Polska-Armenia. Jaki wynik? Kto strzelił gole? Dla kogo czerwona kartka? (ZDJĘCIA, WIDEO)

RED, x-news.pl
Mecz Polska - Armenia na Stadionie Narodowym w Warszawie
Mecz Polska - Armenia na Stadionie Narodowym w Warszawie Sylwia Dąbrowa/Polska Press
[Polska-Armenia. Jaki wynik?] Biało-czerwoni przystępowali do meczu z Armenią w roli zdecydowanych faworytów. Łatwo wcale jednak nie było. I niewiele pomagał Polakom fakt, że przez większość spotkania ich rywale grali w dziesiątkę. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.

SPRAWDŹ TEŻ: Polska - Urugwaj. Jaki wynik? Gole? To był ostatni mecz Boruca w reprezentacji (ZDJĘCIA)

Przed wtorkowym spotkaniem kibice i komentatorzy zastanawiali się przede wszystkim, kto zastąpi w meczu z Armenią, poważnie kontuzjowanego Arkadiusza Milika. Adam Nawałka postawił na Łukasza Teodorczyka.

Od 30. minuty nasi przeciwnicy grali w dziesiątkę. Za brutalne faule drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał Gael Andonian.

Na pierwszą bramkę w tym spotkaniu musieliśmy czekać do pierwszych minut drugiej połowy. Po udanej akcji Polaków ostatecznie piłkę do własnej bramki skierował Hrayr Mkoyan. Nie długo cieszyliśmy się jednak jednobramkowym prowadzeniem, bo już w 51. minucie wyrównującego gola strzelił Marcos Pizzelli.

Kolejne minuty spotkania przyniosły bardzo chaotyczną i nierozważną grę naszych reprezentantów. Grającej w dziesiątkę drużynie Armenii udało się stworzyć kilka bardzo groźnych sytuacji.

Honor biało-czerwonych uratował Robert Lewandowski, który po rzucie wolnym Błaszykowskiego, skierował piłkę do bramki Armenii. Gol padł w ostatniej minucie spotkania. Zaraz po nim sędzia zakończył mecz.

Mecz Polska - Armenia na Stadionie Narodowym

Anna Lewandowska, Marina, Sara Boruc. Żony piłkarzy podczas ...

Polska - Armenia. Atmosfera przed meczem
Nasza reprezentacja była zdecydowanym faworytem wtorkowego spotkania. Zawodnicy podkreślali jednak, że o lekceważeniu przeciwnika nie ma mowy. - Musimy podejść do tego spotkania skoncentrowani - mówił Łukasz Fabiański, bramkarz reprezentacji. Selekcjoner naszej drużyny potwierdzał, że interesuje nas tylko zwycięstwo. - Gramy w naszym domu, który jest twierdzą i myślę, że wszyscy będą zadowoleni - przewidywał Adam Nawałka.

Trener reprezentacji Armenii nie krył z kolei, że jego drużyna przeżywa trudne chwile. - Mamy problemy kadrowe, nie ma chociażby Henkrika Mkhitaryana. Chcemy zapomnieć o porażce 0:5 z Czarnogórą, jesteśmy dobrze przygotowani i chcemy dać z siebie wszystko - mówił selekcjoner Varuzhan Sukiasyan.