Pomóżmy wyzdrowieć małej Oliwii z Lublina

  Pomóżmy wyzdrowieć małej Oliwii z Lublina

  Monika Fajge

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Oliwia przyszła na świat z wrodzoną wadą układu kostnego - PFFD (niedorozwój kości udowej prawej nóżki) i hipoplazją prawego biodra. W tej chwili różnica w długości nóg dziewczynki wynosi już około 10 centymetrów.
  Pomóżmy wyzdrowieć małej Oliwii z Lublina

  ©archiwum rodzinne

  - Jedyną szansą na całkowite wyleczenie naszej córeczki jest seria skomplikowanych operacji w Stanach Zjednoczonych u ortopedy, specjalizującego się w leczeniu tego typu schorzeń. Łączny koszt zabiegów to ponad 200 tys. dolarów. To dla nas niewyobrażalna kwota, dlatego prosimy o pomoc - przyznaje pani Katarzyna, mam dziewczynki.

  Do tej pory rodzicom Oliwii udało się uzbierać 30 tys. złotych. W pomoc zaangażowali się znani artyści i sportowcy, którzy przekazali darowizny rzeczowe na aukcję charytatywną na Allegro. Wśród nich jest m.in. Justyna Steczkowska, Ania Dąbrowska, Kasia Nosowska i zespół Hey oraz Dariusz Michalczewski i Tomasz Sikora czy kabaret AniMruMru.

  Na aukcji można również wylicytować koszulkę z autografami zawodników hiszpańskiego I-ligowego zespołu piłki nożnej - VALENCIA CF. - Chcemy, by nasza córka mogła normalnie żyć. Sami nie zdołamy jej pomóc - mówią rodzice Oliwki.

  Link do strony internetowej z aukcjami znajduje się blogu dziewczynki www.oliwiapukas.blogspot.com oraz www.pomocdlaoliwii.pl. Darowizny można też przekazywać
  na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362, z dopiskiem: 11802 Pukas Oliwia  Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo