RED, x-news.pl
Polska - Czarnogóra (WYNIK). Kto strzelił gole? Czy mamy awans do mundialu? (ZDJĘCIA, WIDEO) Bartek Syta
[Polska - Czarnogóra (WYNIK). Kto strzelił gole? Czy mamy awans do mundialu? (ZDJĘCIA, WIDEO)] Po emocjonującym meczu na Stadionie Narodowym polscy piłkarze zapewnili sobie awans do mundialu w Rosji! Niedzielny mecz na Stadionie Narodowym zakończył się wynikiem 4:2.

SPRAWDŹ TEŻ: Polska - Urugwaj. Jaki wynik? Gole? To był ostatni mecz Boruca w reprezentacji (ZDJĘCIA)

[Polska - Czarnogóra (WYNIK). Kto strzelił gole? Czy mamy awans do mundialu? (ZDJĘCIA, WIDEO)]

Spotkanie rozpoczęło się sympatycznego wydarzenia. W drodze z szatni na boisko Robertowi Lewandowskiemu towarzyszył poruszający się na wózku mały Franek.

SPRAWDŹ TEŻ: Polska zmierzyła się towarzysko z Meksykiem (ZDJĘCIA, WIDEO)

Sam mecz rozpoczął się dla Polaków wyśmienicie. Już w 6.minucie do bramki naszych rywali trafił Krzysztof Mączyński. 10 minut później na listę strzelców wpisał się Kamil Grosicki. Stadion Narodowy w Warszawie oszalał z radości.

Realne szanse na strzelenie bramki nasi rywale mieli około 30. minuty spotkania, gdy Kamil Glik popełnił fatalny błąd w polu karnym. Sytuacji nie zdołał jednak wykorzystać Jovović i dlatego Polacy nadal mogli się cieszyć dwubramkowym prowadzeniem. Taki wynik udało się utrzymać do końca pierwszej połowy.

W przerwie trener Adam Nawałka wprowadził jedną zmianę w składzie biało-czerwonych. Łukasza Piszczka, który po starciu z rywalem, w końcówce pierwszej połowy meczu, narzekał na ból kolana. Zastąpił go Maciej Rybus.

"Arek Milik" skandowali na Stadionie Narodowym kibice, przypominając o nieobecności na boisku naszego kontuzjowanego snajpera. "Jeszcze jeden, jeszcze jeden" - domagali się także kolejnej bramki. Ta szczególnie ucieszyłaby zapewne Roberta Lewandowskiego, który ma szansę zostać królem strzelców eliminacji do mistrzostw świata w piłce nożnej. Przed spotkaniem z Czarnogórą miał na swoim koncie 15 goli (tyle samo co Cristiano Ronaldo).

Fatalna końcówka meczu Polska - Czarnogóra
W końcówce spotkania nasi rywale zdołali odrobić straty i po golach Stefana Mugosa i Zarko Tomasević remisowali z nami 2:2. Taki wynik dawał Polakom awans do mundialu. Sytuacja na boisku wyglądała jednak kiepsko. Uratował ją Robert Lewandowski, który strzelił do pustej bramki. Na tym nie koniec! Kuba Błaszczykowski zagrał wzdłuż pola karnego, Robert Lewandowski strącił piłkę, interweniował jeszcze Stojković. Zrobił to jednak tak niefortunnie, że wpadła ona do bramki! Wynik to: 4:2.