Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Włodawa. Powstał Parlamentarny Zespół ds. Utworzenia Przejścia Granicznego w Powiecie Włodawskim

Justyna Pietrzyk
Pod koniec marca we Włodawie odbyło się spotkanie poświęcone budowie przejścia granicznego
Pod koniec marca we Włodawie odbyło się spotkanie poświęcone budowie przejścia granicznego Justyna Pietrzyk
Jak powiedzieli, tak zrobili. Parlamentarzyści, którzy w ubiegłym miesiącu spotkali się we Włodawie, by omówić temat budowy przejścia granicznego na terenie powiatu włodawskiego powołali specjalny zespół.

Pod koniec marca we Włodawie odbyło się spotkanie poświęcone budowie przejścia granicznego. Wzięli w nim udział parlamentarzyści, samorządowcy, mieszkańcy okolicznych miejscowości, a także inicjator spotkania – Adam Peruta, włodawianin od lat mieszkający w Wielkiej Brytanii.

Czytaj: Włodawa. Rozmawiali o budowie przejścia granicznego

Podczas spotkania ustalono, iż najlepszym sposobem zaangażowania rządzących w budowę przejścia byłoby powołanie specjalnego zespołu. Jak się okazuje, po niecałym miesiącu od spotkania zespół rzeczywiście został powołany.

Aby zespół mógł powstać musiało zgłosić się minimum trzech posłów. W skład „Parlamentarnego Zespołu ds. Utworzenia Przejścia Granicznego w Powiecie Włodawskim” weszli posłowie z ugrupowania Kukiz 15 - Jarosław Sachajko i Jakub Kulesza, a także posłowie Prawa i Sprawiedliwości: Teresa Hałas, Agata Borowiec, Adam Abramowicz i Jan Szewczak. Lista ta jednak nie jest zamknięta i każdy poseł może się dopisać w każdej chwili. Na najbliższym posiedzeniu zespołu, który zaplanowano na 10 maja wybrane zostanie prezydium.

– Jeżeli posłowie chcieliby mi powierzyć przewodzenie zespołem, miałbym wtedy wpływ na to co zespół będzie robił, ponieważ wiemy co zespół chciałby robić, ale główne skrzypce gra przewodniczący takiego zespołu – mówi Jarosław Sachajko, poseł Kukiz 15.

Przypomnijmy, że temat budowy przejścia granicznego na terenie powiatu włodawskiego powraca przed wyborami jak bumerang od ponad 20 lat, jednak mimo składach obietnic, przejścia jak nie było, tak nie ma. Kto lub co wstrzymuje inwestycję? Właśnie na to pytanie odpowiedzi będzie szukał zespół.

- Trzeba sprawdzić kto od lat jest głównym hamowniczym budowy takiego przejścia granicznego. Czy problem jest po stronie polskiej, po ukraińskiej, czy po białoruskiej, jeżeli problem jest po polskiej stronie to kto to robi – mówi Sachajko. – Będziemy kierować pytania do Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Spraw Zagranicznych na jakim etapie są wszystkie ustalenia.

O budowę przejścia granicznego w powiecie samorządowcy zabiegają od lat, bowiem powiat włodawski jest jednym z najbiedniejszych w kraju z bardzo wysokim poziomem bezrobocia. Jak zmieniłby się region po utworzeniu przejścia granicznego? Inwestycja z pewnością ożywiłaby gospodarkę, pojawiłyby się nowe miejsca pracy, handel przygraniczny, wzrosłoby również zainteresowanie turystyką.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chelm.naszemiasto.pl Nasze Miasto