Polska-Portugalia. Jaki wynik? Kto strzelił karne? (ZDJĘCIA, WIDEO)

RED, x-news.pl
Mecz Polska - Portugalia na Euro 2016
Mecz Polska - Portugalia na Euro 2016 Thanassis Stavrakis
[Polska-Portugalia. Jaki wynik?] Dla polskiej reprezentacji to historyczny mecz. W Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej nigdy tak daleko nie zaszliśmy. Zwycięzcę udało się wyłonić dopiero po serii rzutów karnych.

Polska - Portugalia. Kto strzelił bramki?

Po 90. minutach było 1:1. Już w 2. minucie mecz Robert Lewandowski pokonał bramkarza Portugalii świetnym strzałem po asyście Kamila Grosickiego. Polacy dominowali na boisku i mieli kilka okazji na powiększenie przewagi. Jednak w 33. minucie wyrównał Renato Sanchez. Taki wynik utrzymał się do końca meczu. Konieczna była dogrywka, w której również nie zobaczyliśmy bramek.

W rzutach karnych lepsi okazali się Portugalczycy. U nas pomylił się Jakub Błaszczykowski. Jego strzał odbił Rui Patricio. Karne dla Portugalii strzelili: Cristiano Ronaldo, Renato Sanches, Joao Moutinho, Nani i Ricardo Quaresma. Dla Polski trafili: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Kamil Glik. Karne zakończyły się wynikiem 3-5 dla Portugalii.

Trzeba zaznaczyć, że na tych Mistrzostwach Europy Polacy nie przegrali żadnego meczu. Łącznie straciliśmy jedynie dwie bramki. Portugalczycy natomiast dotarli do półfinału bez wygranej w podstawowym czasie gry. W poprzednim meczu, gdy mierzyli się z Chorwacją, wygrali dopiero po dogrywce.

Polska - Portugalia. Historia spotkań

Mecz Polski z Portugalią podczas Euro 2016 był jedenastą potyczką obu drużyn w historii oficjalnych pojedynków. W przeszłości biało-czerwoni wygrali z tym rywalem trzy spotkania, trzy zremisowali, a w czterech schodzi z boiska jako przegrani.

Euro 2016. Czym jeżdżą piłkarze polskiej reprezentacji? (ZDJĘCIA)

Polska - Portugalia. Droga do spotkania

Przed Euro 2016 polscy piłkarze zgodnie deklarowali, że ich celem jest wyjście z grupy. Jego realizację polska reprezentacja zapewniła sobie we wtorek (21 czerwca) w meczu z Ukrainą. Spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem biało-czerwonych. Gola na wagę wygranej strzelił Kuba Błaszczykowski po asyście Arkadiusza Milka. Awans do 1/8 finału Mistrzostw Europy to historyczny sukces polskiej reprezentacji, której do tej pory nigdy nie udało się wyjść z grupy podczas Euro. Wygraną z Ukrainą poprzedził bezbramkowy remi z Niemcami i wygrana z Irlandią Północną (1:0).