Polska - Słowacja U21. Jaki wynik? Kto strzelił gole podczas meczu otwarcia Euro U21? (WIDEO)

RED
Polska - Słowacja na Euro U21. Jaki wynik? Kto strzelił gole?
Polska - Słowacja na Euro U21. Jaki wynik? Kto strzelił gole? AG
[Polska - Słowacja U21. Jaki wynik? Kto strzelił gole podczas meczu otwarcia Euro U21?] Meczem w którym zmierzyły się Polska i Słowacja rozpoczęły się mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro U21. Spotkanie zostało rozegrane we wspaniałej atmosferze na Arenie Lublin. Jaki był wynik? Kto strzelił bramki? Czytajcie dalej.

Przed spotkaniem na Arenie Lublin odbyła się krótka ceremonia otwarcia Euro U21. Za opracowanie choreografii odpowiadała Anna Łukasiak prowadząca Studio Tańca UDS, natomiast całość koordynowało Centrum Kultury w Lublinie.

Spotkanie rozpoczęło się dla Polaków wyśmienicie. Po akcja prawą stroną boiska, dośrodkował Tomasz Kędziora i głową piłkę do bramki Słowaków skierował Patryk Lipski. Z trybun po chwili słychać było "Jeszcze jeden!, jeszcze jeden!".

Polska - Słowacja U21. Czytaj też: Euro U-21. Polska - Słowacja (RELACJA NA ŻYWO)

Słowacy szybko otrząsnęli się po stracie bramki i w kolejnych minutach zaczęli bardzo odważnie nacierać na bramkę strzeżoną przez Jakuba Wrąbla. Polacy bronili się umiejętnie do 20 minuty meczu w której to piłka trafiła do wbiegającego w pole karne Valjenta, który płaskim strzałem wyrównał wynik spotkania. Do końca pierwszej połowy meczu wynik nie uległ już zmianie.

Atmosfera na Arenie Lublin była bardzo dobra. Spotkanie na stadionie obejrzało w sumie 14 911 osób. W VIP-owskiej loży polskiej reprezentacji kibicował m.in. prezydent Andrzej Duda.

"My chcemy gola, Polacy my chcemy gola" - śpiewali kibice na Arenie Lublin. Bramka rzeczywiście padła, ale dla naszych przeciwników. Nieudana interwencja w obronie sprawiła, że piłka trafiła pod nogi Pavola Safranko. Słowak miał wolną drogę do bramki i okazji nie zmarnował. Mecz zakończył się wynikiem 1:2.

Polska - Słowacja na Euro U21. Składy:

Reprezentacja Polski: Wrąbel – Kędziora, Bednarek, Jach, Jaroszyński – Dawidowicz, Linetty – Frankowski, Lipski, Kapustka – Stępiński

Reprezentacja Słowacji: Chovan - Mazan - Skriniar, Ninaj, Vajkent - Lobotka, Mihalik, Chrien, Bero, Rusnak - Zrelak.