Powiat poznański: Pożar w Więckowicach. Spłonęło 1900 prosiaków [ZDJĘCIA]

Bogna KisielZaktualizowano 
Pożar świniarni w Więckowicach, w gminie Dopiewo. W akcji gaśniczej bierze udział ponad 20 zastępów strażackich. W płomieniach zginęło 1900 prosiaków.Zobacz kolejne zdjęcie --->Czytelnik
Pożar świniarni w Więckowicach, w gminie Dopiewo. W akcji gaśniczej bierze udział ponad 20 zastępów strażackich. W płomieniach zginęło 1900 prosiaków.

Pożar świniarni wybuchł po godzinie 15.00 w poniedziałek. Na razie nie znane są szczegóły zdarzenia.

Aktualizacja godz. 16.40
- W tej chwili na miejscu pożaru działa piętnaście strażackich zastępów - mówi Sławomir Brandt, rzecznik wielkopolskiej straży pożarnej. - Pali się chlewnia. To budynek o powierzchni około dwóch tysięcy metrów kwadratowych. W środku są zwierzęta. Pojawiły się informacje, że płonącym budynku znajduje się blisko dwóch tysięcy świń.

Aktualizacja godz. 18.20
Część dachu chlewni się zawaliła. Pożar został zlokalizowany. Trwa dogaszanie. - W budynku było 1900 sztuk ośmiotygodniowych prosiaków. Wszystkie się spaliły - mówi Brandt.

Akcja gaśnicza potrwa do wieczora.

O pożarze i stratach mówi mł. bryg. Jarosław Zamelczyk:

Sprawdź też:

Wideo

Materiał oryginalny: Powiat poznański: Pożar w Więckowicach. Spłonęło 1900 prosiaków [ZDJĘCIA] - Głos Wielkopolski

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 14

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość

Polecam się przejechać na taka farmę i wejść na taka chlewnie wtedy dopiero możecie się wypowiadać jak te świnie niby „ źle” maja i w jakich warunkach są trzymane , pełna wentylacja klimat taki ze latem niektórzy w domu takiego nie mają, ale lepiej się wypowiedzieć nie mając o tym zielonego pojęcia i kierować się zasada „ bo mi się tak wydaje „ , naprawdę żenujące wypowiedzi

Pozdrawiam

zgłoś
G
Gość

Agri Plus ma wszystko według przepisów...

zgłoś
G
Gość
2019-05-13T18:00:08 02:00, Gość:

Właściciel powinien pójść na 100 lat do więzienia. Żeby na 2000m2 trzymać 1900 świnek to barbarzynstwo!!!! I bez systemu gaszenia , bez hydrantow. Przez 30 minut obserwowałem akcje strażaków od 15.30 do 16.00 - było 5 wozów które nie miały wody! Kto pozwala na takie dziadowskie działanie pseudo biznesmenów od siedmiu boleści!

Ale ty debil jesteś nie masz pojęcia co ty piszesz za glupoty

zgłoś
Z
Zainteresowany

Osoby, które nigdy nie były w takiej chlewni i nie mają żadnego wyobrażenia na ten temat, jak również nie znają żadnych przepisów mówiących o minimalnej powierzchni przypadajacej na daną grupę zwierząt nie powinny się wypowiadać na ten temat.

zgłoś
P
Pelagia
2019-05-13T18:00:08 02:00, Gość:

Właściciel powinien pójść na 100 lat do więzienia. Żeby na 2000m2 trzymać 1900 świnek to barbarzynstwo!!!! I bez systemu gaszenia , bez hydrantow. Przez 30 minut obserwowałem akcje strażaków od 15.30 do 16.00 - było 5 wozów które nie miały wody! Kto pozwala na takie dziadowskie działanie pseudo biznesmenów od siedmiu boleści!

2019-05-13T23:09:40 02:00, Tolerancyjna:

Kogoś spotkało nieszczęście a już się hejty zaczynają. Pomyślał ktos co ten właściciel przeżywa!? Może stracił pół dorobku swojego życia? Oby Pan nie był w takiej sytuacji by stać bezradnie i patrząc jak coś Pan traci. Pozdrawiam

2019-05-14T00:15:04 02:00, PodatnikVAT:

To zwykła chciwość. On nie hodował zwierząt tylko żywą padlinę. Qwa - półtorej świni na metr kwadratowy! Czy te zwierzęta miały możliwość chociażby obrócenia się? Dobrze temu penerowi. Może zbankrutuje i nie będzie miał więcej możliwości prowadzenia nieetycznego biznesu.

