Prasówka 23.05.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 22.05. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Brak prądu w lubelskim. Sprawdź gdzie 23.05 będą planowane wyłączenia prądu, a gdzie awarie”?

Prasówka 23.05: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Brak prądu w lubelskim. Sprawdź gdzie 23.05 będą planowane wyłączenia prądu, a gdzie awarie

Gdzie planowane są wyłączenia prądu w lubelskim (23.05)? Warto wiedzieć, kiedy nastąpi brak prądu w twojej okolicy. Przyczyną wyłączenia prądu są najczęściej remonty, budowy lub modernizacje sieci. Dobrze jest przygotować się na tego typu wyłączenia prądu w lubelskim. Przedstawiamy spis miejsc, gdzie planowane są wyłączenia prądu w lubelskim Brak prądu może być denerwującym zjawiskiem, dlatego warto znaleźć sobie zajęcie na ten czas, które nie wymaga użycia energii elektrycznej. Gdzie i kiedy nie będzie prądu?

Nie przegap promocji!

📢 Żywność i opatrunki pojadą z Lublina do m.in. Charkowa. Miasto chce wydać dary o wartości prawie ćwierć miliona złotych

Żywność, opatrunki, środki higieny - 220 tys. zł wyda Lublin na zakup towarów, które trafią do mieszkańców miast partnerskich na Ukrainie m.in. Charkowa. Pieniądze pochodzą z darowizn m.in. od lublinian.

📢 Lubelskie. W tych miejscowościach odbędą się najbliższe terenowe akcje poboru krwi. Sprawdź szczegółowy harmonogram

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie niezmiennie apeluje o oddawanie krwi. Dzieląc się nią, możesz uratować komuś życie! W nadchodzącym tygodniu odbędzie się 10 terenowych akcji poboru krwi na Lubelszczyźnie, które organizuje RCKiK. Przejdź do galerii i sprawdź ich szczegółowy harmonogram. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Prasówka 23.05: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Takie mają być zmiany dla wędkarzy. Zlikwidowana ma być karta wędkarska [23.05.22]

Plany są wielkie, wręcz rewolucyjne – Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” już wprowadza jednolitą opłatę 250 złotych na administrowanych przez siebie łowiskach i docelowo chce zlikwidować Kartę Wędkarską.

📢 Piłkarki nożne Górnika Łęczna wicemistrzyniami kraju

W przedostatnim spotkaniu sezonu zawodniczki Górnika Łęczna pokonały u siebie Czarnych Sosnowiec 3:0, dzięki czemu zapewniły sobie srebrne medale mistrzostw Polski sezonu 21/22.

📢 Święto Parków Krajobrazowych Województwa Lubelskiego. Zobacz zdjęcia

W niedzielę (22 maja) w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Sobieszynie odbyło się Święto Parków Krajobrazowych Województwa Lubelskiego „Odkrywamy Pradolinę Wieprza”. Nie zabrakło wycieczek ornitologicznych i historycznych, wystaw, pokazów rycerskich i sokolniczych. Zobacz naszą fotorelację. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Magia Lubelszczyzny! Piękne rzepakowe pola uchwycone przez Instagramerów w woj. lubelskim. Zobacz koniecznie!

Tego się nie da „odzobaczyć”! Maj to przede wszystkim kwitnące rzepakowe pola, a tych na Lubelszczyźnie nie brakuje. Tak malowniczo prezentuje się nasz region na zdjęciach użytkowników Instagrama. Zobacz koniecznie. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Po pandemicznej przerwie wróciła majówka z panem Prusem w Nałęczowie. Zobacz zdjęcia

W niedzielę (22 maja) w Nałęczowie już po raz XXI została zorganizowana Majówka z Panem Prusem. Tym razem po pandemicznej przerwie Pan Prus przechadzał się alejkami nałęczowskiego parku i ulicami Nałęczowa. Dodatkowo w Muzeum Bolesława Prusa przy ul. Poniatowskiego 39 odbyły się przedstawienia i koncerty. Zobacz naszą fotorelację z wydarzenia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Warto teraz kupować waluty? Po odrobieniu strat przez złotego kursy walut stabilne: frank szwajcarski 4,49 zł a euro 4,63 zł [22.05.2022]

Po mocnym osłabieniu złotego względem wszystkich walut ponad miesiąc temu, kolejne dni przyniosły stabilizację na rynku walutowym. Kursy walut wahały się w paśmie 2-3 groszy - raz w górę, raz w dół. Dopiero w środę 27 kwietnia doszło do mocniejszych zmian - złoty osłabił się względem najważniejszych walut 5-15 groszy, potem jednak po kilka groszy odrobił i dalej odrabia w tym tygodniu. Jak jest w sobotę 21 maja? Czy to jest dobry czas na kupno walut, jeśli ktoś w ten sposób chce chronić swoje oszczędności?

📢 To już pewne. Takie będą zarobki od lipca. Mamy wyliczenia, sprawdź ile zyskasz brutto i na rękę na obniżce podatku do 12 proc. [22.05.2022]

Sejm uchwalił już ustawę wprowadzającą kolejną rewolucję w PIT. Na pewno wszyscy skorzystają na obniżeniu stawki pierwszego progu podatkowego z 17 proc. do 12 proc. - przynajmniej w odniesieniu do stanu obecnego, abstrahując od zmian, które prowadziła pierwsza reforma Polskiego Ładu, likwidująca m.in. możliwość odliczenia od podatku zdecydowanej części składki na ubezpieczenie zdrowotne. Wiadomo, że najwięcej skorzystają teraz właśnie ci, których - likwidowana zresztą - ulga dla klasy średniej nie chroniła przed skutkami zmiany dotyczącej zasad rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Oto szczegóły zmian, w podatku dochodowym od osób fizycznych - PIT, które czekają nas od 1 lipca.

📢 Kochani sąsiedzi - zobacz najlepsze ogłoszenia m.in. z łódzkich klatek schodowych ZDJĘCIA 22.05.2022

Zbyt głośno uprawiają seks, hałasują, śmiecą, palą na klatce schodowej itd., itp... W takich sytuacjach wielu sąsiadów postanawia napisać list i powiesić go w widocznym miejscu na klatce schodowej, w windzie. Zobacz najlepsze ogłoszenia sąsiadów, klikając w galerię zdjęć. Na kolejne slajdy możecie przechodzić za pomocą strzałek lub gestów. 22.05.2022

📢 Zasłużona wygrana Wisły w derbowym starciu z Motorem [ZDJĘCIA]

Wisła Puławy pokonała na własnym stadionie Motor Lublin 3:0. Dla gospodarzy wygrana derbowa ma wymiar przede wszystkim prestiżowy. Dla Motoru porażka jest bolesna także z innego powodu.

📢 Kolejny ukłon w stronę Polaków. Ołena Zełenska publikuje wzruszający film

Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska opublikowała na swoim Instagramie film zatytułowany "Wrócę". Narratorem jest w nim mały chłopiec, który uciekł wraz z mamą przed wojną do Polski. "Wrócimy na Ukrainę, ponieważ nie ma nic lepszego niż dom. I zdecydowanie zaprosimy Polaków, by podziękować im za coś więcej niż gościnność - za prawdziwy brak granic. Dziękuję, przyjaciele!" - napisała Zełenska.

📢 Bezpłatnie i bez skierowania. Szpital przy Jaczewskiego zaprasza aktywnych i byłych palaczy na badania

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie zaprasza na bezpłatne badania płuc realizowane w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej. Trwa ono kilka sekund. - To chwila, która może uratować życie - mówi prof. Elżbieta Czekajska-Chehab z SPSK 4.

📢 W Hrubieszowie pamiętają o Bolesławie Prusie. 19 maja minęła 110 rocznica śmierci pisarza. Zobacz zdjęcia z obchodów

19 maja obchodziliśmy 110 rocznicę śmierci Bolesława Prusa, jednego z najwybitniejszych pisarzy polskich. Dziś kojarzymy Prusa głównie jako starszego poważnego dżentelmena w okularach i z bródką. Aby oddać hołd i przypomnieć o wartościach, które przekazywał Bolesław Prus - a właściwie Aleksandr Głowacki - uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie, przemaszerowali ulicami Hrubieszów Miasto z Klimatem składając kwiaty pod pomnikiem swojego patrona. Zobacz zdjęcia z uroczystości w naszej galerii.

📢 Radzyń Podlaski. 39-latek uderzył w ogrodzenie posesji. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Winę zrzucił na korzystanie z telefonu

39-latek swoją przejażdżkę zakończył na ogrodzeniu posesji. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Policjantom tłumaczył, że wypił tylko jedno piwo, a panowanie nad autem stracił tylko dlatego, że w trakcie jazdy korzystał z telefonu komórkowego.

📢 GIF znowu wycofuje popularne leki! Masz je w domu? Wyrzuć szybko! Oto nowe leki wycofane z aptek w Polsce. Pełna lista lekarstw [22.05.2022]

Główny Inspektor Farmaceutyczny w ciągu ostatnich dni poinformował o wycofaniu kolejnych leków. Sprawdzamy najnowszą listę leków wycofanych przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Powody takiej decyzji GIF mogą być różne, od złego opakowania leku po niewłaściwy skład specyfiku. Na liście wycofanych leków przez GIF znajdują się także leki, które mogą zagrażać zdrowiu a nawet życiu. Tych leków nie kupicie już w aptece, warto jednak sprawdzić czy nie macie ich w swojej apteczce, gdyż niektóre z nich mają długa datę przydatności. Poniżej publikujemy listę leków wycofanych przez GIF, ich serie oraz datę produkcji. W razie wątpliwości co do przydatności lekarstw należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

📢 Najwięksi śmiałkowie przejechali 500 kilometrów bez odpoczynku! Zobacz fotorelacje z Roztoczańsko-Poleskiego Ultramaratonu Rowerowego

Roztoczańsko Poleski Ultramaraton Rowerowy 2022 wystartował 14 maja. Po najpiękniejszych terenach regionu śmiałkowie, którzy stanęli na starcie mieli do pokonania 200 km lub 500 km po terenach ziemi chełmskiej, Polesia i Roztocza. Trasa przebiegała przez malownicze wyżyny Polesia i Roztocza, dając zawodnikom nie tylko niesamowite wrażenia krajoznawcze ale i spore obciążenie fizyczne. Zobacz fotorelację z rajdu w naszej galerii.

📢 Za nami kolejne Jam Session w Kultowej Kawiarni. Goście wystąpili na scenie. Powtórka już w najbliższą środę [FOTORELACJA]

W środę odbyło się kolejne Jam Session w Kultowej Klubokawiarni, współorganizowane z Radiem GabiNet. Jak zwykle, każdy kto przyszedł i miał ochotę, mógł wystąpić na scenie. Zobacz zdjęcia i zdecyduj, czy nie przyjść na kolejne Kultowe Jam Session w środę 25 maja. Adres: Herbowa 2A. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Ile lat ma Iwona z Sanatorium Miłości? Jaka jest prywatnie Iwona z Radomska? Poznajcie uczestniczkę Sanatorium Miłości 22.05.2022

Iwona z Sanatorium Miłości prywatnie. Jaka jest Iwona z Sanatorium Miłości prywatnie? Ile lat ma Iwona Mazurkiewicz? Ilu miała mężów miała Iwona z Sanatorium Miłości? Czy Iwona ma dzieci? Iwona Mazurkiewicz z Radomska opowiada o swoim życiu. O Iwonie z Radomska, uczestniczce programu Sanatorium Miłości, mówią „kobieta petarda”! Sekrety Iwony z Sanatorium Miłości.

📢 Biała Podlaska. Prezydent miasta spotkał się z jubilatami obchodzącymi złote gody. Zobacz zdjęcia

W bialskim Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się uroczystość wręczenia medali parom z minimum 50-letnim stażem. Odznaczenia z okazji tzw. złotych godów wręczał Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

  • Wręczenie medali parom z 50-letnim małżeńskim stażem to jak spotkanie z uczestnikami jednej z najpiękniejszych życiowych podróży. Dziękuję Państwu Jubilatom za piękny przykład i lekcję wzajemnego zrozumienia, życzliwości i najgłębszej miłości. To fundamenty każdej społeczności - relacjonował prezydent
    Aby zobaczyć zdjęcia z uroczystości, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lubelskie. Serialowa agentka z „Rancza” zachwycona naszym regionem. Emilia Komarnicka-Klynstra odkryła Poleski Park Narodowy

Lubelszczyzna to zdaniem wielu jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce. Kolejną osobą, która się o tym przekonała jest Emilia Komarnicka-Klynstra, która od ponad miesiąca jest mieszkanką województwa lubelskiego. Aktorka znana m.in. z roli „agentki” w kultowym serialu „Ranczo” w mediach społecznościowych opublikowała zdjęcia z Poleskiego Parku Narodowego.

📢 Moda w Świdniku. Jakie stylizacje są modne w mieście znanym w całym kraju? Zobacz, co uchwyciły kamery Google Street View

Czy Świdnik potrafi inspirować - nie tylko do uszczypliwych komentarzy lub memów? By to sprawdzić wybraliśmy się na wirtualny spacer dzięki Google Street View w poszukiwaniu modnych codziennych stylizacji. Czy świdniczanie znają się na modzie? Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Urokliwa miejscowość w powiecie kraśnickim! Niepozorna Rzeczyca Księża zachwyca z lotu ptaka. Zdjęcia z drona

Rzeczyca Księża to niewielka miejscowość położona około 10 km od Kraśnika, w gminie Trzydnik Duży. Ta na ogół niepozorna wieś wyróżnia się jednak w okolicy za sprawą niezwykle urokliwych stawów, zielonych pagórków porośniętych drzewami oraz lasów. Szczególne wrażenie robi wiosną, gdy na polach wokół żółci się kwitnący rzepak i zielenią inne uprawy. Tutaj możesz odetchnąć od zgiełku miasta! Zobacz wyjątkowe zdjęcia Rzeczycy Księżej widzianej z lotu ptaka, klikając w przycisk „zobacz galerię” i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zespół dworsko-parkowy na Podzamczu w Łęcznej przyciąga turystów. Sprawdź, dlaczego! [ZDJĘCIA]

Województwo lubelskie, posiada wiele interesujących miejsc do odwiedzenia. Niewątpliwie należy do nich zespół dworsko-parkowy znajdujący się w Łęcznej. To właśnie tam, można pospacerować pomiędzy egzotyczną roślinnością przywiezioną z Ameryki Północnej oraz z Bałkanów, a nawet spotkać słonia i dinozaura!

📢 Uwaga na kleszcze! Gdzie na Lubelszczyźnie jest ich najwięcej? Zobacz mapę kleszczy 2022 [22.05]

Piękna majowa pogoda sprzyja spacerom, jednak warto wiedzieć w jakich miejscowościach na mapie Lubelszczyzny należy zachować szczególną ostrożność, by nie wrócić z „pasażerem na gapę”. Specjalnie dla Was, sprawdziliśmy „Mapę kleszczy 2022”. Zobacz, w których miejscowościach w naszym regionie te insekty należą do najbardziej dokuczliwych.

📢 Lubelskie. Taniej nie będzie. Te traktory można kupić do 15 tys. zł. Oto najtańsze oferty sprzedaży ciągników rolniczych na OLX. Zobacz

Na Lubelszczyźnie nie brakuje atrakcyjnych ofert sprzedaży używanych ciągników rolniczych. Z portalu OLX wybraliśmy te ogłoszenia, które nie przekraczają 15 tys. zł. W galerii znajdziesz szczegóły ogłoszeń dotyczących najtańszych traktorów w regionie. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Ilu uchodźców przekroczyło granicę z Polską? Są najnowsze dane Straży Granicznej

W sobotę 23 tysiące osób wjechało z Ukrainy do Polski - informuje Straż Graniczna. Z Polski na Ukrainę odprawiono natomiast ponad 33 tysiące osób.

📢 Te sale weselne w województwie lubelskim są najczęściej polecane. Sprawdź rekomendacje użytkowników Google [22.05]

Planujesz ślub na Lubelszczyźnie? Te sale weselne są najbardziej polecane w naszym regionie. Sprawdź, które z nich mają najlepsze opinie pośród użytkowników Google. Pod uwagę braliśmy miejsca, które mają ocenę minimum 4,5 oraz przynajmniej 600 opinii. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 To już pewne: 250 zł do zakupu telewizora lub 100 zł do dekodera. Kto dostanie, w jakiej formie, jak składać wnioski, sprawdź [22.05.2022]

25 kwietnia kolejne regiony doświadczają zmiany systemu nadawania telewizji - pierwsza tura rozłożonego na etapy procesu odbyłą się już pod koniec marca. Dzięki nowemu prawu, każdy kto złoży oświadczenie o trudnej sytuacji materialnej i konieczności zakupu nowego telewizora lub dekodera, by móc dalej odbierać sygnał telewizji naziemnej, dostanie dopłatę – odpowiednio 250 lub 100 zł. Ustawa szczegółowo reguluje również sposób składania wniosków i rozliczania przyznanej dotacji. Poznaj szczegóły!

📢 Zaręczyny Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości. Tak zareagowała Iwona na oświadczyny Gerarda! 22.05.2022

Sanatorium Miłości. Iwona i Gerard z Sanatorium Miłości są zaręczeni! Film z zaręczyn Iwony i Gerarda, uczestników Sanatorium Miłości. Czy uczestnicy programu dla seniorów planują ślub? Kiedy Iwona i Gerard planują ślub? Ile lat ma Gerard? Kim jest Iwona, jego wybranka? Iwona i Gerard z programu TVP Sanatorium Miłości chwalą się filmami z urodzin połączonych z zaręczynami. Które urodziny obchodził Gerard? Jak wypadły oświadczyny? Jak Iwona przyjęła oświadczyny Gerarda?

📢 Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Kijowie. Wygłosi orędzie w ukraińskim parlamencie

Prezydent Andrzej Duda przebywa z wizytą na Ukrainie – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

📢 Internetowa galeria sztuki stworzona przez dziewczyny z V LO podbiła Polskę. Wyimek dostał „Społecznego Oskara”

W tej galerii wstyd się nie pokazać, a wystawienie w niej swoich prac jest darmowe. Licealistki z V LO przy ul. Lipowej stworzyły internetową galerię sztuki, żeby promować twórców z Lubelszczyzny, a teraz dostały za to „społecznego oscara”, czyli Srebrnego Wilka.

📢 Groźny upadek Dominika Kubery w zawodach na Węgrzech! Zobacz nagranie

Dominik Kubera z kompletem punktów wygrał w węgierskim Nagyhalasz eliminacje do turnieju SEC Challenge. Żużlowiec Motoru Lublin rozpoczął jednak zawody od groźnego upadku.

📢 "Przegrywamy po głupim błędzie" - komentarze trenerów po meczu Górnika Łęczna z Jagiellonią BIałystok

  • Chcieliśmy chociaż dobrym wynikiem zakończyć nasz pobyt w ekstraklasie – mówi po porażce z Jagiellonią Białystok 0:1, trener Górnika Łęczna Marcin Prasoł. Zielono-czarni zakończyli sezon na ostatnim miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy.

📢 Smutne pożegnanie piłkarzy Górnika z ekstraklasą. Porażka w Łęcznej z Jagiellonią Białystok (ZDJĘCIA)

Na pożegnanie z PKO Ekstraklasą piłkarze Górnika Łęczna przegrali na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 0:1. Ostatni mecz sezonu toczył się w wolnym tempie i długo zanosiło się na bezbramkowy remis. W 86. minucie Jesus Imaz wykorzystał jednak zamieszanie w polu karnym zielono-czarnych.

📢 Szczypiornistki MKS FunFloor Perły Lublin pewną wygraną ze Startem Elbląg zakończyły sezon. Zobacz zdjęcia

MKS FunFloor Perła Lublin zakończył w sobotę rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet w sezonie 2021/22. Podopieczne trenerki Moniki Marzec w swoim ostatnim starciu pokonały przed własną publicznością EKS Start Elbląg 36:23. Po meczu biało-zielone zostały udekorowane srebrnymi medalami.

📢 Lublin. Zwiedzaj miasto z Gutkiem. Ruszył weekendowy cykl wycieczek

W sobotę (21 maja) w mieście odbyły się dwie pierwsze wycieczki, które są elementem akcji „Lublin zobacz inaczej!”. Teraz przez cztery weekendy po Lublinie będzie można podróżować zabytkowym autobusem Gutek. Przejazd dla rodzin jest bezpłatny. Trzeba jednak zarezerwować sobie miejsca, ze względu na ich ograniczoną liczbę.

📢 Kraśnik. Piknik wojskowy z udziałem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Zobacz zdjęcia

W sobotę (21 maja) w Kraśniku ruszył nabór do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Tego dnia żołnierze 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli także swoją przysięgę wojskową. W Kraśniku akcję zainaugurował Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, któremu towarzyszył Lech Sprawka, wojewoda lubelski. Zobacz naszą fotorelację. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Charków partnerem Lublina. Miasto podpisało umowę

W sobotę (21 maja) miasto podpisało umowę o partnerstwie między Charkowem a Lublinem. To ósmy ośrodek na Ukrainie, z którym Lublin nawiązuje takie relacje. Umowę o partnerstwie podpisał prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz mer Charkowa Ihor Terekhov. Obecnie Lublin ma 25 miast partnerskich (siedem na Ukrainie: Lwów, Sumy, Starobielsk, Iwano-Frankiwsk, Równe, Ługańsk i Łuck) i 18 – zaprzyjaźnionych. Zobacz naszą fotorelację. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 W Chełmie powstaje nowy skwer i mural poświęcony Szmulowi Zygielbojmowi oraz Polakom ratującym Żydów

Przy ulicy Adama Mickiewicza w Chełmie rozpoczęły się prace przy budowie nowego miejskiego skweru. Plac zostanie poświęcony Szmulowi Zygielbojmowi oraz Polakom ratującym Żydów, czyli Sprawiedliwym wśród Narodów Świata. Na ścianie budynku powstanie też mural, a na skwerze stanie ławeczka, na której umieszczona zostanie rzeźba postaci Zygielbojma.

📢 Pomysł na weekendową wycieczkę rowerową! Atrakcyjne szlaki w Lublinie i okolicach. Bychawa, Nałęczów a może Kozłowiecki Park Krajobrazowy?

Wiosna dotarła do Polski. Jeśli lubisz korzystać z pięknej pogody jeżdżąc na rowerze, to mamy dla ciebie pomysł na weekendową wycieczkę. Oto atrakcyjne szlaki rowerowe w Lublinie i okolicach. Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Powiat łęczyński. Obchody 73. rocznicy śmierci kapitana Zdzisława Brońskiego ps. „Uskok”. Zobacz zdjęcia

W sobotę (21 maja) w powiecie łęczyńskim upamiętniono 73. rocznicę śmierci kapitana Zdzisława Brońskiego ps. „Uskok”, legendy lubelskiej partyzantki. Uroczystości odbyły się przy jego symbolicznej mogile na cmentarzu w Kijanach, gdzie odegrano hymn polski. Tuż po nim zgromadzeni pomodlili się w intencji Żołnierzy Niezłomnych. Nie zabrakło także wystąpień okolicznościowych. Następnie uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty przy pomniku „Uskoka”. Zobacz naszą fotorelację. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Mikkel Michelsen jak nówka sztuka. Komentarze po wygranej żużlowców Motoru Lublin i zdjęcia z Ostrowa Wlkp.

Ponad pół tysiąca lubelskich kibiców było świadkiem szóstego w tym sezonie triumfu żużlowców Motoru. Żółto-biało-niebiescy wygrali w Ostrowie Wlkp. z beniaminkiem PGE Ekstraligi, Arged Malesą, 55:35.

📢 Starcie derbowe w Puławach. Stawka większa dla Motoru

Spotkanie 34. kolejki eWinner 2. Ligi pomiędzy Wisłą Puławy a Motorem Lublin będzie ostatnim w sezonie 21/22, jednak nie dla wszystkich.

📢 Chełm. Uroczyste obchody 31. rocznicy powstania Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Zobacz zdjęcia

Uroczystości związane z 31. rocznicą powstania Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odbyły się w minioną sobotę w Chełmie.

📢 Antywojenny protest na festiwalu filmowym w Cannes. Półnaga aktywistka wybiegła na czerwony dywan i wykrzyczała "Przestańcie nas gwałcić"

"Kobiety są pierwszymi ofiarami wojny prowadzonej przez i dla mężczyzn. Potępiamy tortury seksualne jakich doświadczają Ukrainki od 24 lutego 2022 r. Przestańcie nas gwałcić" - oświadczyły aktywistki, które zorganizowały ten protest.

📢 Finał robót przy budowie trasy S19 między Lublinem a Rzeszowem. Odcinek od Niedrzwicy Dużej do Kraśnika już otwarty. Zobacz zdjęcia

Kierowcy się doczekali. Od dziś mogą podróżować ostatnim brakującym odcinkiem drogi ekspresowej S19 Via Carpatia między Lublinem a Rzeszowem.

📢 Puławy. Chciał uniknąć zderzenia z innym pojazdem, więc zjechał na przeciwny pas i uderzył w jadący z naprzeciwka samochód

Do zdarzenia doszło w piątek (20 maja) we Wronowie, na drodze wojewódzkiej nr 824. Kierujący volkswagenem chcąc uniknąć zderzenia z innym pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka citroenem. Dwie osoby trafiły do szpitala.

📢 Delegacja polskich biskupów wraz z abp Stanisławem Budzikiem wróciła z Ukrainy

Delegacja polskich biskupów, w skład której wszedł metropolita lubelski, abp Stanisław Budzik we wtorek (17 maja) wyruszała na Ukrainę. Duchowni odwiedzili Kijów oraz Lwów, by okazać wsparcie dla narodu ukraińskiego. Biskupi wrócili już bezpiecznie do naszego kraju.

📢 Ukraińscy żołnierze i policjanci walczący na froncie pokazują sprzęt medyczny. Dotarł do nich z Przemyśla [ZDJĘCIA]

Żołnierze i policjanci z jednostek specjalnych walczący na froncie w Ukrainie pochwalili się na apteczkami i ifakami (zestawami medycznymi). Dotarły do nich z Przemyśla, w ramach ogólnopolskiej akcji.

📢 Kto zbiera stare motocykle, znaczki i antyki? Sprawdź, co radni sejmiku województwa lubelskiego mają w portfelu

17 mln zł – na tyle wycenił swój ośrodek narciarski w Chrzanowie radny Piotr Rzetelski z PSL, który jest najbogatszym radnym w sejmiku województwa lubelskiego. On też zgromadził najwięcej oszczędności – ponad 2 mln zł. Co jeszcze kryją majątki samorządowców? Przyjrzeliśmy się oświadczeniom majątkowym, które prezentują stan ich portfeli na koniec 2021 roku. W tym zestawieniu są dwa wyjątki: radna Magdalena Filipek-Sobczak (PiS) i radny Marek Kopeć (PSL) zostali radnymi w tym roku i ich oświadczenia dotyczą majątku posiadanego w kwietniu.

📢 Lubelskie. Zakładali fikcyjne spółki i pomagali wyłudzać wizy

Zamojska prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się organizacją nielegalnego przekraczania polsko-ukraińskiej granicy. Oskarżonych zostało 16 obywateli Ukrainy.

📢 Na placu pod UMCS-em można było zatańczyć belgijkę. Tak uczelnia świętowała Dzień Studenta i Doktoranta z Niepełnosprawnością

Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej studiuje i robi doktorat ponad 300 osób z niepełnosprawnościami, głównie z ruchowymi. Dziś wszystkie miały swoje święto. – Chcemy uświadamiać społeczeństwo o naszych potrzebach – mówi Anna Stefaniak, przewodnicząca ZSN Alter Idem UMCS.

📢 Lublin. Jubileusz 15-lecia istnienia Warsztatu Terapii Zajęciowej „Misericordia”. Zobacz zdjęcia

Warsztat Terapii Zajęciowej „Misericordia” w Lublinie pomaga osobom z niepełnosprawnościami już od 15 lat. Teraz obchodzi 15- lecie istnienia. Z tej okazji zorganizowano obchody tego jubileuszu. Wydarzenie uświetnił koncert Piotra Selima i Hanny Lewandowskiej. Zobacz naszą fotorelację. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Nowe zasady wyjazdów do sanatorium na NFZ. Co musisz wiedzieć, zanim rozpoczniesz leczenie uzdrowiskowe?

Od maja weszły w życie nowe zasady korzystania z leczenia uzdrowiskowego. Chodzi przede wszystkim o koszty zakwaterowania i wyżywienia. Ile teraz kosztuje sanatorium na NFZ? Ile trwa pobyt i jak uzyskać skierowanie? Sprawdź!

📢 S19. Poznaliśmy termin otwarcia odcinka od Niedrzwicy Dużej do Kraśnika. To ten weekend

Już tylko godzony dzielą kierowców od otwarcia dla ruchu 20-kilometrowego odcinka trasy S19 między Niedrzwicą Dużą a Kraśnikiem. Auta wjadą na ten fragment ekspresówki w sobotę (21 maja) przed południem. Oficjalnie przecięcie wstęgi o godz. 9:00.

📢 Lubelskie. Mundurowi rozbili grupę przestępczą czerpiącą zyski z prostytucji. 52-latka oraz jej wspólnicy zostali tymczasowo aresztowani

  • Rozbiliśmy zorganizowaną grupę przestępczą, która czerpała zyski z prostytucji. Kryminalni z „wojewódzkiej” przy wsparciu policyjnych kontrterrorystów zatrzymali 52-letnią kobietę oraz jej dwóch wspólników w wieku 51 i 34 lat - poinformował komisarz Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy KWP w Lublinie.

📢 Małpia ospa w Europie – gdzie została wykryta? Sprawdź, co to za choroba, jakie daje objawy i jak ją leczyć. Czy grozi nam kolejna epidemia?

W Europie wykryto kolejne przypadki małpiej ospy. To choroba zakaźna, która stwarza ryzyko kolejnej epidemii. Do tej pory małpia ospa występowała tylko w Afryce, ale obecnie nowe zachorowania odnotowano w Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Belgii, a każdego dnia pojawiają się kolejne. Wyjaśniamy, co to jest małpia ospa i jakie są jej objawy, a także czy zagrożenie dotyczy naszego kraju.

📢 Nielegalny turniej pokera w Chełmie. Dziewięć osób usłyszało zarzuty. Zobacz wideo

Turniej nielegalnego pokera, który odbywał się w jednym lokali na terenie Chełma, przerwała kontrola funkcjonariuszy lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. Dziewięć osób usłyszało zarzuty.

📢 Tęczowe paznokcie hitem wakacji 2022. Rainbow nails będą uzupełnieniem każdej letniej stylizacji. Zobacz pomysły na modne paznokcie na lato

Tęczowe paznokcie mają ogromną szansę, aby stać się największym trendem w letnim manikiurze. Dlaczego? Bo te kolory są soczyste, różnorodne i szalone. A kiedy, jak nie w wakacje, malować sobie tak paznokcie! Jak zrobić tęczowy manicure, którym zachwycisz wszystkich wokół siebie? Poznaj kilka kolorowych inspiracji na lato!

📢 Krzesimir Dębski: jestem lubliniakiem z LSM-u, w Lublinie debiutowałem

Krzesimir Dębski świętuje właśnie 50-lecie pracy artystycznej, chociaż gdyby spojrzeć na jego dorobek muzyczny można by sądzić, że na scenie jest już lat 150. Maestro w piątek wieczorem, w ramach wspomnianego jubileuszu, zaprezentuje w studiu koncertowym Radia Lublin zaledwie znikomą część swojej twórczości, ale za to tą najbardziej znaną.

📢 Najdziwniejsze lody w Polsce? Majonezowe, ze szpinakiem i prosecco. Te lodziarnie stawiają na nietypowe i oryginalne smaki

Co powiecie na lody o smaku suszonej śliwki, piwa albo szpinaku? Z kolei Magda Gessler w swojej lodziarni proponuje prosecco albo czarny sezam. Konkurencja na rynku jest bardzo duża. Aby się wyróżnić, niektóre lodziarnie stawiają na zaskakujące smaki i oryginalność. Oprócz tego liczy się też prezentacja, stąd np. pomysły na kolorowe rożki lub polewanie ich czekoladą. Przyjrzeliśmy się lodziarniom w Polsce, które serwują nietypowe lody.

📢 Grażyna Torbicka i inne Polki na festiwalu filmowym w Cannes. Ich kreacje olśniewają! Zobacz, jak wyglądały na czerwonym dywanie

Rozpoczął się 75. festiwal filmowy w Cannes. Na ceremonii otwarcia, pojawiło się wiele znanych osób z całego świata. Przez lata w tym wydarzeniu uczestnico także wiele polskich celebrytów. Zobacz Polki, które brylowały na czerwonym dywanie. ich kreacje olśniewały!

📢 Powiat chełmski. Przemysław Kossakowski zamieszkał w gminie Wojsławice. Tutaj będzie realizował swój życiowy projekt. Zobacz zdjęcia

Przemek Kossakowski znany podróżnik, dokumentalista, dziennikarz od niedawna jest mieszkańcem gminy Wojsławice. W ubiegłym roku kupił tu dom, gdzie otworzy ,,Arterytorium”, bezpieczny dom dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. W środę 18 maja spotkał się z mieszkańcami w Gminnym Centrum Kultury w Wojsławicach, gdzie opowiadał o swoim nowym życiowym projekcie.

📢 Kobiety poszukiwane przez podlaską policję. Uważaj na te przestępczynie. Niektóre są niebezpieczne. Zobacz zdjęcia i rysopisy!

Są oskarżone o takie przestępstwa jak rozbój, kradzież, oszustwo, przemyt, sprzedaż narkotyków, a nawet szpiegostwo. Obejrzyj galerię poszukiwanych i jeśli którąś rozpoznajesz, powiadom podlaską policję. Nie daj się zwieść - płeć piękna może być także niebezpieczna.

📢 „Duże rodziny” będą za darmo jeździły autobusem po Lublinie. Ale tylko w weekendy

Przez cztery najbliższe weekendy będzie można zwiedzać Lublin podróżując po nim zabytkowym autobusem Gutek. Przejazd dla rodzin jest bezpłatny. To akcja towarzysząca obchodom 10-lecia funkcjonowania Programu „Rodzina Trzy Plus”.

📢 Prezydent Puław o pieniądzach z Polskiego Ładu: Popełniłem błąd

Prezydent Puław nie chce budować hali sportowej, na którą dostał pieniądze z Polskiego Ładu. – To byłaby niegospodarność i szaleństwo – twierdzi Paweł Maj.

📢 Lublin. Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego. Zobacz zdjęcia

Od czwartku (19 maja) drzwi Uniwersytetu Medycznego w Lublinie są otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Przyszli lekarze będą mieli okazję zwiedzić kampus oraz wziąć udział w specjalnie przygotowanych atrakcjach. Zobacz naszą fotorelacji z pierwszego dnia tego wydarzenia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lublin. Seryjny włamywacz trafił w ręce policji. Grozi mu do 15 lat więzienia. Zobacz zdjęcia i wideo

Mundurowi zatrzymali 42-latka, który tylko w kwietniu br. na terenie Lublina ograbił z kosztowności dwa domy oraz mieszkanie na łączną kwotę ponad 70 tys. zł. Teraz grozi mu kara do 15 lat więzienia.

📢 Pożar zniszczył dom w Porębie w gminie Lipsko. Rodzina prosi o wsparcie, by mogła odbudować dom. Ruszyła zbiórka pieniędzy

Rodzina straciła w pożarze niemal całe wyposażenie domu w Porębie pod Lipskiem. Ogień zniszczył też konstrukcję drewnianego budynku. Teraz mieszkańcy wsi, gminy i powiatu ruszyli z pomocą dla pogorzelców. Bliscy pogorzelców proszą o każdą złotówkę, by można było odbudować dom przed zimą. Została uruchomiona publiczna zbiórka.

📢 Lubelskie. O krok od czołowego zderzenia samochodu z ciężarówką na DK19. Za kierownicą tira siedział pijany obywatel Rosji. Zdjęcia i wideo

Tylko natychmiastowa reakcja uchroniła 32-letniego kierowcę i jego rodzinę przed czołowym zderzeniem z jadącym z naprzeciwka tirem na DK19 w powiecie radzyńskim. Jak się okazało pojazdem ciężarowym kierował 31-letni obywatel Rosji, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Aktualne trzeźwieje w radzyńskiej komendzie.

📢 Wirusowa choroba atakuje Europę. W Madrycie głoszono alert sanitarny

W Madrycie potwierdzono już siedem przypadków zakażenia ludzi wirusem małpiej ospy. Kolejne 22 przypadki są badane. Władze stołecznego regionu hiszpańskiej stolicy ogłosiły z tego powodu alert sanitarny. W Portugalii pięć przypadków małpiej ospy potwierdzono w Lizbonie. Od kilku dni kolejne przypadki zakażeń tym odzwierzęcym wirusem potwierdza także Wielka Brytania.

📢 Żużel. Poznaj zjawiskowe podprowadzające SEC 2022 [ZDJĘCIA]

W sezonie 2022 po raz kolejny odbędą się żużlowe mistrzostwa Europy - TAURON Speedway Euro Championship. Cykl ruszy 2 lipca w Rybniku. Na turniejach nie zabraknie zjawiskowych podprowadzających. Poznaj je wszystkie, kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wiadomość o dwuletniej Tosi Czarneckiej z Kielc łamie serce. Wzruszające pożegnanie z mamą (ZDJĘCIA)

Ta wiadomość łamie serce. W malutkiej główce dwuletniej Tosi Czarneckiej z Kielc pojawiły się przerzuty. To jednak nie koniec złych informacji. Mama Tosi, która jest w zaawansowanej ciąży, musi opuścić dziewczynkę, by przygotować się do porodu. To bardzo trudna dla nich chwila, bo pożegnanie jest wyjątkowo bolesne.

📢 Huggy Wuggy: co to jest? Przerażająca postać, przed którą ostrzegają psychologowie. Coraz więcej dzieci bawi się w „Huggy Wuggy”

Huggy Wuggy (czyt. Hagi Łagi) – co to jest, czy to zabawka i czy jest niebezpieczna? Huggy Wuggy to postać z gry Poppy's Playtime, adresowanej do osób powyżej 16, roku życia. Przytula, by zabijać, a czerwień na jego twarzy otaczająca liczne zęby jest symbolem krwi jego ofiar. Niestety, postać ta zdobywa coraz większą popularność wśród najmłodszych. Psychologowie i pedagodzy biją na alarm!

📢 "Witamy Cię dziadku wśród rodziny". Pogrzeb Żołnierza Wyklętego ppor. Zygmunta Libery "Babinicza" w Grudziądzu [zdjęcia]

"Ojciec mój nie doczekał tej chwili, ale na łożu śmierci obiecałem mu, że Cię odnajdę i godnie pochowam" - podczas mszy żałobnej słowa Krystiana Libery, wnuka "Babinicza" odczytał w jego imieniu pan Patryk przyjaciel rodziny. Uroczysty pogrzeb Żołnierza Wyklętego ppor. Zygmunta Libery odbył się w środę, 18 maja w jego 116. rocznicę urodzin. Pochówek miał oprawę wojskową. Szczątki spoczęły na cmentarzu w Kobylance Grudziądzu.

📢 Nie tylko Adam Sztaba i Dorota Szelągowska. Oto gwiazdy, które unieważniły ślub kościelny

W ostatnim czasie informowaliśmy o Adamie Sztabie i Dorocie Szelągowskiej, którzy unieważnili swój ślub kościelny. Jak się okazuje, nie tylko oni doprowadzili do rozwodu kościelnego. Którym polskim celebrytom jeszcze się to udało? A którzy próbowali, ale bezskutecznie?

📢 Ceny drewna opałowego w 2022 roku są rekordowo wysokie. Dlaczego tak się dzieje? Ile kosztuje drewno w maju 2022?

Ceny drewna opałowego są coraz wyższe. Jest to kolejny z surowców opałowych, który z miesiąca na miesiąc kosztuje coraz więcej. Koszt drewna opałowego już w 2021 roku wzrósł o kilkaset procent, obecnie cenniki wciąż nie wyglądają najlepiej. W chwili obecnej drewno jest droższe niż kiedykolwiek wcześniej. Dlaczego tak się dzieje i czy drewna może zabraknąć?

📢 Krasnystaw. Kiedy odbędą się konsultacje społeczne dotyczące trasy przebiegu linii kolejowej CPK przez miasto?

W Krasnostawskim Domu Kultury zaplanowano spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców miasta dotyczące opracowania zadania pod nazwą „Budowa linii kolejowych: nr 54 Trawniki-Krasnystaw i nr 56 Wólka Orłowska-Zamość-Tomaszów Lubelski-Bełżec”, realizowanego na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Planowana inwestycja ma skrócić podróże z Krasnegostawu do Warszawy do dwóch godzin.

📢 Kraśnik. Frekwencja na spotkaniu przekroczyła wszelkie oczekiwania. Uczestnicy wydarzenia nie pomieścili się w sali

„Piją wódkę, grają w karty, to jest Pułk 24” - w okresie międzywojennym na temat 24. Pułku Ułanów krążył ten żartobliwy wierszyk. Ale czy tak było naprawdę? Po 100 latach od przybycia dwudziestego czwartego pułku do Kraśnika zorganizowano spotkanie ze Społecznym Opiekunem Zabytków Powiatu Kraśnickiego, dr. Dominikiem Szulcem. Przedstawił uczestnikom historię codzienności w kraśnickich koszarach w tamtym czasie.

📢 Kibice Motoru Lublin byli na PGE Narodowym. Mamy zdjęcia z Grand Prix

50 tysięcy kibiców oglądało w sobotni wieczór drugą rundę tegorocznego cyklu o tytuł indywidualnego mistrza świata na PGE Narodowym w Warszawie. Na trybunach obecni byli także fani Motoru Lublin. Zobacz, kogo w stolicy uchwycił nasz fotoreporter. W galerii znajdziecie także zdjęcia dwóch żużlowców Motoru, którzy ścigali się na specjalnie ułożonym torze w Warszawie - Mikkela Michelsena i Maksyma Drabika.

📢 Lublin: Za nami jubileuszowa - 25. edycja Nocy Muzeów. Zobacz zdjęcia z jedynej takiej nocy w roku!

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, bramy Zamku Lubelskiego oraz miejscowe muzea ponownie zostały otwarte nocą! Na uczestników jubileuszowej - 25. edycji przedsięwzięcia czekały warsztaty, wykłady, pokazy filmowe, a także wolny wstęp do wielu muzeów w Lublinie i okolicy. W programie znalazło się też miejsce na zwiedzenie z przewodnikiem Kaplicy Trójcy Świętej czy kuratorskie oprowadzenie po po wystawie “Tamara Łempicka – kobieta w podróży”.

Zobacz galerię z jubileuszowej edycji Nocy Muzeów, kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Pod Auchan przy ul. Chodźki polała się „krew”. To kolejny sprzeciw wobec obecności firmy na rosyjskim rynku

Krew symbolizuje czerwona folia, na niej ułożone opony, walizka i wózek. klęczały również osoby z transparentami. – Ktoś zginął, kiedy wracał się po walizkę, ktoś inny w chwili śmierci miał przy sobie wózek. Chcemy, żeby wszyscy widzieli, do czego przyczynia się obecność Auchan w Rosji – tłumaczy Natalia Maruzhenko, organizatorka protestu.

📢 "Defender Europe 22" - zobacz ćwiczenia wojsk NATO pod Dęblinem

Od 1 do 27 maja trwają ćwiczenia wojskowe Defender Europe 2022 - są międzynarodowymi, wspólnymi i cyklicznymi manewrami, organizowanymi przez Amerykańskie Siły Zbrojne, które mają na celu budowanie gotowości i interoperacyjności między sojusznikami i partnerami USA i NATO. Jednym z dziewięciu gospodarzy tegorocznych ćwiczeń jest Polska.

13 dnia szkolenia (piątek, 13 maja) w okolicach Dęblina odbyły się wielkie ćwiczenia z udziałem wojsk polskich, amerykańskich, francuskich i szwedzkich. Zbudowane zostały dwa tymczasowe mosty- między powiatami kozienickim a ryckim - w obie strony Wisły przejeżdżały czołgi, bojowe wozy piechoty i transportery opancerzone.

Aby zobaczyć zdjęcia z ćwiczeń w ramach Defender Europe 2022, kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Prześlij zdjęcie do specjalnego dodatku z okazji Dnia Dziecka. Wybierzemy dzieci na okładkę gazety - czeka mnóstwo nagród!

Wszystkie przesłane zdjęcia ukażą się także w wielkiej internetowej galerii dziecięcych uśmiechów. Na ponad 200 dzieci czeka mnóstwo wspaniałych nagród, a wśród nich rodzinne sesje fotograficzne, vouchery na zakupy w sklepach SMYK, wyjazdy do Energylandii oraz główna nagroda - wycieczka do Paryża i do Disneylandu.

📢 Byliście na meczu U24 Ekstraligi, Motor Lublin - GKM Grudziądz? Szukajcie się na zdjęciach

Około 1500 kibiców zasiadło na trybunach stadionu przy Al. Zygmuntowskich, żeby obejrzeć mecz młodzieżowych drużyn Motoru Lublin z GKM Grudziądz. Znajdziecie się w naszej fotorelacji?

📢 Podziękowania dla nauczyciela i wychowawcy na koniec roku. Te życzenia i wierszyki na pewno ich wzruszą! [28.06]

Podziękowania dla nauczyciela - to doskonały sposób by wyrazić wdzięczność za trud, jaki wychowawcy wkładają w swoją pracę. Nie wiesz, jaki powinien być tekst podziękowania dla nauczyciela? Skorzystaj z naszych podpowiedzi. Poniżej znajdziesz treść podziękowań, a także wierszyki i okolicznościowe rymowanki. Życzenia dla nauczyciela na koniec roku mogą być naprawdę piękne i wzruszające. Sprawdź, jak napisać podziękowanie dla nauczyciela, wychowawcy. Tekst możesz też lekko zmienić do swoich potrzeb.

📢 TOP 10 miejsc na wycieczkę niedaleko Lublina. Dotrzesz tam w godzinę. Sprawdź

Marzysz o chwili wytchnienia? Chcesz choć na krótko uciec z miasta? To wcale nie takie trudne. Polecamy Wam 10 miejsc w pobliżu Lublina, do których dotrzesz samochodem w około godzinę. Z pewnością są warte odwiedzenia! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Ale sztuka! Ładne dziewczyny łowią piękne ryby i chwalą się tym na Instagramie. Galeria nie tylko dla fanów wędkarstwa [ZDJĘCIA]

Wędkarstwo to pasja nie tylko mężczyzn. Ryby łowią także kobiety, z różnych części świata. Niektóre robią to zawodowo, inne amatorsko. Swoimi połowami (i wdziękami) chwalą się na Instagramie. Zobacz ładne kobiety i ich piękne zdobycze. Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Te koty nie linieją! Urocze kotki, które nie gubią sierści. Te rasy kotów nie zostawiają sierści gdzie popadnie [28.05.2021]

Koty, które nie gubią sierści to ideał? W końcu nie trzeba po nich sprzątać i można bez obaw brać je na kolana. Koty, które nie linieją praktycznie się nie zdarzają – chyba, że w ogóle nie mają sierści. Są jednak takie rasy kotów, które tracą o wiele mniej futra niż inne, a w dodatku ich pielęgnacja jest bardzo prosta. Marzy ci się mruczek, ale taki, który nie zostawia po sobie kłaczków? Zobacz, które rasy kotów nie linieją zbyt obficie!

📢 Wierszyki i wiersze na Dzień Mamy. Śmieszne rymowanki i krótkie wierszyki dla mamy na 26 maja. To już dziś!

26 maja już dziś! Już teraz warto pomyśleć o tym, co tego dnia zrobisz dla swojej mamy. Wierszyki na Dzień Mamy to sposób na wesołe rozpoczęcie tego dnia i wywołanie uśmiechu na matczynej twarzy. Nie każdy jednak potrafi pisać rymowanki, ale co z tego? Przygotowaliśmy krótkie i śmieszne wierszyki dla mamy, które możesz śmiało wykorzystać, składając życzenia na Dzień Matki. Zobacz sam!

📢 Salony fryzjerskie polecane przez mieszkańców Lublina. Sprawdź ranking najwyżej ocenianych fryzjerów w mieście

Dobry fryzjer jest na wagę złota. Wiedzą o tym zadowoleni klienci, którzy zdecydowali się ocenić wizytę w swoim ulubionym salonie fryzjerskim. Na podstawie ocen w Google stworzyliśmy ranking najpopularniejszych fryzjerów w Lublinie. Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Przedziwne sytuacje w MPK. ZDJĘCIA z autobusów i tramwajów

Wydaje Wam się, że wszystko już widzieliście i nic nie jest w stanie Was zaskoczyć? Zapraszamy w podróż! Dołączcie do nas w podróży przez miasto - zabieramy Was na pokład autobusów i tramwajów. A to jeszcze nie koniec. W oczekiwaniu na transport nie zapomnimy zajrzeć też na przystanki! Będzie się działo! Wszystkie zdjęcia znaleźliśmy na fanpage'u Spotted.

📢 Życzenia imieninowe dla Iwony [23 maja]. Na imieniny Iwony złóż jej życzenia. Wierszyki imieninowe, sms

23 maja przypadają najczęściej obchodzone imieniny Iwony. Oprócz tego dnia, Iwona może obchodzić imieniny także w październiku i grudniu. Niezależnie od tego, kiedy obchodzi imieniny Iwona, którą znasz, koniecznie złóż jej życzenia imieninowe. Dla Iwony będzie to na pewno ogromna radość, że pamiętasz o niej w dniu jego święta.

📢 Sennik - kradzież. Co oznacza sen o kradzieży samochodu, pieniędzy czy torebki?

Sennik. Kradzież to zwykle nieprzyjemne doświadczenie. Strata cennej rzeczy może mieć bardzo negatywne skutki i odbić się na zdrowiu. Nie inaczej jest w snach. Sen o kradzieży niejedną osobę potrafi wybudzić i zestresować. Czy gdy śni nam się kradzież, możemy spodziewać się, że spotka nas ona również na jawie? A może taki sen może mieć pozytywne znaczenie? Jeśli śniła ci się kradzież i chcesz wiedzieć, co to dla ciebie oznacza, zobacz, co na ten temat mówi sennik.

📢 Sennik - wypadające zęby. Co oznaczają sny o wypadających zębach?

Sennik: wypadające zęby we śnie kojarzą nam się źle, ale czy słusznie? Sny o zepsutych zębach mogą oznaczać niepowodzenia w życiu, problemy zdrowotne, jak również zaburzać poczucie własnej wartości. Takie sny mogą stanowić również prezentację odczuć na temat twoich dotychczasowych osiągnięć i skłaniać do refleksji na ich temat. Miałeś sen o wypadających zębach? Sprawdź, co to dla ciebie oznacza.

📢 Sennik - zdrada. Jaki znaczenie ma sen o zdradzie? Przyśniła mi się zdrada. Co to znaczy?

Sen o zdradzie warto potraktować, jako pretekst do refleksji nad własnymi emocjami oraz tym, co dzieje się w naszym najbliższym otoczeniu, a szczególnie w naszym związku. Ale spokojnie. Tego typu sny mogą napawać niepokojem, bo chyba nikomu zdrada nie kojarzy się dobrze. Sny o zdradzie można jednak interpretować na wiele różnych sposobów, niekoniecznie oznaczają one, że czeka nas coś przykrego.

📢 Życzenia na komunię: Oficjalne, rymowane życzenia komunijne do wpisania na okolicznościowej karcie

Życzenia komunijne dla dzieci, oficjalne i wierszowane życzenia na komunię. Zobacz przykłady w naszej ściągawce i wykorzystaj któreś z życzeń podczas uroczystości komunijnej. Zobacz, jakie życzenia możesz złożyć. Poniżej wiele przykładów najlepszych życzeń.

📢 Lubelska Miss Studentek 2016. Sprawdź, kto zdobył tytuł (ZDJĘCIA, WIDEO)

Aleksandra Palczewska zdobyła w piątek tytuł Lubelskiej Miss Studentek 2016. Gala finałowa konkursu odbyła się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. O tytuł walczyło 14 kandydatek.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie