Porażka MKS Selgros Lublin w pierwszym meczu Champions League

Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin przegrały pierwszy mecz w Lidze Mistrzyń, ulegając w Rumunii CSM Bukareszt 21:33. Trenerka Sabina Włodek miała do dyspozycji tylko 11 zawodniczek (w tym dwie bramkarki) i mistrzynie Polski zdołały postraszyć faworyzowane Rumunki jedynie w pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 14:13 dla CSM.

Mecz z obu stron rozpoczął się nieco nerwowo i pierwsza bramka padła dopiero w 4. minucie. Po dwóch kolejnych minutach, na tablicy był wynik 2:2 (dla MKS rzuciły Marta Gęga i Iwona Niedźwiedź) i to był ostatni korzystny rezultat dla lublinianek. Rumunki powoli powiększały swoją przewagę, a tą która poderwała zespół do walki była Dunka Line Jorgensen, doskonale pamiętana przez zawodniczki i kibiców z Lublina z poprzedniej edycji Champions League, gdy występowała w barwach FC Midtjylland.

Po kwadransie gry przewaga gospodyń wynosiła już pięć bramek (11:6), ale w drugich piętnastu minutach lepszą skutecznością i dokładnością wykazały się przyjezdne. Tuż przed przerwą kontaktową bramkę zdobyła Iwona Niedźwiedź i lublinianki choć zmęczone, to do szatni schodziły w dobrych nastrojach.

Po wznowieniu gry MKS Selgros miał nawet szansę na wyrównanie, ale pierwsza akcja zakończyła się stratą. Co gorsza, również dwie kolejne akcje były nieudane i Rumunki po łatwych bramkach z kontry szybko odskoczyły na cztery trafienia.

O ile trener Rumunek Kim Rasmussen mógł swobodnie zmieniać zawodniczki, oszczędzając ich zdrowie, to w lubelskiej ekipie zaczynało brakować sił. To natychmiast przełożyło się na grę i wynik spotkania. Lubelskie szczypiornistki popełniły mnóstwo prostych błędów i oddały wiele niedokładnych rzutów.

Sabina Włodek próbowała odrabiać straty wycofując z gry bramkarkę, ale ten manewr nie przyniósł wiele korzyści, a dwukrotnie do bramki MKS nie zdążyła wrócić - dobrze interweniująca przez całe spotkanie - Ekaterina Dzhukeva.

Za tydzień MKS Selgros zagra w Lublinie, ale przeciwnikiem będzie triumfator Champions League w 2015 roku Buducnost Podgorica.

CSM Bukareszt – MKS Selgros Lublin 33:21 (14:13)