Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Porodówki w Lublinie. Zobacz zdjęcia ze szpitala im. Jana Bożego przy ul. Lubartowskiej

Gabriela Bogaczyk
Gabriela Bogaczyk
W szpitalu im. Jana Bożego na świat przychodzi rocznie od 1600 do 2000 dzieci. Zobacz w jakich warunkach rodzą mamy i na jaką opiekę mogą liczyć. Dodajmy, że od tego roku szpital w ramach NFZ oferuje tzw. koordynowaną opiekę nad kobietą w ciąży jako pierwszy i jedyny w Lublinie.

Rocznie w szpitalu rodzi się do dwóch tysięcy dzieci. Wskaźnik cięć cesarskich wynosi ok. 35 proc. - Jeśli matka sobie tego życzy, staramy się, aby po pierwszym cięciu cesarskim, drugi poród odbył się siłami natury. Pacjentki bardzo cenią sobie takie podejście - mówi Grażyna Stochmal, z-ca oddziałowej na położnictwie.

Na trakcie porodowym znajduje się pięć stanowisk do rodzenia oraz jedna sala do porodu rodzinnego. Dostępne metody łagodzenia bólu to m.in. prysznic, kąpiel, gaz wziewny, środki przeciwbólowe, znieczulenie zewnątrzoponowe. Ojciec dziecka może skorzystać z możliwości przecięcia pępowiny.

Po porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na piersi i pozostaje z nią w nieprzerwanym kontakcie do dwóch godzin na sali obserwacyjnej przy porodówce. Następnie kobieta trafia na oddział położniczy. Dziecko w łóżeczku przebywa przy matce przez całą dobę.

Dorocie i Markowi 13 lutego o godzinie 13.40 urodził się syn Andrzej

Witamy na świecie! Zobacz maleństwa, które się urodziły w sz...

Porodówka przy Lubartowskiej znajduje się na trzecim poziomie referencyjnym, co oznacza wysoką jakość opieki położniczej, nowoczesne wyposażenie i aparaturę, a także bezpieczeństwo wykonywania zaawansowanych procedur medycznych, także w przypadkach ciąż powikłanych i mnogich.

Od tego roku szpital oferuje w ramach NFZ tzw. koordynowaną piekę nad kobietą w ciąży. - W jej ramach zespół złożony z lekarza ginekologa, położnej oraz lekarzy szpitala zapewnia opiekę od momentu potwierdzenia ciąży lub zgłoszenia się pacjentki do czasu ukończenia przez dziecko pierwszych sześciu tygodni życia. Opieka po urodzeniu dziecka obejmuje między innymi wizyty położnej w domu oraz konsultacje w zakresie karmienia piersią - dodaje dr n. med. Grzegorz Czupkałło, z-ca dyrektora ds. medycznych w szpitalu im. Jana Bożego w Lublinie.

Matka, która wybierze program koordynowanej opieki zyska również całodobową możliwość kontaktu telefonicznego oraz uzyskania konsultacji. Po złożeniu deklaracji KOC kobieta dodatkowo otrzyma np. badania laboratoryjne, mikrobiologiczne, edukację laktacyjną, szkołę rodzenia czy możliwość wykonania znieczulenia zewnątrzoponowego do porodu fizjologicznego.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 81 760 44 44.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski