Jacek Sroka
Mecz Polek w nowej hali pod Jasną Górą oglądało 6800 widzów. Biało-czerwone mimo dopingu kibiców uległy Czarnogórze 22:25.

Jeszcze nigdy meczu reprezentacji Polski szczypiornistek w kraju nie oglądało tylu widzów, ile zasiadło wczoraj wieczorem na trybunach nowej hali w Częstochowie. Pod Jasną Górą biało-czerwone dopingowało aż 6800 kibiców. Ich wsparcie nie pomogło jednak podopiecznym trenera Kima Rasmussena, które przegrały z mistrzyniami Europy wicemistrzyniami olimpijskimi

Mimo porażki Polki nie straciły jeszcze szans na awans do mistrzostw Europy, które w grudniu rozegrane zostaną w Chorwacji i na Węgrzech. Aby jednak awansować do turnieju finałowego biało-czerwone muszą wygrać w sobotę w Brnie z Czeszkami różnicą co najmniej trzech bramek.

Czarnogórki, które wygrały wszystkie mecze eliminacyjne, już wcześniej zapewniły sobie kwalifikację do finałów ME i do Polski przyjechały w składzie, w którym sporo było młodych zawodniczek. Dwie gwiazdy rywalek - Katerina Bulatović i Marija Jovanović w zupełności wystarczyły jednak do rozmontowania naszej obrony zdobywając w sumie 15 bramek.
Polki zaczęły mecz nerwowo, ale po 19 minutach i rzucie najskuteczniejszym w naszym zespole Aliny Wojtas, po raz pierwszy objęły prowadzenie (7:6). Chwilę później po dwóch bramkach Karoliny Siódmiak było nawet 9:6. Kolejny dobry okres gry biało-czerwonych oglądaliśmy po przerwie. W 40 minucie znów prowadziliśmy trzema bramkami (16:13). Od tego momentu nasz zespół jednak stanął i pozwolił rzucić rywalkom pięć bramek z rzędu. Za sprawą Woj-tas udało nam się jeszcze doprowadzić do remisu 20:20, ale końcówka za sprawą atomowych rzutów z drugiej linii Bulatović należała już do ekipy Czarnogóry.

Przed meczem Polek w Częstochowie rozegrano finałowe mecze turnieju "Szczypiorniak na Orlikach". W rywalizacji dzie-wcząt trzecie miejsce zajęła drużyna SP nr 13 z Rudy Śląskiej, która w małym finale pokonała SP 2 z Zielonki 8:7 (3:3). W zmaganiach chłopców czwarty był zespół SP nr 6 z Zawiercia ulegajac w meczu o brąz SP 23 z Płocka 9:10 (4:5). Turniej wygrały dziewczęta z SP 4 z Kwidzyna i chłopcy z SP 9 z Legnicy. Potem wszyscy razem dopingowali z trybun biało-czerwone.

*\

Mundial 2014: Pełne składy wszystkich zespołów grających na Mundialu 2014

*2500 górników na bruk w Kompanii Węglowej. To tragedia!*Basen Ruda w Rybniku najpiękniejszy w Polsce? ZOBACZ ZDJĘCIA*Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF**

Materiał oryginalny: Polska Czarnogóra 22:25. Polki przegrały, ale i tak w Częstochowie padł rekord [ZDJĘCIA, RELACJA] - Dziennik Zachodni