Polska Wielki Projekt – Chełm

Materiał informacyjny Polska Wielki Projekt
Udostępnij:

Już 29 października w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Chełmie w godzinach 14:00-19:00 odbędzie się konferencja dotycząca gospodarki i zielonej modernizacji transportu miejskiego w Chełmie i regionie. Spotkanie jest organizowane przez Fundację Polska Wielki Projekt i prezydenta Chełma, Jakuba Banaszka, który będzie obecny na wydarzeniu.

Konferencja będzie się składać z dwóch paneli – Gospodarka w regionie i Zielona rewitalizacja transportu miejskiego a także z bezpłatnego występu artystycznego. Uczestnikami Kongresu, oprócz Prezydenta Jakuba Banaszka, będą: Artur Soboń – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Mariusz Chudoba – Prezes Chełmskich Linii Autobusowych – i Daniel Czyżewski – ekspert portalu Energetyka24.

Partnerem wydarzenia jest Polski Fundusz Rozwoju, a patronami medialnymi Radio Lublin, Super Tydzień, Nowy Tydzień i Dziennik wschodni.

Transmisja z wydarzenia będzie dostępna na stronie www.polskawielkiprojekt.pl

Od tej jesieni aż do końca 2023 roku odbędzie się szesnaście podobnych wydarzeń – po jednym w każdym województwie. We współpracy z lokalnymi partnerami omówione zostaną zagadnienia istotne dla danego regionu. Ideą przedsięwzięcia jest wsłuchanie się w głos lokalnych społeczności i przedstawienie ich potrzeb ogólnopolskiej publiczności i decydentom politycznym. Do końca tego roku Polska Wielki Projekt odwiedzi też Słupsk, Chełm, Ciechanów i Suwałki. Uczestnicy wydarzeń będą mogli też zapoznać się z objazdową wystawą dokumentującą jedenaście lat historii Kongresu Polska Wielki Projekt.

Polska Wielki Projekt to inicjatywa powstała jedenaście lat temu, której celem jest podnoszenie poziomu debaty publicznej, budowanie więzi społecznych i diagnozowanie kluczowych szans i wyzwań dla rozwoju Polski. Fundacja Polska Wielki Projekt co roku organizuje Kongres pod tym samym tytułem. Tegoroczna, jedenasta edycja miała dwie odsłony – majową, której tematem było Bezpieczeństwo i wrześniową – Polska-Europa-Przemiany. Podczas tych wydarzeń wręczane są Nagroda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Medal Odwaga i Wiarygodność. Nagroda przyznawana jest wybitnym polskim artystom łączącym wysokiej klasy dokonania artystyczne z nienaganną postawą moralną, z kolei Medal trafia do zagranicznych autorytetów działających na rzecz dobrego imienia Polski. W tym roku laureatami zostali Ludwika Ogorzelec, artysta rzeźbiarz
i niemiecki socjolog, prof. Gunnar Heinsohn.

Wydarzenie finansowane przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030 (FIO) i Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 (PROO).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie