Polski Cukier MKS Avia przegrał drugi mecz fazy play-off z BBTS Bielsko-Biała. Zobacz zdjęcia

Siatkarze Polskiego Cukru MKS Avia Świdnik, przegrali u siebie z ekipą BBTS Bielsko Biała 0:3 drugi ćwierćfinałowy mecz fazy play-off Tauron 1. Ligi. Niedzielna porażka z bielszczanami oznacza, że świdnickiemu beniaminkowi pozostała walka o piąte miejsce. MVP meczu został wybrany atakujący BBTS Oleg Krikun.

Pierwsze starcie fazy play-off, pomiędzy tymi zespołami, odbyło się w miniony czwartek w Bielsku-Białej. BBTS wykorzystał atut własnej hali, pokonując Avię 3:1. – Czekaliśmy na walkę, bo graliśmy z nimi dwa razy w tym sezonie i dwukrotnie było 3:2. Nie były to łatwe mecze. Myśleliśmy, że tu też będzie ciężki mecz, ale wygraliśmy 3:1 i jedziemy dalej. Teraz koncentrujemy się na drugim spotkaniu w Świdniku – mówił przed meczem Oleg Krikun, bielski atakujący.

W niedzielnym pojedynku, podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka nie mogli sobie pozwolić więc na porażkę, gdyż oznaczałoby to dla nich koniec sezonu. Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się znakomicie dla gości, którzy szybko wyszli na prowadzenie 9:4. Świdniczanie nie zamierzali jednak odpuszczać premierowej odsłony, doprowadzając do remisu po 11, a chwilę potem mieli już nawet dwa oczka zaliczki (15:13). Przyjezdni szybko wyrównali i do stanu 20:20, trwała walka punkt za punkt. Od tego czasu Avia miała problem z przyjęciem serwisów Jarosława Macionczyka i w efekcie bielszczanie zdobyli trzy punkty z rzędu, wygrywając ostatecznie tę część gry 25:22.

W drugim secie po dobrych zagrywkach Rafała Obermelera, miejscowi objęli prowadzenie 6:3. Drużyna z Bielska-Białej szybko jednak wyrównała i do połowy tej partii trwała wyrównana walka. Następnie inicjatywę zaczęli przejmować goście, odskakując na 19:15. Przyjezdni nie dali sobie wyrwać już wygranej w tej partii i do końca kontrolowali wydarzenia na boisku, zwyciężając pewnie 25:21.

Świdniczanom nie udało się odwrócić losów pojedynku, także w trzecim secie, który bielszczanie wygrali do 22 i cała potyczkę 3:0. Drużyna z Podbeskidzia, tym samym pewnie awansowała do półfinału Tauron 1. Ligi.

Polski Cukier MKS Avia Świdnik – BBTS Bielsko-Biała 0:3 (22:25, 21:25, 22:25)

Avia: Guz, Nowak 3, Walawender, Kurek 11, Obelmeler 6, Sługocki, Rećko 5, Żywno 6, Swodczyk 4, Rawiak 12, Bonisławski (libero), Kuś (libero). Trener: Witold Chwastyniak

BBTS: Macionczyk 2, Siek 10, Vicentin 1, Piotrowski 5, Jaglarski (libero), Cedzyński 8, Oniszk, Krikun 14, Gryc, Makowski 9, Marek (libero). Trener: Harry Brokking

Sędziowali: Tomasz Lisiecki, Tomasz Grzegorek

MKS Perła Lublin podpisał kontrakty z pięknymi zawodniczkami...