla Żuka od deweloperów.;-)

23.03.2017, 13:06

Rozumiem po jednym, ale 5 to przesada.

23.03.2017, 11:58

mieszka

23.03.2017, 11:39

Prosimy posła-ministranta Tułajewa o dużo reportaży o Czechowie! Kochający Parafianie

23.03.2017, 11:04

Program TVP Lublin 3 no du.. odpada ze śmiechu

23.03.2017, 10:52

Jak wyżej. Mędzisz po-wska prostytuto

23.03.2017, 10:50

A kto ogląda to propagandowe gówno? Przecież to czysty relikt komuny.

23.03.2017, 10:48

to jest doskonaly przyklad ze nic na lepsze sie nie zmieni i trzeba przestac myslec o jakichs zmianach w kierunku merytokracji we wszystkich branzach zwiazanych z panstwowoscia. Tam zawsze ( w Polsce i podobnych slabo rozwinietych krajach ) beda wciskani ludzie po liniach partyjych bez zadnych kompetncji. Pozostaje by czlowiek nie zwariowal realizowanie sie w prywatnej inicjatywie

23.03.2017, 10:44

Jak by to powiedział pan Wojewoda: " przytulą trochę kasy" to może i komuś " browara postawią " .

23.03.2017, 10:40

Ale co ma robić jak nic nie umie???

23.03.2017, 10:25

Mieczkowska Czerniak chyba już bez kreseczki. Ci politolodzy to ludzie renesansu. Potrafią wygrać nawet nabór na muzealnika. Jak jeszcze była rzeczkiem Żuka podobała mi się ta nowomowa w okularach przeciwsłonecznych z charakterystyczną nad-gestykulacją głowy (profeska!). "Nie ma zgody na handel małymi zwierzętami na podzamczu" No i co nie ma to nie ma do widzenia władza mówi, rozejść się