Politycy Polski 2050 będą pracować społecznie. Przynajmniej 30 godzin w miesiącu

Tomasz Nieśpiał
Tomasz Nieśpiał
Fot. Lukasz Kaczanowski/Polska Press
Przepracowanie społecznie 30 godzin na rzecz akcji pomocowych – pod takim warunkiem będzie można znaleźć się na listach wyborczych Polski 2050 Szymona Hołowni. Zobowiązanie podpisał m.in. senator Jacek Bury i posłanka Joanna Mucha.

W partii Szymona Hołowni zakończył się wewnętrzny proces wyborczy. Niespodzianek nie było. 12 delegatów zdecydowało, że na czele regionalnych struktur Polski 2050 stanął senator Jacek Bury. Wiceprzewodniczącymi zostały posłanka Joanna Mucha i radna sejmiku województwa lubelskiego Ewa Jaszczuk, a w zarządzie znaleźli się też radny miejski z Kraśnika Paweł Kurek (skarbnik) oraz Rafał Maksymowicz (sekretarz).

Obecnie w partii Polska 2050 w województwie lubelskim działa około 60 osób, ale przewodniczący Jacek Bury zapowiada rozwój struktur, ale zapewnia, że głównym celem tej aktywności nie są zbliżające się wybory.

– Dla nas ważniejsze od wyborów jest poprawienie funkcjonowania naszego kraju. Dlatego idziemy w region i zapraszamy do współpracy wszystkich, którym droga jest Lubelszczyzna. Mamy nadzieję, że dołączą do nas ludzie, którzy chcą poprawiać Polskę – mówi senator. – Będziemy próbowali naszymi działaniami pomóc obywatelom w tym, by godnie żyli na wszystkich polach swojej aktywności – dodaje polityk Polski 2050.

Z kolei Joanna Mucha zapowiada „nowy sposób robienia polityki”. – Tworzymy zespół i chcemy działać dla ludzi, w konsensusie. To coś, czego mieszkańcy Lubelszczyzny od nas oczekują – deklaruje posłanka.

Całe kierownictwo lubelskiej Polski 2050 zobowiązało się też podpisać pod deklaracją aktywności społecznej. Dokument zakłada, że każdy kto będzie chciał wystartować z list Polski 2050 w wyborach będzie musiał przepracować minimum 30 godzin w różnego rodzaju organizacjach społecznych.

- Wolontariat to jest nasze DNA – mówi Paweł Kurek, który przypomina, że z inicjatywy Szymona Hołowni powstały dwie fundacje zajmujące się pomocą. Jedna z nich skupiła się na prowadzeniu domu dziecka w Zambii, druga pomaga w wielu państwach Azji i Afryki niosąc pomoc około 40 tys. osobom rocznie.

iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie