Polska pokonała Brazylię 3:1 i zdobyła Mistrzostwo Świata w siatkówce! (ZDJĘCIA)

KAMB
To było widowisko godne finału. Polska po zaciętym spotkaniu pokonała Brazylię 3:1 i sięgnęła po drugi w historii złoty medal mistrzostw świata.

40 lat. Tyle minęło od ostatniego złotego medalu wywalczonego przez naszych siatkarzy na mistrzostwach świata. Wówczas drużyna z Tomaszem Wójtowiczem w składzie sięgnęła po mistrzostwo pokonując w finale ZSRR. Tym razem Rosję odprawiliśmy jeszcze w fazie grupowej, a o złoto przyszło nam walczyć z Brazylijczykami.

Spotkanie zgodnie z przewidywaniami było niezwykle zacięte, a siatkarze wspięli się na wyżyny swoich możliwości. Początek nie był jednak dla nas udany, a pierwszy set padł łupem Canarinhos. Brazylijczycy wygrali otwarcie do 18.

W trzech kolejnych odsłonach ustrzegliśmy się jednak błędów, a Paweł Zagumny gubił rywali rozegraniem. W drugim secie Polacy pokonali rywali do 22, w trzeciej odsłonie nie było jednak już tak łatwo. Gra punkt za punkt toczyła się do samego końca, ale nasi lepiej wytrzymali ostatnie akcje. W efekcie wygrywając do 23.

W czwartym secie także było gorąco. W końcówce Polacy przegrywali już 18:20, aby ostatecznie wygrać do 22. Cenne punkty zdobył Mariusz Wlazły, dwa oczka oddali nam sami Brazylijczycy.

Brązowy medal powędrował do Niemców, którzy w meczu o trzecie miejsce bez problemów pokonali Francję 3:0 (25:21, 26:24, 25:23).

Polska – Brazylia 3:1 (18:25, 25:22, 25:23, 25:22)