Polski-Cukier MKS Avia Świdnik pokonał we własnej hali ekipę SMS PZPS Spała. Zobacz zdjęcia

Siatkarze Polskiego-Cukru MKS Avia Świdnik odnieśli swoje piąte zwycięstwo w Tauron. 1. Lidze. Podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka w 7. serii spotkań pokonali pewnie przed własną publicznością ekipę SMS PZPS Spała 3:0. MVP meczu został wybrany zawodnik gospodarzy Łukasz Walawender.

Co prawda początek meczu, to walka punkt za punkt, ale po serii zagrywek Kamila Kosiby, gospodarze odskoczyli od rywali na 10:5. W kolejnej fazie premierowego seta, przy serwisie Tytusa Nowika spalska drużyna zbliżyła się do świdniczan na 12:15, jednak od tej pory stroną dominującą byli ponownie podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka, wygrywając tę część gry do 19.

Początek drugiego seta należał do przyjezdnych, którzy dzięki zagrywkom Kamila Szymendery wyszli na prowadzenie 9:7. Chwilę później świdniczanie doprowadzili jednak do remisu 9:9 i od tego momentu dyktowali już warunki gry na boisku, powiększając stopniowo swoją przewagę. Avia wygrała ostatecznie wysoko drugą partię do 15, obejmując prowadzenie w meczu 2:0.

Set numer trzy okazał się zarazem ostatnim. Od początku inicjatywa należała do świdniczan (7:4, 11:6, 20:11), którzy pokazali lekcję siatkówki spalskiej młodzieży. Dopiero w końcówce tego seta w szeregi gospodarzy wkradło się lekkie rozluźnienie, ale nie przeszkodziło to im w pewnym zwycięstwie 25:18 i całym pojedynku 3:0.

Avia po siedmiu rozegranych meczach zajmuje trzecią pozycję w tabeli Tauron 1. Ligi, mając na koncie 14 pkt. Liderem jest MKS Będzin, a wiceliderem BBTS Bielsko-Biała, mające w dorobku po 16 oczek. Bielszczanie mają jednak o jeden pojedynek rozegrany mniej od będzinian i świdniczan.

Polski MKS Cukier Avia Świdnik – SMS PZPS Spała 3:0 (25:19, 25:15, 25:18)

Avia: Walawender 1, Rećko 9, Obermeler 7, Toma 6, Kalinowski 7, Kosiba 11, Kuś (libero), Guz (libero), Żywno 2, Machowicz. Trener: Witold Chwastyniak

SMS: Kubicki 2, Nowik 7, Śliwka 10, Szymendera 5, Kufka, Majchrzak, Hawryluk (libero), Nowak 4, Pakos, Ratajewski 1, Olszewski 2, Serafin. Trener: Michał Bąkiewicz