Polska - Brazylia w siatkówce. Jaki wynik w finale mistrzostw świata? (NA ŻYWO)

RED
Polska pokonała Brazylię w finale mistrzostw świata w siatkówce. Biało - czerwoni zaliczyli rewelacyjny mecz. Pokonali w Turynie Brazylię 3:0 i obronili tytuł mistrzów świata. Bartosz Kurek został wybrany MVP turnieju!

Polska - Brazylia (3:0). Wygrywamy trzeci set (25:23)

Od dwóch punktów zdobytych przez Bartosza Kurka rozpoczął się trzeci set meczu finałowego mistrzostw świata w siatkówce. Polacy zachwycają wspaniałą formą. - Jakby nie było Brazylijczyków na boisku. Widzę strach i przerażenie w ich oczach - opisywali komentatorzy. "Polska!, Polska!" - słychać było na trybunach. W końcówce znowu zrobiło się bardzo nerwowo. Przewaga Polaków stopniała do dwóch punktów. Nasi zawodnicy nie pozwolili jednak wyrwać sobie zwycięstwa. Pokonali Brazylię w trzecim secie 25:23.

Polska - Brazylia (2:0). Wygrywamy drugi set! (25:19)

Drugi set także rozpoczął się dla naszej reprezentacji znakomicie. - Jeśli tak dalej będzie to wyglądało to będzie cudownie. Jest świetnie! - ekscytowali się komentatorzy. Swoją postawą wyróżniał się przede wszystkim Bartosz Kurek. Rewelacyjnie spisywał się także kapitan naszej reprezentacji Michał Kubiak. - To widać, oni chcą być mistrzami świata - tłumaczyli komentatorzy. Set zakończył się pewną wygraną biało - czerwonych (25:19).

Polska - Brazylia (28:26). Wygrywamy pierwszy set!

Za nami pierwszy set meczu finałowego mistrzostw świata. Polacy rozpoczęli bardzo dobrze. Pierwsza partia tego spotkania układała nam się początkowo bardzo dobrze. Kibice szaleli na trybunach. Końcówka seta zrobiła się jednak problemowa. Stopniała bezpieczna przewaga biało - czerwonych. W końcówce zrobiło się bardzo nerwowo.

Polska gra w niedzielę z Brazylią w finale mistrzostw świata w siatkówce 2018. To powtórka sprzed czterech lat. Wówczas w katowickim Spodku wygraliśmy 3:2. Jak będzie dzisiaj? Kto zgarnie złoty medal MŚ siatkarzy?

POLSKA - BRAZYLIA. JAKI WYNIK?

Udział w finale mistrzostw Polacy wywalczyli po emocjonującym meczu z Amerykanami. Reprezentanci naszego kraju nie byli faworytami meczu półfinałowego z USA. Amerykanie wcześniejsze mecze wygrywali jeden po drugim, przegrali zaledwie jedno spotkanie w III fazie z Brazylią, ale zagrali w rezerwowym składzie. Za zespołem Johna Sperawa przemawiały też ostatnie mecze obu drużyn.

Cztery ostatnie spotkania padły łupem naszych rywali. W sobotę jednak nasi wzięli rewanż, wygrali 3:2 i zagrają w finale mistrzostw świata!