Czy Wy nie wiecie, do kogo ten biznes należy. Wpiszcie: Świński interes, i dowiecie się wszystkiego.

zgłoś
P
Pelagia

Proszę wpisać w Google "Świński interes". W filmie jest relacja z Więckowic.

zgłoś
G
Gość

Nie znam szczegolow, ale to straszne, co sie stalo, szkoda ze nie udalo sie wypuscic tych prosiat. Myslalam, ze sa trzymane na otwartej przestrzwni nie w boksach jak duze swinie, tym bardziej, ze byly osmiotygodniowe, nie mowiac juz o tym, ze sadzilam, ze takie chlewnie maja natryski na wypadek pozaru.....

zgłoś
P
PodatnikVAT
2019-05-13T18:00:08 02:00, Gość:

Właściciel powinien pójść na 100 lat do więzienia. Żeby na 2000m2 trzymać 1900 świnek to barbarzynstwo!!!! I bez systemu gaszenia , bez hydrantow. Przez 30 minut obserwowałem akcje strażaków od 15.30 do 16.00 - było 5 wozów które nie miały wody! Kto pozwala na takie dziadowskie działanie pseudo biznesmenów od siedmiu boleści!

2019-05-13T23:09:40 02:00, Tolerancyjna:

Kogoś spotkało nieszczęście a już się hejty zaczynają. Pomyślał ktos co ten właściciel przeżywa!? Może stracił pół dorobku swojego życia? Oby Pan nie był w takiej sytuacji by stać bezradnie i patrząc jak coś Pan traci. Pozdrawiam

To zwykła chciwość. On nie hodował zwierząt tylko żywą padlinę. Qwa - półtorej świni na metr kwadratowy! Czy te zwierzęta miały możliwość chociażby obrócenia się? Dobrze temu penerowi. Może zbankrutuje i nie będzie miał więcej możliwości prowadzenia nieetycznego biznesu.

zgłoś
S
Smakosz

A co to za obóz koncentracyjny był? Czy wolno na tak małej przestrzeni trzymać tyle zwierzaków? Jaką jakość ma później mięso? To się w głowie nie mieści, jakie my gówno jemy...

zgłoś
T
Tolerancyjna
2019-05-13T18:00:08 02:00, Gość:

Właściciel powinien pójść na 100 lat do więzienia. Żeby na 2000m2 trzymać 1900 świnek to barbarzynstwo!!!! I bez systemu gaszenia , bez hydrantow. Przez 30 minut obserwowałem akcje strażaków od 15.30 do 16.00 - było 5 wozów które nie miały wody! Kto pozwala na takie dziadowskie działanie pseudo biznesmenów od siedmiu boleści!

Kogoś spotkało nieszczęście a już się hejty zaczynają. Pomyślał ktos co ten właściciel przeżywa!? Może stracił pół dorobku swojego życia? Oby Pan nie był w takiej sytuacji by stać bezradnie i patrząc jak coś Pan traci. Pozdrawiam

zgłoś
G
Gość
2019-05-13T18:00:08 02:00, Gość:

Właściciel powinien pójść na 100 lat do więzienia. Żeby na 2000m2 trzymać 1900 świnek to barbarzynstwo!!!! I bez systemu gaszenia , bez hydrantow. Przez 30 minut obserwowałem akcje strażaków od 15.30 do 16.00 - było 5 wozów które nie miały wody! Kto pozwala na takie dziadowskie działanie pseudo biznesmenów od siedmiu boleści!

Na 2000m2 1900 sztuk prosiaka to te świnie mają luksus, na 2000m2 normy pozwalają trzymać 2000-2500 szt tucznikow, a dwa razy więcej prosiąt, a że wybuchł pożar to wszędzie może się zdarzyć nawet jakby tam ich tylko 100 było...

Pozdrawiam

zgłoś
W
Wielkopolanin
2019-05-13T18:00:08 02:00, Gość:

Właściciel powinien pójść na 100 lat do więzienia. Żeby na 2000m2 trzymać 1900 świnek to barbarzynstwo!!!! I bez systemu gaszenia , bez hydrantow. Przez 30 minut obserwowałem akcje strażaków od 15.30 do 16.00 - było 5 wozów które nie miały wody! Kto pozwala na takie dziadowskie działanie pseudo biznesmenów od siedmiu boleści!

5 wozów okej. A ty myślisz że 4tys litrów wody (które małe wozy maja) wystarczy im na całe ugaszenie? Otóż jesteś w błędzie. Ok tysiąca litrów na minutę leci no to nie dziw się że po takim czasie woda się kończyła

zgłoś
G
Gość

Właściciel powinien pójść na 100 lat do więzienia. Żeby na 2000m2 trzymać 1900 świnek to barbarzynstwo!!!! I bez systemu gaszenia , bez hydrantow. Przez 30 minut obserwowałem akcje strażaków od 15.30 do 16.00 - było 5 wozów które nie miały wody! Kto pozwala na takie dziadowskie działanie pseudo biznesmenów od siedmiu boleści!

zgłoś
Dodaj ogłoszenie