Polski Cukier MKS Avia Świdnik pewnie pokonał przed własną publicznością Olimpię Sulęcin. Zobacz zdjęcia

Polski Cukier MKS Avia Świdnik
Polski Cukier MKS Avia Świdnik pewnie pokonał przed własną publicznością Olimpię Sulęcin 3:0, w meczu 17. kolejki Tauron 1. Ligi Mężczyzn. MVP starcia został wybrany zawodnik gospodarzy Kamil Kosiba, zdobywca 16 pkt.

Pierwsza partia rozpoczęła się od prowadzenia świdniczan 3:1, jednak gościom udało się doprowadzić do remisu i w kolejnych akcjach trwała walka punkt za punkt. Od stanu 10:10 gospodarze zanotowali cztery oczka z rzędu (14:10) i od tego czasu do końca tej części gry dyktowali warunki na boisku. Ostatecznie premierowa odsłona zakończyła się pewnym triumfem podopiecznych trenera Witolda Chwastyniaka 25:16.

W drugim secie obie drużyny toczyły wyrównaną walkę i najczęściej wynik oscylował wokół remisu. Po asie serwisowym Kamila Durskiego, świdniczanom udało się odskoczyć na 18:16, a chwilę potem po udanych akcjach Kosiby, miejscowi wygrywali już 21:17. Gospodarze nie dali się już dogonić, zwyciężając w drugiej partii 25:20.

Partię numer trzy od udanych serwisów zaczął Durski (3:1), a w kolejnych akcjach w ataku brylował Kosiba, co spowodowało, że świdniczanie mieli już cztery oczka zaliczki (6:2). Do połowy tego seta sytuację na boisku kontrolowali gospodarze (14:11), ale wówczas cztery punkty z rzędu zdobyli sulęcinianie, wychodząc na prowadzenie 15:14. Avia opanowała jednak sytuację na boisku, zwyciężając ostatecznie w tej partii 25:23 i w całym meczu 3:0.

Polski Cukier MKS Avia po siedemnastu rozegranych meczach zajmuje szóstą pozycję w ligowej tabeli, mając na koncie 30 pkt. (10 wygranych i 7 przegranych).

Polski Cukier MKS Avia Świdnik – Olimpia Sulęcin 3:0 (25:16, 25:20, 25:23)

Avia: Durski 1, Rećko 9, Toma 4, Obermeler 7, Urbanowicz 12, Kosiba 16, Kuś (libero) oraz Guz (libero), Walawender 1, Machowicz, Siwicki. Trener: Witold Chwastyniak

Olimpia: Błażej 2, Godlewski 13, Krysiak 11, Wójcik 10, Lipiński 5, Cichosz-Dzyga 2, Pogłodziński (libero) oraz Turek, Polczyk 1, Szymański 1. Trener: Łukasz Chajec

Sędziowali: Tomasz Grzegorek, Tomasz Lisiecki