Polski Cukier MKS Avia Świdnik z pierwszą porażką w rozgrywkach Tauron 1. Ligi. Zobacz zdjęcia

Dość niespodziewanej porażki doznali siatkarze Polskiego Cukru MKS Avia Świdnik. Podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka w 4. kolejce Tauron 1. Ligi przegrali na wyjeździe z Legią Warszawa 0:3. To pierwsza przegrana świdniczan w kampanii 2021/22.

Początek meczu nie zapowiadał gładkiej porażki Avii, która w pierwszym secie wyszła na prowadzenie 7:3. Stopniowo inicjatywę zaczęli przejmować jednak gospodarze, którzy nie wstrzymywali ręki w polu zagrywki, a gdy błąd w ataku popełnił Przemysław Toma na tablicy wyników pojawił się remis po 12. Od połowy seta to Legia zaczęła kontrolować grę na boisku (17:15, 20:15), ale zespół Polskiego Cukru MKS Avia nie zamierzał składać broni, doprowadzając do remisu 23:23. Była to zasługa dobrych ataków Przemysława Tomy oraz Barłomieja Żywno. Premierową odsłonę spotkania rozstrzygnęła gra na przewagi, którą wygrali miejscowi 27:25. W ostatniej akcji Bartosz Stępień szczelnym blokiem zatrzymał atak Kamila Kosiby.

Zespół z Warszawy poszedł za ciosem. W kolejnej partii bardzo szybko narzucił bowiem świdniczanom swój rytm gry, a na środku nie do zatrzymania był Akala (8:5). Chwilę później dłuższą wymianę skończył Jakub Abramowicz i wówczas o czas poprosił trener gości Witold Chwastyniak (10:5). Po powrocie na boisko warszawianie zaczęli stopniowo powiększać przewagę (15:8, 23:16), wygrywając drugą partię do 18.

Trzeci set okazał się zarazem ostatnim, który był niemal kopią poprzedniego. Drużyna ze stolicy pewnie wygrała trzecią partię do 18 i cały mecz 3:0. Zwycięstwo skutecznym blokiem przypieczętował Akala, który zatrzyma atak Kosiby.

W następnej serii spotkań Poslki Cukier MKS Avia zmierzy się przed własną publicznością z ekipą MKS Będzin. Starcie z aktualnym liderem Tauron 1. Ligi zostało zaplanowane w sobotę, 16 października.

Legia Warszawa – Polski Cukier Avia Świdnik 3:0 (27:25, 25:18, 25:18)

Legia: Akala 9, Rawiak 9, M. Stępień 6, Żakieta 7, Bobrowski 3, Abramowicz 8, Sumara (libero), B. Stępień 8, Tomczak (libero). Trener: Mateusz Mielnik

Avia: Durski, Kosiba 10, Obermeler 4, Rećko 18, Toma 4, Kalinowski 6, Kuś (libero), Guz (libero), Machowicz 1, Walawender, Urbanowicz 3, Żywno 3, Seliga 3. Trener: Witold Chwastyniak