Prasówka 18.05.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 17.05. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wojna. Rosja atakuje Ukrainę - trwa inwazja [RELACJA NA ŻYWO]”?

Prasówka 18.05: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Wojna. Rosja atakuje Ukrainę - trwa inwazja [RELACJA NA ŻYWO]

Wtorek to 83. dzień rosyjskiej inwazji. Na Morzu Bałtyckim przeprowadzono manewry. Brały w nich udział marynarki wojenne Stanów Zjednoczonych oraz Finlandii. Minister Spraw zagranicznych Szwecji podpisała wniosek o przyjęcie do NATO. W obwodzie donieckim zniszczono 48 obiektów cywilnych – domy, szkoły, instytuty, fabryki, infrastrukturę krytyczną. Są zabici i ranni cywile. W obwodzie ługańskim po uderzeniu pocisków, doszło do licznych pożarów, których nie da się ugasić z powodu nieustannego ostrzału. Ostrzał Siewierodoniecka w obwodzie ługańskim. Domy zniszczone, szpital ostrzelany. Co najmniej 10 zabitych. Obwód lwowski znów pod ostrzałem rakietowym. Kolejny, rosyjski atak na bazę wojskową w Jaworowie, w obwodzie Lwowskim, przy granicy z Polską. GUR MON, Siły Zbrojne Ukrainy, Gwardia Narodowa i Straż Graniczna wspólnie rozpoczęły operację ratowania obrońców Mariupola, zalokowanych na terenie zakładu Azowstalu.

Nie przegap promocji!

📢 VI LO w Lublinie podbija Tik Toka. Wrzucane filmiki mają setki tysięcy odsłon

Polonistki zainteresowały ponad 200 tysięcy osób, nauczyciele przedmiotów przyrodniczych ponad 150 tysięcy, a rozmowa z wicedyrektorką prawie 140 tysięcy. VI Liceum Ogólnokształcące przy ul. Mickiewicza założyło Tik Toka, żeby docierać ze swoją ofertą do najbardziej zainteresowanych – do młodych ludzi.

📢 Lubelskie. Taniej nie będzie. Te traktory kupisz do 15 tys. zł. Najtańsze oferty sprzedaży ciągników rolniczych na OLX. Zobacz

Na Lubelszczyźnie nie brakuje atrakcyjnych ofert sprzedaży używanych ciągników rolniczych. Z portalu OLX wybraliśmy te ogłoszenia, które nie przekraczają 15 tys. zł. W galerii znajdziesz szczegóły ogłoszeń dotyczących najtańszych traktorów w regionie. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Prasówka 18.05: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wygnajmy krwiopijców - Lublin szykuje się do akcji przeciwko komarom. Na liście dodatkowe tereny: gdzie?

315 hektarów terenów zielonych zostanie objętych w tym roku akcją odkomarzania. To obszar o 35 ha większy niż przed rokiem. Na liście dodatkowych miejsc m.in. grunty wzdłuż al. Solidarności.

📢 GIF: Leki wycofane z aptek. Masz je w swojej apteczce? Natychmiast usuń! Najnowsza lista

Leki wycofane z aptek w całej Polsce. Sprawdź, które leki zostały wycofane z obrotu z aptek w całym kraju, ponieważ znaleziono w ich składzie lub etykietach nieprawidłowości. Warto zapoznać się z powodami, dla których te leki zostały wycofane z aptek, a także sprawdzić czy macie je w swojej apteczce. Uważajcie! Leków nie należy wyrzucać do śmieci. Najlepiej odnieść je do najbliższej apteki. W przypadku wątpliwości co do serii oraz nazwy leków radzimy skonsultować się z lekarzem.

📢 10 błędów popełnianych podczas grillowania. O co powinieneś zadbać, kiedy grillujesz?

Przełom kwietnia i maja to czas, kiedy z piwnic i garaży wyciągamy grille i zaczynamy organizować rodzinne i przyjacielskie spotkania. Grill to świetny pomysł na wspólny obiad i spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Okazuje się jednak, że przy organizowaniu grilla popełniamy - często szkolne - błędy. Oto 10 błędów, których powinniśmy się ustrzec podczas grillowania.

📢 Przedstawiciele Miasta Chełm upamiętnili ofiary Stalagu 319. Zobacz zdjęcia

W 78. rocznicę likwidacji jednego z najbardziej okrutnych więzień jenieckich na terenie Polski – Stalagu 319 przedstawiciele Miasta Chełm upamiętnili ofiary obozu. Źródła historyczne podają, że przez Stalag 319 w Chełmie przeszło około 200 000 jeńców z czego około 90 000 poniosło śmierć. Przewodniczący Rady Miasta Chełm Longin Bożeński oraz dyrektor Gabinetu Prezydenta Wojciech Wójcik 15 maja złożyli wieniec pod pomnikiem na terenie Szkoły Podstawowej nr 8.

📢 Oni dostaną wezwanie na kwalifikację wojskową 2022. Te osoby muszą stawić się na komisji [lista - 18.05.2022]

Oni dostaną wezwanie na kwalifikację wojskową 2022. W tym roku ten obowiązek dotyczy około 210 tysięcy osób. Zobacz, kto dostanie wezwanie.

📢 Takie mają być zmiany dla wędkarzy. Zlikwidowana ma być karta wędkarska [18.05.2022]

Plany są wielkie, wręcz rewolucyjne – Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” już wprowadza jednolitą opłatę 250 złotych na administrowanych przez siebie łowiskach i docelowo chce zlikwidować Kartę Wędkarską.

📢 Uniwersytet Medyczny otwiera drzwi dla kandydatów na studia. Mogą nauczyć się szyć na żywo i gipsować

Nauka udzielania pierwszej pomocy, gipsowania i szycia na żywo – m.in. to czeka osoby, które chcą podjąć studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Okazję do nabycia tych umiejętności będą miały w czwartek (19 maja) i piątek na pierwszych od pandemii dniach otwartych.

📢 Lublin. Jak modnie wyglądać tej wiosny i nie wydać fortuny? W sobotę, odbędzie się Vintage Day w centrum handlowym VIVO!

