Pożar domu na Bronowicach. W środku strażacy znaleźli zwłoki kobiety

Piotr Nowak
Piotr Nowak
Pożar przy ul. Szklanej w Lublinie wybuchł w nocy z wtorku na środę
Pożar przy ul. Szklanej w Lublinie wybuchł w nocy z wtorku na środę PSP Lublin
Pożar przy ul. Szklanej w Lublinie wybuchł w nocy z wtorku na środę. Mimo szybkiej akcji strażaków i pogotowia nie udało się uratować 86-letniej kobiety. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Zgłoszenie o pożarze domku jednorodzinnego strażacy odebrali we wtorek około godz. 22.20. - Jeden z mieszkańców zauważył, że z poddasza sąsiedniego budynku wydobywa się dym - relacjonuje st. kpt. Andrzej Szacoń, oficer prasowy KM PSP w Lublinie.

Kiedy strażacy przybyli na miejsce, z okolic komina wydobywały się już iskry. W budynku panowało duże zadymienie. W korytarzu leżała starsza kobieta.

Strażacy wynieśli seniorkę z budynku. Pomocy udzieliło jej pogotowie. Mimo to kobiety nie udało się uratować.

- Miejsce zdarzenia zabezpieczali policjanci. Ciało mieszkanki Lublina przekazano do sekcji zwłok. Dzisiaj z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa przeprowadzone zostaną oględziny, które pomogą wyjaśnić dokładne przyczyny pożaru - informuje komisarz Kamil Gołębiowski, pełniący obowiązki rzecznika KWP w Lublinie.

Gaszenie pożaru trwało półtorej godziny. W akcji wzięło udział 17 strażaków. Do ogrzewania domu służył piec kaflowy. Najbardziej prawdopodobna wersja wydarzeń jest taka, że kobieta zatruła się czadem.

- Bardzo często osoby nie giną od temperatury, ale od gazów pożarowych. Nieraz wystarczą dwa oddechy, żeby stracić przytomność - wyjaśnia st. kpt. Andrzej Szacoń.

Tragiczny pożar przy ul. Szklanej w Lublinie. Nie żyje starsza kobieta

Zdaniem strażaków, tej i innych tragedii można było uniknąć. Najprostszym rozwiązaniem jest dbanie o sprawność instalacji odprowadzających spaliny i montaż czujników dymu.

Rocznie z powodu zatruciem tlenkiem węgla ginie kilkadziesiąt osób. Związek nazywany jest „cichym zabójcą”. Nie widać go, nie czuć a niewielka dawka może zabić. Mordercze żniwo zbiera szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Silny wiatr, brak odpowiedniej wentylacji pomieszczeń, niesprawne piece opałowe czy piecyki gazowe często powodują poważne w skutkach zatrucia tlenkiem węgla lub nawet śmierć mieszkańców.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Francja podwyższy wiek emerytalny. Protesty na miarę żółtych kamizelek

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie