Polska - USA w siatkówce. Jaki wynik w półfinale mistrzostw świata? (POLSKA-USA)

RED
Polska - USA w półfinale mistrzostw świata w siatkówce
Polska - USA w półfinale mistrzostw świata w siatkówce Sylwia Dąbrowa/Polska Press
Polska - USA - ten mecz przesądził o tym, że polska reprezentacja mężczyzn w siatkówce awansowała do finału mistrzostw świata. Stawka spotkania była ogromna, zrozumiałe były więc emocje towarzyszące pojedynkowi Polska - USA. W Turynie Polacy wygrali z Amerykanami 3:2!

Miejsce w niedzielnym finale mistrzostw zapewnili sobie już wcześniej Brazylijczycy, którzy w sobotę pokonali Serbów 3:0 (25:22, 25:21, 25:22). To będzie piąty z rzędu finał mistrzostw świata z udziałem Canarinhos. Przed czterema laty przegrali w katowickim Spodku z Polską. Czy ta historia ma szansę się powtórzyć?

Polska - USA. W piątym secie wygraliśmy 15:11!

Rewelacyjnie rozpoczął się ten set dla Polaków. Amerykanie pogubili się na boisku. A biało - czerwoni grają fantastycznie blokiem. - Będziemy śnić o tym bloku - zachwycają się komentatorzy.

W połowie seta zaczęły się "schody", a konkretnie zacięta walka o każdy punkt. Polacy ostatecznie wygrali jednak 15:11.

Polska - USA. Czwarty set dla Polaków!

Po wspaniałej końcówce w czwartym secie Polacy wygrywają z Amerykanami 25:20. - Wróciliśmy do gry, wróciliśmy do walki - podsumowują komentatorzy.

Polska - USA. Trzeci set dla Amerykanów

Po pełnym emocji secie, Polacy przegrywają z Amerykanami 21:22.

Polska - USA. Drugi set dla Amerykanów

Drugi set należał, niestety, do naszych rywali. Amerykanie rozwinęli skrzydła i wygrali 20:25. W meczu mamy więc remis. O wszystkim zdecydują najbliższe minuty.

Polska - USA. Wygrywamy po pierwszym secie

Polska wygrywa seta. Prowadzimy ze Stanami Zjednoczonymi. Finał mistrzostw jest coraz bliżej.