Targi lokalnych sklepów vintage i second handów, wyprzedaż szafy znanej influencerki, wiosenny showroom z najmodniejszymi stylizacjami, porady stylisty, a także kreatywne warsztaty z przerabiania odzieży – te i wiele innych aktywności czekać będzie na wszystkich, którzy w dniu 21 maja, w godz. 9.00-21.00, odwiedzą VIVO! Lublin

📢 Leki wycofane z aptek w maju 2022. Usuń je natychmiast z apteczki. Główny Inspektorat Farmaceutyczny przedstawił aktualną listę MAJ 2022

LEKI WYCOFANE Z APTEK W MAJU 2022. Nowa, aktualna lista leków GIF. W maju Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję dotyczącą wycofania z aptek popularnego leku na nadciśnienie tętnicze. Już wcześniej wydano decyzje dotyczące wycofania leków ze sprzedaży: kropli podawanym niemowlętom, zapobiegającym krzywicy u wcześniaków, noworodków i niemowląt, a także maści stosowanej w leczeniu hemoroidów, stanów zapalnych odbytu, szczeliny odbytu, świądu odbytu. Wcześniej wycofano znany lek stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego samoistnego oraz zastoinowej niewydolności serca oraz antybiotyk o szerokim spektrum zastosowania. Sprawdź od razu, czy nie masz w swoim domu leków znajdujących się w prezentowanej przez nas galerii. Pod żadnym pozorem ich nie zażywaj! Lekarstwa znajdujące się na liście o podanym numerze serii mogą zaszkodzić zdrowiu, a nawet być groźne dla życia.

📢 Pacjenci szpitala przy al. Kraśnickiej mają jeść lepiej

Prawie 37 mln zł będą kosztować pralnia i nowa kuchnia w szpitalu przy al. Kraśnickiej. – Wyżywienie w szpitalu to jeden z elementów procesu zdrowienia pacjenta – mówi dyrektor placówki Piotr Matej.

📢 Lublin. Uroczystość wręczenia Krzyży Wolności i Solidarności. Zobacz zdjęcia

We wtorek (17 maja) w siedzibie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie odbyły się uroczystość wręczenia Krzyży Wolności i Solidarności. Odznaczenia państwowe nadawane są działaczom opozycji antykomunistycznej z lat 1956–1989. Tym odznaczeniem honoruje się zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w PRL. Zobacz naszą fotorelację. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Będzie nowocześnie i ekologicznie. Ekotarg w Świdniku otworzy się już w przyszłym roku?

Ekotarg w Świdniku ma być miejscem spotkań mieszkańców do którego przyjemnie się wybrać - podkreślają przedstawiciele miejskiego ratusza i przedstawiają projekt nowoczesnego targowiska.

📢 Najtrudniejsze za nią. Teraz Chełmiance pozostaje tylko grać. Presji nie ma

Jeszcze kilka tygodni temu groziło jej widmo upadku. Problemy jednak pokonała. Pokonuje także kolejnych rywali, a na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu Chełmianka Chełm wciąż poważnie liczy się w walce o awans do eWinner 2. Ligi.

📢 Matura z historii 2022 zakończyła się. Mamy arkusz CKE i odpowiedzi! Jak wygląda egzamin maturalny z historii? Czy zadania były trudne?

Matura 2022 z historii rozpoczęła się 17 maja o godz. 9.00 i zakończyła o godz. 12.00. W tym roku przystąpiło do niej ponad 20 tys. osób. Co pojawiło się na egzaminie z historii? Czy zadania były trudne? Jakie tematy wypracowań znalazły się w ostatnim poleceniu? Uczniowie opuścili już sale egzaminacyjne i dzielą się swoimi opiniami. W tym tekście pojawił się już arkusz CKE i odpowiedz do zadań!

📢 Warto być Polakiem. Spotkanie poświęcone zagładzie Żydów i ratowaniu ich przez polskie rodziny

W środę (18 maja) w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbędzie się spotkanie z cyklu LubDokument. Wydarzenie poświęcone będzie zagładzie Żydów i ratowaniu ich przez polskie rodziny.

📢 Uwaga kierowcy! Wypadek na trasie Puławy – Radom. Droga jest całkowicie zablokowana

Na drodze krajowej nr 12, na trasie Puławy – Radom, doszło do wypadku z udziałem dwóch ciężarówek. Droga krajowa jest całkowicie zablokowana, wprowadzono objazdy.

📢 Uważajmy na dzikie zwierzęta. Poważna kolizja z łosiem na DW-812 we Włodawie

Kierowcy muszą pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności jeżdżąc drogami prowadzącymi przez tereny leśne lub pola. To właśnie w tych lokalizacjach spotkać można migrujące dzikie zwierzęta, które potrafią gwałtownie wbiec na jezdnie i doprowadzić do zderzenia drogowego. Do poważnie wyglądającej kolizji osobówki z łosiem doszło 14 kwietnia na DW-812 we Włodawie.

📢 Reportaż wojenny Dmytro Antoniuka. Część IX. Zdjęcia i wideo

📢 To pierwsza taka placówka na terenie powiatu kraśnickiego. Zobacz fotorelację z otwarcia

Na terenie Wioski Dziecięcej SOS w Kraśniku przy ul. Gmeinera 8H powstała placówka, w której zorganizowano osiem miejsc dla dzieci umieszczanych w trybie interwencyjnym, gdzie sprawowana jest doraźna opieka nad dzieckiem w czasie trwania sytuacji kryzysowej.

📢 Lublin. Kradł katalizatory z zaparkowanych samochodów. Wpadł „na gorącym uczynku”

Za 11 przestępstw odpowie 27-letni mieszkaniec Wołomina, który został przyłapany przez lubelskich policjantów na kradzieży katalizatora.

📢 Owoce z własnego ogrodu od maja do października? To możliwe! Posadź te krzewy i ciesz się świeżymi i zdrowymi owocami

Owoce z własnego ogrodu cieszą wszystkich. A można je hodować, nawet jeżeli dysponujemy niewielkim ogrodem. Sprawdź, jakie krzewy i byliny owocowe posadzić, by mieć zbiory przez kilka miesięcy. Dowiedz się, jakie są ich podstawowe wymagania uprawowe oraz jak je wykorzystać.

📢 Jej twarz znali wszyscy. Katarzyna Butowtt zagrała w dziesiątkach reklam a później... zniknęła! Jak dziś wygląda "królowa polskiej reklamy"?

Na przełomie lat 80. i 90. Katarzyna Butowtt była jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich modelek. Zagrała w setkach reklam, pojawiła się na niezliczonej ilości billboardów - a to nie wszystko! Katarzyna Butowtt miała w swoim życiu także kilka epizodów aktorskich! Z czasem jednak całkowicie zniknęła z ekranów telewizorów. Czym się zajęła? Co dzisiaj robi "królowa polskiej reklamy"?

📢 Lubelskie. Zaginął Paweł Mich. Sprawdź, czy możesz pomóc w jego odnalezieniu

Zaginął Paweł Mich, mężczyzna ostatni raz widziany był w miejscowości Trzcianki (woj. lubelskie).

📢 Lubelskie. Uwierzyła, że jej „amant” został napadnięty przez piratów. Kobieta straciła 170 tys. zł

70-latka z powiatu opolskiego uwierzyła, że poznany przez internet mężczyzna został napadnięty przez piratów. Aby uchronić przed zrabowaniem przez nich 0,5 mln euro, miał on jej wysłać sejf z pieniędzmi. Na poczet „opłat celnych” kobieta straciła 170 tys. zł.

📢 Lubelskie. Grają na skrzypcach, tańczą i malują. Uchodźcy korzystają ze stypendium na rozwój pasji

Ma rozwijać, pomagać w realizacji pasji i w powrocie do normalności. Stypendium artystyczne dla uchodźców, bo o nim mowa, dostało prawie 100 osób.

📢 Przepłynęli przez Bug z kontrabandą. Zatrzymali ich funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Dorohuska

Dwóch obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas próby ukrycia nielegalnych papierosów przemyconych wcześniej przez Bug.

📢 Historyczne potyczki Pana Prusa. Felieton Instytutu Pamięci Narodowej

📢 Krasnystaw. Kiedy odbędą się konsultacje społeczne dotyczące trasy przebiegu linii kolejowej CPK przez miasto?

W Krasnostawskim Domu Kultury zaplanowano spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców miasta dotyczące opracowania zadania pod nazwą „Budowa linii kolejowych: nr 54 Trawniki-Krasnystaw i nr 56 Wólka Orłowska-Zamość-Tomaszów Lubelski-Bełżec”, realizowanego na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Planowana inwestycja ma skrócić podróże z Krasnegostawu do Warszawy do dwóch godzin.

📢 Kuszą nie tylko wyglądem, ale i smakiem! Oto najpiękniejsze torty weselne wykonane przez cukierników z Lubelszczyzny

Organizujesz wesele w 2022 roku? Zdaniem wielu gości, na takiej imprezie nie może zabraknąć tradycyjnego słodkiego elementu. Mowa oczywiście o torcie weselnym. Nie masz pomysłu, jakie ciasto zaserwować swoim najbliższym? Zobacz inspiracje na najpiękniejsze torty weselne, jakie wyszły spod rąk cukierników z województwa lubelskiego! Te wypieki kuszą nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim smakiem! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Objazdami po centrum Lublina. Drogowcy zamkną dla ruchu ul. Żołnierzy Niepodległej

Ul. Żołnierzy Niepodległej na dwa dni (19-20.05) zostanie zamknięta dla ruchu. Drogowcy będą poprawiać jezdnię na odcinku do 3 Maja do Ogrodowej. Pojawi się nowy asfalt.

📢 S19. Jest zgoda na otwarcie dla ruchu odcinka od Niedrzwicy Dużej do Kraśnika. Sprawdź, kiedy wjadą na niego kierowcy

„Zielone światło” do otwarcia trasy S19 między Niedrzwicą Dużą a Kraśnikiem. Wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie 20 kilometrowego odcinka trasy. Kierowcy mogą wjechać na niego jeszcze w tym tygodniu.

📢 Planujesz ślub w 2022 roku? Zobacz najczęściej polecane sale weselne w woj. lubelskim! Sprawdź rekomendacje użytkowników Google

Planujesz ślub na Lubelszczyźnie? Te sale weselne są najbardziej polecane w naszym regionie. Sprawdź, które z nich mają najlepsze opinie pośród użytkowników Google. Pod uwagę braliśmy miejsca, które mają ocenę minimum 4,5 oraz przynajmniej 600 opinii. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Te działki ROD są do kupienia na Lubelszczyźnie za mniej niż 11 tysięcy złotych. Zobacz aktualne oferty!

Chcesz poczuć się jak na wakacjach? Może warto rozważyć zakup swojego kawałka ziemi? Działki ROD, czyli rodzinne ogródki działkowe cieszą się coraz większą popularnością. Sprawdź, za ile można kupić je na Lubelszczyźnie. Oto najciekawsze ogłoszenia sprzedaży zamieszczone na portalu olx.pl. Ceny zamieszczonych działek nie przekraczają 11 tys. złotych, aby je zobaczyć kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zachód słońca nad jeziorem Obradowskim. Rezerwat przyrody w pow. parczewskim zachwyca swoim pięknem

Rezerwat przyrody Jezioro Obradowskie to jeden z rezerwatów znajdujących się na terenie nadleśnictwa Parczew. Został utworzony w 1975 r. i leży w odległości około 3 km od miejscowości Laski w powiecie parczewskim. W jego skład wchodzi niezwykle malownicze dystroficzne jezioro Obradowskie (stąd nazwa rezerwatu) wraz z otaczającym je torfowiskiem i fragmentami lasów.

📢 Co z Iwoną Wieczorek? Czy kobieta żyje? Sprawa Iwony Wieczorek - czy nastąpił przełom? Gdzie ukryto ciało? Hipotezy Janusza Szostaka

Nieżyjący już dziennikarz śledczy Janusz Szostak od lat zajmował się sprawą Iwony Wieczorek. Na temat tajemniczego zaginięcia napisał dwie książki. Pierwsza z nich ukazała się w 2018 roku, natomiast druga miała swoją premierę w 2021 roku. Pojawiły się nowe fakty w sprawie, a w Internecie znów zawrzało. Jaką hipotezę miał Szostak? Co stało się z Iwoną?

📢 Po dwóch latach powracają Dni Włodawy. Imprezę otworzy Andrzej Duda

Po dwóch latach przerwy związanej z epidemią COVID-19 powracają długo wyczekiwane przez mieszkańców Dni Włodawy. Będą muzyczne atrakcje ze znanymi gwiazdami, a cała imprezę otworzy głowa państwa Andrzej Duda.

📢 KONKURS MIEJSKIEGO OŚRODKA SPORTU I REKREACJI „Bystrzyca” w Lublinie

Jeszcze do 27 maja 2022 roku trwa konkurs fotograficzny „MOSiR na starej fotografii”. Do wygrania są bezpłatne karnety do Aqua Lublin.

📢 IPN znowu wszedł na górki czechowskie. W wąwozach szuka szczątków ofiar z okresu II wojny światowej

Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN rozpoczęło kolejny etap prac poszukiwawczych na terenie górek czechowskich. Sprawdzany jest wąwóz znajdujący się w pobliżu placu zabaw. To miejsce, z którego po II wojnie ekshumowano ofiary Niemców. Badania gruntu potrwają do końca tygodnia.

📢 Lublin. Obchody 20-lecia ogłoszenia Andrzeja Boboli patronem Polski. Zobacz zdjęcia

W poniedziałek (16 maja) w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie odbyły się Lubelskie obchody 20-lecia ogłoszenia św. Andrzeja Boboli Patronem Polski. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczył abp Stanisław Budzik. W tym roku szczególnym celem modlitw było wstawiennictwo w intencji pokoju na Ukrainie. Po mszy wszyscy parafianie mogli wziąć udział w gorącym poczęstunku. Zobacz naszą fotorelację. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kaja Godek nie stawiła się do sądu na posiedzenie w sprawie wytoczonej przez Barta Staszewskiego. „Nosek Barta coraz dłuższy” – komentuje

Konflikt Bartosza Staszewskiego i Kai Godek trafił na wokandę, jednak nie odbyło się już drugie posiedzenie pojednawcze. Powód? Nieobecność aktywistki antyaborcyjnej spowodowana ciążą. – Kaju Godek, nie bój się przyjść do sądu – zwraca się do przeciwniczki Staszewski.

📢 Kraśnik. Frekwencja na spotkaniu przekroczyła wszelkie oczekiwania. Uczestnicy wydarzenia nie pomieścili się w sali

„Piją wódkę, grają w karty, to jest Pułk 24” - w okresie międzywojennym na temat 24. Pułku Ułanów krążył ten żartobliwy wierszyk. Ale czy tak było naprawdę? Po 100 latach od przybycia dwudziestego czwartego pułku do Kraśnika zorganizowano spotkanie ze Społecznym Opiekunem Zabytków Powiatu Kraśnickiego, dr. Dominikiem Szulcem. Przedstawił uczestnikom historię codzienności w kraśnickich koszarach w tamtym czasie.

📢 W Hrubieszowie otworzyło się biuro Solidarnej Polski. Z tej okazji miasto odwiedził Zbigniew Ziobro

W poniedziałek (16 maja) w Hrubieszowie otworzyło się biuro Solidarnej Polski Marcina Romanowskiego. Tego dnia z mieszkańcami spotkał się także Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.

📢 Przed nami XIV Ogólnopolski Turniej Nalewek w Dworze Anna

Po pandemicznej przerwie do Dworu Anna w Jakubowicach Konińskich powraca ogólnopolski Turniej Nalewek. W tym roku będzie to już XIV edycja tego wydarzenia.

📢 Lekkoatleci Spartana Lublin wrócą z 24. Letnich Igrzysk Niesłyszących z ośmioma medalami. Zobacz zdjęcia

W brazylijskim mieście Caxias do Sul zakończyły się 24. Letnie Igrzyska Niesłyszących. Znakomicie w imprezie zaprezentowali się lekkoatleci Spartana Lublin, zdobywając ogółem osiem medali. Trzy krążki ma na swoim koncie Oskar Gołębiowski, który został wicemistrzem olimpijskim na dystansie 400 m przez płotki, brązowym medalistą na 400 m oraz zdobył złoto razem z kolegami z reprezentacji Polski w sztafecie 4x400 m.

📢 Polska delegacja w Kijowie. Wkrótce programy wsparcia dla kobiet i sierot

W poniedziałek w Kijowie odbyły się konsultacje przedstawicieli Kancelarii prezydentów Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego. Na konferencji po spotkaniu szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk i wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk zapowiedzieli uruchomienie programów wsparcia dla kobiet-żołnierzy uwolnionych z rosyjskiej niewoli i dzieci, których ojcowie zginęli w wojnie.

📢 Jarosław Kaczyński: „Był zaangażowany w sprawy swojej małej ojczyzny, Lubelszczyzny”. Uroczystości pogrzebowe prof. Waldemara Parucha

  • Był człowiekiem, który nam pomógł – powiedział Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości tuż po śmierci profesora Waldemara Parucha, założyciela Centrum Analiz Strategicznych. Ciało zmarłego naukowca i polityka spoczęło na cmentarzu w Tomaszowicach (powiat lubelski).

📢 Małgorzata Chodkowska z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów nie straci pracy za brak maseczki

Bibliotekarka z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów nie straci pracy przez brak maseczki - zdecydowała Komisja Dyscyplinarna dla Nauczycieli przy Wojewodzie Lubelskim. Decyzja nie jest prawomocna. Obrona już zapowiedziała, że będzie się odwoływać.

📢 Wojna na Ukrainie. W Pradze zaczyna brakować miejsca dla uchodźców. Miasto w trudnej sytuacji

Miasteczko namiotowe dla uchodźców, które powstało w Pradze jest już prawie zapełnione - poinformowały władze czeskiej stolicy. Pierwszych uchodźców przewieziono do miasteczka namiotowego w sobotnie popołudnie. Do końca weekendu schronienie znalazły w nim 142 osoby.

📢 Lubelskie. Mundurowi podsumowali efekty akcji "Bezpieczeństwo na DK-17". Zobacz wideo

Mundurowi przeprowadzili blisko 270 kontroli drogowych podczas piątkowej akcji „Bezpieczeństwo na drodze krajowej numer 17". W tym czasie ujawnili ponad 250 wykroczeń, z czego blisko 230 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

📢 Od 16 maja obowiązuje w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. Wiceminister zdrowia wyjaśnia co to oznacza

Spadająca liczba zakażeń i hospitalizacji wywołanych przez koronawirus SARS-CoV-2 pozwoliła na zakończenie w Polsce stanu epidemii. Zamiast tego, od poniedziałku 16 maja wprowadzono w całym kraju stan zagrożenia epidemicznego. Co to oznacza? Wyjaśniamy.

📢 Bilardziści powalczą o miano mistrza Lubelszczyzny

Aby sięgnąć po tytuł mistrzowski dobrze będzie trzeba się zaprezentować w czterech turniejach. Po ostatnim klasyfikacja generalna wyłoni triumfatora. Pierwszy już w najbliższą sobotę w Lubartowie.

📢 Pijany wsiadł za kierownicę BMW. Auto uderzyło w drzewo w powiecie lubartowskim

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 45-letni kierowca BMW, który spowodował wypadek.

📢 Zakochani w muzyce Erica Claptona. W Lublinie odbył się koncert Clap&Tone [FOTORELACJA]

Piątek trzynastego nie zawsze musi kończyć się pechowo, czasem może zakończyć się dobrym koncertem - takim jak w Kultowej Klubokawiarni. To właśnie "w święto pechowców" w Lublinie odbył się koncert muzyki Erica Claptona w aranżacji rzeszowskiego zespołu Clap&Tone. Uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać najpopularniejszych utworów artysty tworzącego na pograniczu rocka i bluesa. Jak im się podobało? To sprawdzicie w naszej fotorelacji!

📢 Najpiękniejsze torty weselne. Ceny i trendy 2022? Klasyka, elegancja i styl boho. Zobacz zdjęcia

  • W tortach weselnych króluje klasyka – opowiada Maria Lechel, właścicielka pracowni cukierniczej z Babimostu. Tort ślubny rustykalny, z żywymi kwiatami czy owocami to tylko niektóre z najczęściej wybieranych opcji. Najpiękniejszy tort weselny będzie jednym z elementów tej ważnej uroczystości, który pozwoli zapamiętać przyjęcie na długo. Sprawdź ceny i trendy 2022.

📢 Utonięcie w powiecie łęczyńskim. Życia 56-latka nie udało się uratować

56-letni mieszkaniec Lublina utonął w sztucznym zbiorniku wodnym w Dratowie (powiat łęczyński). Dryfujące na wodzie ciało zauważył mężczyzna, który płynął łódką.

📢 Rosjanie jednoczą się przeciwko Zachodowi. Felieton kresowy

📢 Finał 4. edycji "Sanatorium miłości". Tak wyglądał wielki bal, Król i Królowa Turnusu! Marta Manowska zachwyciła w swojej kreacji!

Jak to mawiają: wszystko dobre, co się kiedyś kończy. Za nami finał 4. sezonu "Sanatorium miłości". W ostatnim odcinku randkowego show dla seniorów Marta Manowska zabrała ich w sentymentalną podróż. Byliśmy także świadkami zaręczyn! Poznaliśmy również odpowiedź na pytanie, kto został Królem i Królową Turnusu. Sprawdź naszą galerię!

📢 Niedziela nad Zalewem Zemborzyckim. Pogoda sprzyjała odpoczynkowi na powietrzu [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Pogoda za oknem zaczęła sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu, co nie umknęło uwadze mieszkańcom miasta. Wybraliśmy się na spacer nad Zalew Zemborzycki, gdzie jak można się domyślić - był niemały ruch!

Zobacz, jak wypoczywają mieszkańcy miasta - kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kibice Motoru Lublin byli na PGE Narodowym. Mamy zdjęcia z Grand Prix

50 tysięcy kibiców oglądało w sobotni wieczór drugą rundę tegorocznego cyklu o tytuł indywidualnego mistrza świata na PGE Narodowym w Warszawie. Na trybunach obecni byli także fani Motoru Lublin. Zobacz, kogo w stolicy uchwycił nasz fotoreporter. W galerii znajdziecie także zdjęcia dwóch żużlowców Motoru, którzy ścigali się na specjalnie ułożonym torze w Warszawie - Mikkela Michelsena i Maksyma Drabika.

📢 Lublin: Za nami jubileuszowa - 25. edycja Nocy Muzeów. Zobacz zdjęcia z jedynej takiej nocy w roku!

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, bramy Zamku Lubelskiego oraz miejscowe muzea ponownie zostały otwarte nocą! Na uczestników jubileuszowej - 25. edycji przedsięwzięcia czekały warsztaty, wykłady, pokazy filmowe, a także wolny wstęp do wielu muzeów w Lublinie i okolicy. W programie znalazło się też miejsce na zwiedzenie z przewodnikiem Kaplicy Trójcy Świętej czy kuratorskie oprowadzenie po po wystawie “Tamara Łempicka – kobieta w podróży”.

Zobacz galerię z jubileuszowej edycji Nocy Muzeów, kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Serial Daleko od szosy - poznaj prawdziwe losy Leszka, Bronki i Ani. Serial Daleko od szosy ma wciąż wiernych fanów 15.05.2022

Serial Daleko od szosy ma swoich wiernych widzów i pomimo upływu lat nie traci nic z popularności. Minęło już ponad 45 lat od wyemitowania pierwszego odcinka, a fani wciąż wspominają go z utęsknieniem.

📢 KULturalia 2022. Wystąpił Piotr Cugowski oraz zespół IRA [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Niezwykłe muzyczne emocje, ale także solidarność wobec ogarniętej wojną Ukrainą - za nami Dni Kultury Studenckiej - KULturalia 2022. Powróciły one po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Tym razem, ze względu na dramatyczne wydarzenia za wschodnią granicą, miały one specjalny charakter. Prócz występów takich gwiazd jak Ania Dąbrowska, Daria Zawiałow, zespół IRA oraz Piotr Cugowski, znaleziono czas na przypominanie, że dwudniowa impreza jak i również dochód z biletów na nią - poświęcona jest uchodźcom z Ukrainy.

  • Wasza tutaj obecność jest manifestem tego, że człowiek może być obok człowieka, jeden obok drugiego, w warunkach pokoju, wolności i bezpieczeństwa - mówił wiceprezes Fundacji Rozwoju KUL mec. Tomasz Ośko

Aby zobaczyć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Pod Auchan przy ul. Chodźki polała się „krew”. To kolejny sprzeciw wobec obecności firmy na rosyjskim rynku

Krew symbolizuje czerwona folia, na niej ułożone opony, walizka i wózek. klęczały również osoby z transparentami. – Ktoś zginął, kiedy wracał się po walizkę, ktoś inny w chwili śmierci miał przy sobie wózek. Chcemy, żeby wszyscy widzieli, do czego przyczynia się obecność Auchan w Rosji – tłumaczy Natalia Maruzhenko, organizatorka protestu.

📢 Dzień Bibliotekarza w Kraśniku. Zobacz fotorelację z gali

Z okazji Dnia Bibliotekarza, we wtorek w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku odbyła się Gala Biblioteki 2022. Gratulacje i podziękowania złożyli między innymi burmistrz Wojciech Wilk i przewodnicząca Rady Miasta Kraśnik Dorota Posyniak. W wydarzeniu, oprócz bibliotekarzy, udział wzięli również czytelnicy. W trakcie gali wręczone zostały nagrody laureatom konkursów „Ekspresowy pociąg do książek” i „Najlepszy czytelnik”. Aby zobaczyć fotorelację z wydarzenia, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Urząd Gminy Puławy oferuje tablet za łubiankę truskawek - kto pierwszy, ten lepszy

Urząd Gminy Puławy ogłosił konkurs na „Pierwszą Łubiankę Sezonu Truskawkowego 2022". Jest o co walczyć - zwycięzca konkursu otrzyma tablet.

📢 Zabytkowe okazy z Polski i świata zagościły na "Wystawie Pojazdów PRL" w Świdniku [GALERIA]

Ta wystawa na pewno przyprawiła o szybsze bicie serca, niejednego miłośnika motoryzacji. W sobotę, na terenach zielonych, znajdujących się przy ratuszu, mieszkańcy Świdnika oraz okolic mogli obejrzeć pojazdy, które były marzeniem wielu w czasach PRL. Jak jeździło się na motocyklach WSK lub Komarze, albo jak wyglądał amerykański sen w automacie czyli Pontiac o tym przekonacie się oglądając naszą galerię!

📢 Decyzja w sprawie opłat za parkowanie w Lublinie. Kierowcy nie będą mieli powodu, aby narzekać

Nie w najbliższym czasie – miasto zmienia plany w sprawie podwyżek opłat w strefie płatnego parkowania. Miały wzrosnąć o 10 - 15 procent. Tak mówiły plany zaprezentowane pod koniec lutego.

📢 "Defender Europe 22" - zobacz ćwiczenia wojsk NATO pod Dęblinem

Od 1 do 27 maja trwają ćwiczenia wojskowe Defender Europe 2022 - są międzynarodowymi, wspólnymi i cyklicznymi manewrami, organizowanymi przez Amerykańskie Siły Zbrojne, które mają na celu budowanie gotowości i interoperacyjności między sojusznikami i partnerami USA i NATO. Jednym z dziewięciu gospodarzy tegorocznych ćwiczeń jest Polska.

13 dnia szkolenia (piątek, 13 maja) w okolicach Dęblina odbyły się wielkie ćwiczenia z udziałem wojsk polskich, amerykańskich, francuskich i szwedzkich. Zbudowane zostały dwa tymczasowe mosty- między powiatami kozienickim a ryckim - w obie strony Wisły przejeżdżały czołgi, bojowe wozy piechoty i transportery opancerzone.

Aby zobaczyć zdjęcia z ćwiczeń w ramach Defender Europe 2022, kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Lubelskie. Dziś piątek trzynastego. Oto MEMY, dzięki którym spojrzysz na ten dzień z przymrużeniem oka. Zobacz

Piątek 13 jest pechowy? Dzięki tym zabawnym obrazom zapomnisz na chwilę o dzisiejszym pechu. Internauci nie zawiedli i w sieci aż roi się od zabawnych MEMów. Zobacz najlepsze z nich! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lubelszczyzna. Jakie kwiaty wybrać do posadzenia na balkonie? Oto lista roślin, którym niestraszne wysokie temperatury. Zobacz

Rośliny na balkon to te, które przeżyją trudne warunki panujące latem. Nie wszystkie są w stanie wytrzymać wysokie temperatury. Zobacz, jakie rośliny najlepiej sprawdzą się latem oraz pięknie ukwiecą nasz balkon lub taras. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lubelskie. Najbardziej oryginalne miejsca noclegowe w województwie lubelskim. Poznaj najciekawsze hotele w naszym regionie

Nocleg na wierzchołku drzewa, a może w starym pałacu? Lubelscy hotelarze prześcigają się w pomysłach na kreatywny wypoczynek i tworzą niezwykłe miejsca, do których aż chce się wracać! Sprawdź, które miejsca wywarły na nas największe wrażenie! Aby zobaczyć nasze subiektywne zestawienie najbardziej oryginalnych miejsc noclegowych w województwie lubelskim, kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lublin. Pracy nie brakuje! Na tych stanowiskach zarobisz ponad 4 tys. zł! Sprawdź aktualne oferty

Szukasz pracy w Lublinie? Oto najnowsze oferty opublikowane na stronie lubelskiego Powiatowego Urzędu Pracy. Wysokość wynagrodzeń w prezentowanych ogłoszeniach to ponad 4 tysiące złotych. Zobacz, gdzie możesz się zatrudnić. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Najdziwniejsze mieszkania w kraju. Co za pomysły! Jak można tak mieszkać?

Wynajęcie mieszkania to często droga przez mękę. Wystrój mieszkań czy rozwiązania "inżynieryjne" często mogą wprawić w osłupienie. Niektóre są śmieszne, inne budzą po prostu grozę. Sprawdźcie, jakie mieszkania można wynająć w naszym kraju. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia!

📢 Dzieci z Węglina dostaną plac zabaw. Mogą za niego podziękować swoim rodzicom

W ciągu pięciu miesięcy ma być zaprojektowany i wybudowany plac zabaw dla dzieci przy ul. Gęsiej. Na wyposażeniu znajdą się m.in. zjeżdżalnie, karuzela czy podwójna huśtawka. Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu obywatelskiego, w którym projekt był wyszacowany na prawie 350 tys. zł.

📢 Politechnika Lubelska ma już 69 lat. Ma nowego Doktora Honoris Causa i Honorowego Profesora

Powstała jako Wieczorowa Szkoła Inżynierska 13 maja 1953 r., a dziś kształci prawie siedem i pół tysiąca żaków. Politechnika Lubelska z okazji jubileuszu nadała tytuł Doktora Honoris Causa i Honorowego Profesora, a to nie koniec świętowania.

📢 Prześlij zdjęcie do specjalnego dodatku z okazji Dnia Dziecka. Wybierzemy dzieci na okładkę gazety - czeka mnóstwo nagród!

Wszystkie przesłane zdjęcia ukażą się także w wielkiej internetowej galerii dziecięcych uśmiechów. Na ponad 200 dzieci czeka mnóstwo wspaniałych nagród, a wśród nich rodzinne sesje fotograficzne, vouchery na zakupy w sklepach SMYK, wyjazdy do Energylandii oraz główna nagroda - wycieczka do Paryża i do Disneylandu.

📢 Raj dla miłośników plażowania, spokoju i ptactwa. Zalew w Nieliszu czeka na turystów

Warto się tam wybrać. Plaża „Moczydło” w Nieliszu w sezonie turystycznym jest jednym z najbardziej obleganych miejsc na Zamojszczyźnie. Podczas wakacji wypoczywają tam tysiące osób spragnionych kąpieli wodnych i słonecznych. Teraz to jeszcze oaza spokoju i ostoja dla natury.

📢 Tydzień Bibliotek 2022 w Kraśniku. Zobacz fotorelację!

Trwa Tydzień Bibliotek! Tegoroczne święto czytelników potrwa od 8 do 15 maja. A jej hasło to "Świat w jednym miejscu". To właśnie przez najbliższe dni m.in. na czytelników z Kraśnika, będzie czekać szereg atrakcji takich jak warsztaty, wernisaże, spotkania i wiele innych. Aby zobaczyć fotorelację z wtorku i środy, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lublin. Mieszkanka LSM skarży się na drzewa. „W mieszkaniach ciemno jest nawet o poranku”

  • Od lat walczymy z administracją o przycięcie lip, przez które do naszych mieszkań nie dochodzi światło. Z ich strony jednak za każdym razem słyszymy same wymówki - skarży się jedna z mieszkanek LSM, która mieszka przy ul. Skierki 1 w Lublinie.

📢 Mała Amal w Lublinie. 3,5-metrowa marionetka przeszła ulicami miasta. Zobacz zdjęcia ze spaceru

Mała Amal (Little Amal), czyli 3,5 metrowa marionetka, będąca bohaterką happeningu „The Walk”, przeszła dziś (10 maja) po centrum Lublina. Marionetka przedstawia syryjską, około 9-letnią dziewczynkę, która samotnie podróżuje po Europie w celu odnalezienia swojej matki. Mała Amal jest symbolem nadziei na lepszą przyszłość dla wszystkich dzieci-uchodźców, które cierpią z powodu wojen. Organizatorem spaceru były Warsztaty Kultury w Lublinie.

Zobacz zdjęcia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Mamy jeszcze więcej zdjęć kibiców żużlowców Motoru Lublin na meczu z Unią Leszno!

Mecze żużlowców Motoru Lublin ogląda tak wielu kibiców, że nie sposób wszystkich pokazać w jednej galerii. Dlatego prezentujemy Wam drugą fotorelacje z trybun przy Al. Zygmuntowskich na meczu z Unią Leszno. Odszukajcie się na zdjęciach, zobaczcie, jak bawiono się i cieszono ze zwycięstwa lubelskiej drużyny!

📢 Wybieramy najlepsze lokale gastronomiczne oraz kucharzy, kelnerów i innych pracowników branży - zgłoś swoich kandydatów do nagród

Masz swoją ulubioną restaurację lub jadłodajnię? Wiesz, która kawiarnia jest najlepsza i gdzie można zjeść najsmaczniejsze lody? Znasz dobrego kucharza, sympatycznego kelnera, barmana lub baristę albo menedżera gastronomii, który świetnie zarządza biznesem? Zgłoś swoich kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie. Na laureatów czekają prestiżowe nagrody, a w ogólnopolskim finale samochód - Citroen C3!

📢 Te koszmarne mieszkania i domy ktoś próbował sprzedać. Zobacz zdjęcia najgorszych nieruchomości na rynku

Agenci nieruchomości nieraz muszą oglądać koszmarne mieszkania i domy. Co gorsza, klienci oczekują, że fachowiec pomoże takie monstrum sprzedać. No cóż, z tymi lokalami raczej się nie uda... Przejdź do galerii i zobacz zdjęcia najgorszych nieruchomości na świecie.

📢 Lubelskie. Drewniane altany ogrodowe do kupienia w regionie. Zaaranżuj swój ogród modnie i z klasą. Zobacz ogłoszenia

Wraz z wiosną i słoneczną pogodą przyszedł czas na wiosenne porządki w ogrodach i przygotowanie terenu wokół domu na nowy sezon. Jeśli chcesz dodać do swojego ogrodu modny i jednocześnie użytkowy element, to zastanów się nad zakupem drewnianej altanki. Zebraliśmy najciekawsze aktualne ogłoszenia ich sprzedaży z terenu Lubelszczyzny, opublikowane na stronie olx.pl. Sprawdź, czy któraś z propozycji znajdzie zastosowanie w Twoim ogrodzie! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lubelskie. Miasto trójkąta turystycznego – Kazimierz Dolny nad Wisłą. Tak wyglądała miejscowość artystów w XX wieku. Zobacz zdjęcia

Miasteczko w powiecie puławskim do dziś cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. Nic dziwnego, Kazimierz Dolny to prawdziwa oaza dla twórców i miłośników urokliwych widoków. Przejrzeliśmy archiwalne zdjęcia w zbiorach Narodowego Archiwum Cyfrowego. Te fotografie ukazują tą magiczną miejscowość w XX wieku. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 MISTRZOWIE URODY Klienci przyznają nagrody w branży beauty i fitness. Zagłosuj w wielkim plebiscycie!

Znasz dobrego fryzjera lub barbera, kosmetyczkę albo stylistkę paznokci? Korzystasz z usług linergistki, stylistki rzęs czy make-up artist, którą warto polecić innym? A może wiesz, który trener personalny, masażysta lub dietetyk jest najlepszy w naszym regionie? Zagłosuj w wielkim plebiscycie Mistrzowie Urody!

📢 Krzyże Wolności i Solidarności zostały wręczone działaczom opozycyjnym na Zamku w Lublinie. Zobacz zdjęcia

Uroczystość odbyła się w lubelskim Muzeum Narodowym na zamku w Galerii Malarstwa Polskiego XIX-XX w. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, wojska i służb mundurowych oraz stowarzyszeń represjonowanych. Odznaczenia państwowe działaczom opozycji niepodległościowej z lat 1956–1989 wręczył prezes IPN dr Karol Nawrocki.

📢 Lumpeksy w Lublinie. Oto TOP 10 najczęściej polecanych sklepów z tanią odzieżą. Sprawdź

Moda na lumpeksy trwa w najlepsze. Coraz więcej osób buszuje po sklepach z tanią odzieżą. To właśnie w nich można znaleźć prawdziwe ubraniowe perełki za grosze. Do których „lumpeksów” w Lublinie warto się wybrać? Sprawdź najczęściej polecane miejsca, klikając w przycisk „zobacz galerię” i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kraśniccy działkowcy hucznie obchodzili swoje święto. Zobacz zdjęcia z I Kraśnickiego Dnia Działkowca

To była pierwsza taka impreza w Kraśniku! Do tej pory kraśniccy działkowcy świętowali oddzielnie, w poszczególnych ROD. W sobotę (2 października) nareszcie udało się to zmienić. To właśnie wtedy mieszkańcy bawili się i integrowali podczas I Kraśnickiego Dnia Działkowca. - Mam nadzieję, że stanie się to już tradycją - mówił w trakcie wydarzenia, burmistrz Wojciech Wilk. - Nasze Rodzinne Ogrody Działkowe są ozdobą miasta. Bardzo cenię sobie współpracę z działkowcami i zależy mi na tym, by nasze ogrody piękniały - podkreślał. Aby zobaczyć zdjęcia z wydarzenia, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Podziękowania dla nauczyciela i wychowawcy na koniec roku. Te życzenia i wierszyki na pewno ich wzruszą! [28.06]

Podziękowania dla nauczyciela - to doskonały sposób by wyrazić wdzięczność za trud, jaki wychowawcy wkładają w swoją pracę. Nie wiesz, jaki powinien być tekst podziękowania dla nauczyciela? Skorzystaj z naszych podpowiedzi. Poniżej znajdziesz treść podziękowań, a także wierszyki i okolicznościowe rymowanki. Życzenia dla nauczyciela na koniec roku mogą być naprawdę piękne i wzruszające. Sprawdź, jak napisać podziękowanie dla nauczyciela, wychowawcy. Tekst możesz też lekko zmienić do swoich potrzeb.

📢 TOP 10 miejsc na wycieczkę niedaleko Lublina. Dotrzesz tam w godzinę. Sprawdź

Marzysz o chwili wytchnienia? Chcesz choć na krótko uciec z miasta? To wcale nie takie trudne. Polecamy Wam 10 miejsc w pobliżu Lublina, do których dotrzesz samochodem w około godzinę. Z pewnością są warte odwiedzenia! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Największa katastrofa lotnicza na Lubelszczyźnie. Sześć pogrzebów zamiast wesela. Śmigłowiec runął przy gościach weselnych

Sześć osób zginęło w wypadku śmigłowca, do którego doszło w podlubelskim Sporniaku. Śmigłowiec miał być jedną z głównych atrakcji uroczystości weselnej. Zamiast tego stał się najgorszym koszmarem wszystkich jej uczestników. To była największa katastrofa lotnicza w historii województwa lubelskiego.

📢 Wierszyki i wiersze na Dzień Mamy. Śmieszne rymowanki i krótkie wierszyki dla mamy na 26 maja. To już dziś!

26 maja już dziś! Już teraz warto pomyśleć o tym, co tego dnia zrobisz dla swojej mamy. Wierszyki na Dzień Mamy to sposób na wesołe rozpoczęcie tego dnia i wywołanie uśmiechu na matczynej twarzy. Nie każdy jednak potrafi pisać rymowanki, ale co z tego? Przygotowaliśmy krótkie i śmieszne wierszyki dla mamy, które możesz śmiało wykorzystać, składając życzenia na Dzień Matki. Zobacz sam!

📢 Salony fryzjerskie polecane przez mieszkańców Lublina. Sprawdź ranking najwyżej ocenianych fryzjerów w mieście

Dobry fryzjer jest na wagę złota. Wiedzą o tym zadowoleni klienci, którzy zdecydowali się ocenić wizytę w swoim ulubionym salonie fryzjerskim. Na podstawie ocen w Google stworzyliśmy ranking najpopularniejszych fryzjerów w Lublinie. Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Sennik - kradzież. Co oznacza sen o kradzieży samochodu, pieniędzy czy torebki?

Sennik. Kradzież to zwykle nieprzyjemne doświadczenie. Strata cennej rzeczy może mieć bardzo negatywne skutki i odbić się na zdrowiu. Nie inaczej jest w snach. Sen o kradzieży niejedną osobę potrafi wybudzić i zestresować. Czy gdy śni nam się kradzież, możemy spodziewać się, że spotka nas ona również na jawie? A może taki sen może mieć pozytywne znaczenie? Jeśli śniła ci się kradzież i chcesz wiedzieć, co to dla ciebie oznacza, zobacz, co na ten temat mówi sennik.

📢 Sennik - wypadające zęby. Co oznaczają sny o wypadających zębach?

Sennik: wypadające zęby we śnie kojarzą nam się źle, ale czy słusznie? Sny o zepsutych zębach mogą oznaczać niepowodzenia w życiu, problemy zdrowotne, jak również zaburzać poczucie własnej wartości. Takie sny mogą stanowić również prezentację odczuć na temat twoich dotychczasowych osiągnięć i skłaniać do refleksji na ich temat. Miałeś sen o wypadających zębach? Sprawdź, co to dla ciebie oznacza.

📢 Sennik - zdrada. Jaki znaczenie ma sen o zdradzie? Przyśniła mi się zdrada. Co to znaczy?

Sen o zdradzie warto potraktować, jako pretekst do refleksji nad własnymi emocjami oraz tym, co dzieje się w naszym najbliższym otoczeniu, a szczególnie w naszym związku. Ale spokojnie. Tego typu sny mogą napawać niepokojem, bo chyba nikomu zdrada nie kojarzy się dobrze. Sny o zdradzie można jednak interpretować na wiele różnych sposobów, niekoniecznie oznaczają one, że czeka nas coś przykrego.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie