MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dorota Kułaga
Ponad 700 osób startowało w Pucharze Polski w sumo w Hali Legionów w Kielcach. Guliwer Kielce najlepszy w punktacji klubowej Kamil Bielaszewski
Najlepsze zawodniczki i zawodnicy z całego kraju w Hali Legionów w Kielcach rywalizowali w Pucharze Polski Kadetek i Kadetów, Młodziczek i Młodzików oraz Dzieci w Sumo. Było to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych Polskiego Związku Sumo. W sumie w zawodach uczestniczyło ponad 700 osób.

Udany Puchar Polski w sumo w Kielcach

Sukces odniósł kielecki klub Guliwer, który wygrał punktację drużynową we wszystkich kategoriach wiekowych. W sumie rywalizowało ponad 700 zawodniczek i zawodników z 36 klubów z całej Polski.

Brązowe medale zdobyli w kategorii młodzików zdobyli Maciej Kasprzyk z Guliwera Kielce w kategorii 67 kilogramów, jego klubowy kolega Jakub Jurek w kategorii 60 kilogramów. Aleksander Płaczkowski z Champions Academy Bodzentyn w kadetach wywalczył złoty medal.

Zobacz zdjęcia z zawodów

Więcej medali zdobyli zawodnicy z województwa świętokrzyskiego w kategorii dzieci. Między innymi pierwsze miejsca wywalczyli: Zuzanna Kasza, Antonina Kowalska, Tomasz Krzyżanowski, na drugiej pozycji została sklasyfikowana Maja Konczewska, a na trzeciej Nikola Kucharczyk.

-Cieszy frekwencja, poziom zawodów i medale naszych zawodników. Cieszę się, że województwo świętokrzyskie po raz kolejny gościło najlepszych zawodników w sumo w naszym kraju

- powiedział Karol Kucharczyk, organizator zawodów.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Guliwer Kielce przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Sumo, Województwa Świętokrzyskiego i Miasta Kielce.

Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zawodniczek i zawodników w grupie młodzików i kadetów, popularyzacja sumo, popularyzacja sportu i zdrowego trybu życia, promocja Miasta Kielce oraz promocja regionu świętokrzyskiego. Był to również niezmiernie ważny etap kwalifikacji do reprezentacji na Mistrzostwa Europy w Sumo w 2024 roku.