MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pomagają osobom z niepełnosprawnościami na rynku pracy

Jolanta Masiewicz
Opracowanie:
Fundacja Heros
Od ponad dekady, Fundacja Heros aktywnie pomaga osobom z niepełnosprawnościami w pokonywaniu barier na rynku pracy. Współpracując z ponad 100 pracodawcami w województwie lubelskim, fundacja zapewnia szeroką gamę ofert pracy dostosowanych do potrzeb i możliwości tych osób, które borykają się z trudnościami w znalezieniu satysfakcjonującego zatrudnienia.

Bezpłatne wsparcie dzięki współpracy z PFRON

Dzięki realizacji projektów z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), Fundacja Heros oferuje pomoc całkowicie bezpłatnie. Osoby korzystające z usług Fundacji mogą liczyć na zwrot kosztów dojazdu oraz stypendia szkoleniowe (15,31 zł/h) i stażowe (2294 zł/m-c).

- Pomoc kierowana jest do osób z różnymi niepełnosprawnościami. Cukrzyca, reumatoidalne zapalenie stawów, nadciśnienie tętnicze, leczenie onkologiczne, depresja, zaburzenia lękowe, choroby wrodzone to tylko niektóre z przyczyn niepełnosprawności, które mogą utrudniać życie zawodowe i społeczne - informuje Arkadiusz Skowron z Fundacji Heros.

Bezrobocie może prowadzić do stanu, w którym trudno podjąć jakiekolwiek działanie i zmienić swoje życie. Brak pracy często powoduje obniżenie pewności siebie, utratę motywacji, poczucie bezradności oraz izolację społeczną, co dodatkowo utrudnia powrót na rynek pracy.

- Jednak zmiana jest możliwa! Fundacja Heros oferuje kompleksowe wsparcie, które pomaga osobom bezrobotnym przezwyciężyć te trudności. Dzięki naszym programom, osoby nieaktywne zawodowo albo myślące o zmianie pracy mają szansę odbudować swoją pewność siebie, zdobyć nowe kwalifikacje oraz znaleźć satysfakcjonujące zatrudnienie - podkreśla Arkadiusz Skowron.

Indywidualne Plany Działania

Wsparcie Fundacji Heros rozpoczyna się od opracowania Indywidualnego Planu Działania. Plan ten zawiera informacje na temat dotychczasowego doświadczenia, możliwości i celów zawodowych uczestnika, a przede wszystkim odpowiada na pytanie - co należy zrobić, aby podjąć zatrudnienie i pokonać bariery na rynku pracy?

- Spośród szerokiej oferty, osoby bezrobotne, nieaktywne zawodowo mogą skorzystać z doradztwa zawodowego, poradnictwa psychologicznego i prawnego, warsztatów umiejętności interpersonalnych, szkoleń i kursów podnoszących kompetencje zawodowe, staży zawodowych, pośrednictwa pracy - mówi Arkadiusz Skowron.

Projekt „Droga do samodzielności III”

Fundacja Heros realizuje także projekt społeczny dofinansowany z PFRON pod nazwą „Droga do samodzielności III”. W ramach tego projektu oferowana jest rehabilitacja prozdrowotna, warsztaty edukacyjno-integracyjne oraz kulturoterapia, która obejmuje wycieczki integracyjne, wyjścia do kina, teatru oraz na basen.

Imponujące osiągnięcia

Dzięki intensywnym działaniom Fundacji Heros, w ubiegłym roku udało się dotrzeć do ponad 1300 osób. Fundacja nieustannie dąży do tego, aby jeszcze więcej osób z niepełnosprawnościami mogło znaleźć swoje miejsce na rynku pracy i cieszyć się pełnym życiem zawodowym oraz społecznym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcą się dorobić na nieszczęściu powodzian

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski