Polski Cukier MKS Avia Świdnik przegrał wyjazdowe starcie z KPS Siedlce

Gabriela Gerbaczewska/tauron1liga
Polski Cukier MKS Avia Świdnik przegrał na wyjeździe z KPS Siedlce 0:3 w meczu 27. kolejki Tauron 1. Ligi Mężczyzn. Był to udany rewanż siedlczan, którzy w pierwszej rundzie ulegli świdniczanom 2:3.

Pierwszą partię lepiej rozpoczęli siedlczanie, którzy szybko odskoczyli na cztery oczka (8:4) i podobną przewagę utrzymywali do połowy seta. W dalszej części premierowej odsłony gospodarze w pełni kontrolowali sytuację na parkiecie, wygrywając pewnie 25:18. Seta zakończył błąd w ataku Łukasza Kalinowskiego.

Druga odsłona rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, gdyż miejscowi wyszli na początku na prowadzenie 6:2. Świdniczanie szybko rzucili się do odrabiania strat, doprowadzając do remisu 6:6. Ponownie do głosu doszedł jednak KPS, wypracowując sobie 3-punktową zaliczkę (12:9). Avia nie poddawała się i wyrównała (15:15), aby w końcówce tej części gry wygrywać z gospodarzami 21:18. Siedlczanie po udanych zagrywkach Mateusza Borkowskiego dogonili jednak gości i zwyciężyli ostatecznie drugiego seta 25:22. Wygraną pewnym atakiem przypieczętował Karol Borkowski.

Set numer trzy okazał się zarazem ostatnim i rozstrzygnęła go dopiero gra na przewagi. Świdniczanie mieli szanse na triumf, bowiem w końcówce prowadzili 22:20. Gospodarze odrobili jednak tę stratę, a następnie w walce na przewagi udało się siedlczanom przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

KPS Siedlce – Polski Cukier MKS Avia Świdnik 3:0 (25:18, 25:22, 28:26)

KPS: Frankowski 7, Nowak 5, Markiewicz 10, Lorenc 13, Dobosz 8, Magnuszewski 10, Waloch (libero) oraz Borkowski 2, Pawlun 1. Mielczarek 1, Potera (libero). Trener: Mateusz Grabda

Avia: Walawender 5, Siwicki 4, Rećko 10, Toma 5, Kalinowski 11, Seliga 14, Kuś (libero) oraz Guz (libero), Durski. Trener: Witold Chwastyniak

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani