Polski Cukier MKS Avia Świdnik przegrał w Bydgoszczy. Zobacz zdjęcia

fot: arkadiusz wojtasiewicz/polskapress
Siatkarze Polskiego Cukru MKS Avia Świdnik przegrali na wyjeździe z BKS Visłą Bydgoszcz 0:3, w meczu 28. kolejki rozgrywek Tauron 1. Ligi. Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach świdniczan był Bartłomiej Żywno, zdobywca 15 punktów.

Faworytem sobotniej potyczki byli bydgoszczanie, którzy przed tym meczem zajmowali pozycję wicelidera. W dodatku Visła od stycznia nie przegrała jeszcze żadnego meczu w Tauron 1. Lidze i cały czas ma realną szansę na zajęcie pierwszego miejsca po fazie zasadniczej. Avia z kolei plasowała się na czwartej pozycji, mając jednak aż 16 pkt. straty do bydgoszczan.

Pierwsza partia spotkania była niezwykle wyrównana i drużyny grały punkt za punkt. W zaciętej i emocjonującej końcówce, więcej zimnej krwi zachowali jednak bydgoszczanie, którzy ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając 25:23.

W drugim secie miejscowi szybko odskoczyli na 4:1, utrzymując przez pewien czas prowadzenie różnicą 2-3 oczek. Świdniczanie nie poddawali się jednak i doprowadzili do remisu po 10. Dobrze w ataku spisywał się w tym okresie Bartłomiej Żywno. Od tego momentu, praktycznie do samego końca tej części gry obie ekipy grały punkt za punkt (15:15, 20:20). W końcowej fazie tego seta bydgoszczanie zdobyli trzy punkty z rzędu (23:20) i ostatecznie triumfowali 25:21.

Trzecia odsłona, w której to już zdecydowanie dominowali gospodarze okazała się zarazem ostatnią. Visła rozpoczęła tę partię od wysokiego prowadzenia 7:1, po serii bardzo dobrych zagrywek Mariusza Marcyniaka. Podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka próbowali co prawda gonić rywali, zbliżając się na trzy oczka (6:9), jednak w dalszej część seta bydgoski zespól, ponownie zaczął powiększać przewagę (13:8, 19:12), wygrywając pewnie do 15 i cały mecz 3:0.

Avia po tej porażce spadła na piąte miejsce w ligowej tabeli, mając po 27 rozegranych meczach 48 pkt. Świdniczanom w fazie zasadniczej zagrają jeszcze jeden pojedynek, podejmując w sobotę, 27 marca lidera - LUK Politechnikę Lublin.

BKS Visła Bydgoszcz - Polski Cukier MKS Avia Świdnik 3:0 (25:23, 25:21, 25:15)

Visła: Gałązka 5, Marcyniak 7, Galabov 13, Strzeżek 13, Bonisławski (libero), Kaźmierczak, Masny 6, Łaba. Trener: Marcin Ogonowski

Avia: Guz 6, Nowak 5, Machowicz 4, Walawender, Obelmeler 2, Sługocki 7, Rećko 2, Żywno 15, Swodczyk, Bonisławski (libero), Kuś. Trener: Witold Chwastyniak

Sędziowali: Michał Markowski, Dariusz Chadyniak

Martyna Rybka-Flis – żona piłkarza z województwa lubelskiego...