Polskie szczypiornistki w półfinale Mistrzostw Świata! Wygrana z Rosją 21-20

x-news
Udostępnij:
Polskie piłkarki ręczne zagrają o medale mistrzostw świata! Biało-czerwone w ćwierćfinale pokonały Rosję i awansowały do półfinału turnieju w Danii.

Najlepszą zawodniczką meczu została Weronika Gawlik. Bramkarka MKS Selgros Lublin w drugiej połowie zmieniła, także znakomicie wcześniej interweniującą, Annę Wysokińską i w decydujących minutach spotkania wybroniła kilka niezwykle ważnych piłek.

Polki efektownie rozpoczęły ćwierćfinał, bo od bramki Karoliny Kudłacz-Gloc po wrzutce Kingi Achruk. W 9 min nasza reprezentacja prowadziła 4:1, fantastycznie spisując się w defensywie. Rosjanki były bezradne w rzutach z dystansu i z olbrzymimi problemami przedzierały się przez szczelnie broniące Polki.

Przez całą pierwszą połowę utrzymywała się przewaga biało-czerwonych, a rozmiary prowadzenia (11:9 do przerwy) powinny być jeszcze wyższe, bo zawodniczki Kima Rasmussena nie wykorzystały kilku znakomitych sytuacji.

Polska reprezentacja utrzymywała swoje tempo gry do 38 min, gdy na 15:12 podwyższyła Kudłacz-Gloc. Rosjanki szybko zdobyły wtedy dwie bramki z rzędu, trener Kim Rasmussen wziął czas, ale nasz zespół pogubił się w ataku. Niewykorzystane sytuacje rzutowe natychmiast się zemściły i w 44 min rywalki wygrywały już różnicą dwóch trafień (17:15).

Na więcej nie pozwoliła im Gawlik, która obroniła rzut karny, a niemoc rzutową Polek, trwającą blisko dziesięć minut, przełamała w końcu skrzydłowa MKS Selgros Agnieszka Kocela, która zdobyła 16. i 17. bramkę dla naszej drużyny.

Do końca meczu trwała wojna nerwów. Obie drużyny myliły się w ataku, ale w ostatniej minucie celnie przymierzyła Monika Kobylińska. Rosjanki miały jeszcze dużo czasu na odpowiedź, ale rzut Anny Vyakherevej wybroniła Gawlik i Polki cieszyły się z awansu do półfinału.

W półfinale (w piątek) nasza reprezentacja zagra z Holandią, która w środę ograła Francję 28:25. Polki grały już z Holenderkami w fazie grupowej i wtedy rywalki wygrały aż 31:20.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.