Powstaną pensjonaty, restauracje i centra spa

  Powstaną pensjonaty, restauracje i centra spa

  DUN

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Hotele, pensjonaty, restauracje i centra spa - na takie inwestycje popłyną pieniądze z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego.
  Zarząd województwa zatwierdził wczoraj listę projektów, które dostaną dofinansowanie z puli przeznaczonej dla prywatnych przedsiębiorców.

  Pieniądze zostaną wykorzystane m.in. na remont zabytkowego dworu "Sanna" w Wierzchowiskach Drugich. - Powstanie w nim hotel o wyższym standardzie, będą też restauracja i winiarnia. Całość planujemy zakończyć za dwa lata - tłumaczy Elżbieta Nizio, właścicielka przedsiębiorstwa "Fox-Bis", które realizuje inwestycję. Miejsce z historią wykorzysta też firma Luzam, która chce zaadaptować budynek Carskich Koszar w Zamościu.

  W Parczewie hotel wybuduje firma Polmod "Auto-Serwis". Cała inwestycja ma kosztować ponad 4 mln zł, z Unii Europejskiej dostanie prawie 2 mln zł. - W Parczewie brakuje bazy noclegowej, więc postanowiliśmy stworzyć hotel. Będzie to średniej klasy obiekt z sauną, siłownią, gabinetem masażu. Mam nadzieję, że uda się wszystko zrealizować do końca 2010 roku - mówi Waldemar Jędrzejewski z Polmod "Auto-Serwis".

  Przy wsparciu dotacji wyrosną też hotele spa w Janowcu Oblasy i Okunince nad Jeziorem Białym. Jeden wybuduje firma z Warszawy, drugi - inwestor lubelski. W miejscowości Droblin (pow. bialski) ma zaś powstać kompleks rekreacyjno-jeździecki. Zrealizuje go Gospodarstwo Rolne Pawła Skerczyńskiego spod Białej Podlaskiej.

  Większość przedsiębiorców przyznaje, że w przygotowaniu wniosków pomogły im firmy konsultingowe. - Skompletowanie całej dokumentacji jest bardzo czasochłonne, poza tym nie można sobie pozwolić na najmniejsze błędy. Dlatego postanowiliśmy skorzystać z pomocy fachowców - wyjaśnia Waldemar Jędrzejewski.

  Aby dostać pieniądze, firmy muszą jeszcze dopełnić formalności - na początek podpisać umowy o dofinansowaniu z Lubelską Agencją Wspierania Przedsiębiorczości , która rozdziela dotacje z UE dla przedsiębiorców.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ORION PARCZEW

  Parczew (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 56 / 41

  Teraz ten hotel nazywa się ORION. Orion, Polmod i Iwa to wszystko firmy pana Waldemar Jędrzejewski Parczew. Opinie w necie łatwe do odszukania.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PARCZEWSKIE JEDRZEJEWSKIE ZLODZIEJE!!!!!!!!!!!!!!

  sa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 73 / 58

  PARCZEWSKIE JEDRZEJEWSKIE ZLODZIEJE!!!!!!!!!!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oszuści

  destr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 47 / 60

  Polmod "Auto-Serwis" reprezentowany przez Waldemara J. budując hotel zapomniał za za pracę dla wykonawcy się płaci. Jest zwykłym oszustem i naciągaczem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo