Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Półtora tysiąca przyłbic dla lubelskich szkół od Politechniki Lubelskiej

Klaudia Olender
Klaudia Olender
materiał Politechniki Lubelskiej
We wtorek Politechnika Lubelska przekazała 1500 przyłbic do Kuratorium Oświaty w Lublinie, by pomóc w ochronie nauczycieli podstawówek w naszym województwie.

Politechnika Lubelska wyprodukowała już ponad 2,6 tysięcy przyłbic. W pierwszej turze trafiły one do pracowników uczelni, dziś kolejna ich partia została przekazana do nauczycieli klas I-III, którzy powrócili po feriach pod tablicę.

– Naszym celem jest obecnie pomoc nauczycielom klas I-III w prowadzeniu zajęć. Mam nadzieję, że nasze przyłbice pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo uczniów oraz kadry nauczycielskiej. Ta akcja to kolejny przykład, że nasza uczelnia i nowoczesny sprzęt, którym dysponuje, służą lokalnej społeczności – przyznał prof. Zbigniew Pater, rektor Politechniki Lubelskiej.

– Politechnika Lubelska istotnie wspomaga starania o bezpieczeństwo edukacji w czasie pandemii, za co w imieniu dyrektorów i nauczycieli bardzo dziękuję – przyznała Teresa Misiuk, lubelska kurator oświaty.
Przekazanie przyłbic odbyło się również w towarzystwie ministra Przemysława Czarnka.

– Cieszę się z inicjatywy Politechniki. Jej dar jest pięknym przykładem solidarności w trudnych czasach pandemii, troski o wspólne bezpieczeństwo oraz dobrego współdziałania środowisk akademickich i oświatowych. Akcja Politechniki Lubelskiej jest przykładem dobrej praktyki wspierania szkół nie tylko w sferze kształcenia dzieci i młodzieży, ale też warunków funkcjonowania placówek i jej pracowników – powiedział.

Pierwsze przyłbice trafiły do Szkoły Podstawowej w Potoczku i SP nr 7 w Lublinie. Pozostałe placówki będą mogły odebrać je za pośrednictwem wizytatorów LKO.

– Produkcja przyłbic trwa. Kolejne partie będą na bieżącą przekazywane tam, gdzie są najbardziej potrzebne – zapowiada prof. Zbigniew Pater.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W obchod...

Produkcja przyłbic technologią wtryskiwania konwencjonalnego to połączenie sił Politechniki Lubelskiej i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. - Naukowcy z lubelskiej uczelni wykonali projekt opaski, a w PWSZ powstała forma, która została zamontowana na wtryskarce w laboratorium PL – podaje Iwona Czajkowska-Deneka, rzeczniczka PL i dodaje, że przyłbice wytwarzane i składane są obecnie przez naukowców Katedry Technologii i Przetwórstwa Tworzyw Polimerowych oraz Katedry Komputerowego Modelowania i Technologii Obróbki Plastycznej. Koszt wytworzenia jednej przyłbicy to ok. 3zł, w ciągu jednego dnia może powstać ich nawet 200.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski