Prasówka 5.10.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 4.10. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Nowe 500 plus czyli program Małżeństwo+. Dla kogo? Ile lat powinien trwać związek, by co miesiąc dostawać świadczenie”?

Prasówka 5.10: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Nowe 500 plus czyli program Małżeństwo+. Dla kogo? Ile lat powinien trwać związek, by co miesiąc dostawać świadczenie

Po dwóch latach wraca sprawa stałego zasiłku 500 plus dla małżeństw o dużym stażu małżeńskim. Wtedy prośba o inicjatywę ustawodawczą trafiła do prezydenta. Ponieważ nie ostała podjęta, teraz z inicjatywy obywateli podobny projekt – w formie petycji, trafił do Sejmu. Co ważne, posłowie ze specjalnej komisji powołanej do rozpatrywania petycji formalnie zajęli się tą petycją. Sejm powrócił już po wakacjach do pracy, jest więc nadzieja na dalszy ciąg prac nad projektem! Jakie są szanse, że świadczenie będzie wypłacane małżeństwom z odpowiednim stażem już od początku 2023 roku?

Nie przegap promocji!

📢 Nowe świadczenie: 1300 zł co miesiąc dla każdego, bez dodatkowych warunków. Od kiedy bezwarunkowy dochód podstawowy do wypłaty?

Bezwarunkowy dochód podstawowy to nowe rozwiązanie w polityce socjalnej państwa. Ma ograniczyć biurokrację konieczną przy mnogości zasiłków, a obywatelom dać większą pewność posiadania stałego dochodu, a tym samym środków na utrzymanie. Najpierw pandemia a teraz inflacja i groźba recesji w gospodarce zahamowały prace nad programem, w tym dofinansowanie ze środków europejskich. Kiedy każdy Polak będzie dostawał co miesiąc - bez żadnych warunków i ograniczeń - 1300 złotych?

📢 Horoskop dzienny na dziś (środę, 5.10). Które znaki zodiaku będą miały szczęśliwy dzień?

Przeczytaj horoskop na środę dla wszystkich znaków zodiaku. Co przygotowały dla Ciebie gwiazdy na dzisiaj? Upewnij się, co zgodnie z horoskopem wydarzy się w środę 5.10.2022. Czy będzie to coś złego? Przeczytaj Poznaj horoskop na dziś (środę, 5.10.2022) dla wszystkich znaków zodiaku.

Prasówka 5.10: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Takie są najszczęśliwsze liczby i dni tygodnia dla każdego znaku zodiaku. Zobacz - oto lista stworzona przez astrologów

Zdaniem astrologów, charakter oraz losy każdej osoby są zapisane w niebie i gwiazdach. Czy wiesz, jakie są Twoje szczęśliwe liczby i jaki dzień tygodnia jest dla Ciebie najszczęśliwszy? Wszystko zależy, jaki masz znak zodiaku. Okazuje się bowiem, że do każdego znaku zodiaku przypisane są również szczęśliwe liczby i dni tygodnia. Poznaj je teraz w naszej galerii.

📢 Tych gwałcicieli poszukują lubelscy funkcjonariusze. Rozpoznajesz kogoś - sprawdź

Tych gwałcicieli poszukują funkcjonariusze policji w województwie lubelskim. Rozpoznajesz kogoś i wiesz, gdzie obecnie może przebywać? Niezwłocznie skontaktuj się z policją! Wizerunki osób zawarte w poniższej galerii pochodzą ze strony poszukiwani.policja.pl. Sprawdź, czy ich rozpoznajesz. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wysyp grzybów w lubelskiem - czytelnicy pochwalili się swoimi zdobyczami. Zobacz zdjęcia

Po ostatnich deszczowych dniach pojawił się prawdziwy wysyp grzybów! W lasach w regionie można znaleźć mnóstwo borowików, koźlarzy czy maślaków. Tak piękna pogoda zachęciła naszych Czytelników do tego, aby wybrać się na grzyby. Efekty możecie zobaczyć w naszej galerii! Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Tak internauci śmieją się z naszego województwa. Lublin, Kraśnik, Świdnik i inne - MEMY

W sieci nie brakuje memów o województwie lubelskim. Internauci wzięli pod lupę nasz region i w zabawny sposób potrafią wskazać jego drobne mankamenty. Co tym razem stało się obiektem żartów internautów? Oto najlepsze memy o Lubelszczyźnie! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Czesi przyłączają Kaliningrad. Memy hitem sieci

Czescy internauci w oryginalny sposób wyśmiewają rosyjskie pseudoreferenda na terytorium Ukrainy. Stwierdzili, że skoro Moskwa może w ten sposób przyłączać obce ziemie, to oni w podobnym stylu zagarną obwód kaliningradzki.

📢 Budynki szpitala przy ul. Staszica zostaną zrównane z ziemią

To koniec ulicy Staszica jaką znamy. Wkrótce zniknie z niej element, który na trwałe wrósł w architektoniczną przestrzeń miasta - budynki SPSK nr 1.

📢 Nie ustaje protest mieszkańców powiatu zamojskiego i krasnostawskiego przeciw CPK. Tym razem protestowali w Warszawie

Około 80 mieszkańców z powiatów zamojskiego i krasnostawskiego manifestowało swój sprzeciw, podczas sobotniego protestu w Warszawie, wobec inwestycji związanych z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, oraz Kolei dużych prędkości, jak również nieuczciwym warunkom wywłaszczenia.

📢 Bob, baby bang czy pixie cut? Idealne fryzury na początek jesieni! Zobacz krótkie fryzury damskie, modne w tym sezonie [4.10.2022]

Marzy ci się bob albo pixie cut, ale zawsze nosiłaś długie włosy i boisz się zdecydować na krótką fryzurę? Być może te metamorfozy dodadzą ci odwagi! Te kobiety różni wiek i typ urody, ale łączy jedno - zdecydowały się na krótkie cięcie, które dodało im urody. Zobacz sama!

📢 Zastrzyk finansowy dla szpitala. W województwie lubelskim dostanie go 14. placówek

Decyzją ministra zdrowia Adama Niedzielskiego do szpitali, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej trafi 500 mln zł. W skali województwa lubelskiego będzie to 30,1 mln zł, a kwota ta zostanie rozdysponowana pomiędzy 14 szpitali naszego regionu.

📢 Niedługo skończy 70 lat. Kto zostanie następcą Władimira Putina? Oto lista nazwisk

Władimir Putin ma już 69 lat. Obecna kadencja prezydencka kończy się w maju 2024 r. Druga z rzędu (a czwarta w ogóle), więc byłaby ostatnia. Dlatego w 2020 r. zmieniono w Rosji konstytucję. W efekcie, gdyby Putin zdecydował się ponownie na udział w wyborach, mógłby najpierw rządzić do 2030 roku, a następnie 2036 roku. Ale miałby wtedy już 84 lata. Wydaje się więc to raczej nierealne. Zwłaszcza biorąc pod uwagę obecny stan zdrowia Putina. Kto w takim razie mógłby zostać jego następcą?

📢 Unijna kasa na walkę z ubóstwem i na opiekę nad seniorami

Prawie osiem milionów złotych pochłoną projekty dla seniorów i osób zagrożonych ubóstwem, czy wykluczeniem społecznym.

📢 ZUS zmienia zasady ws. zwolnień lekarskich. Tak będą teraz wyglądały kontrole [5.10.2022]

Nieobecność w domu w czasie kontroli podczas zwolnienia chorobowego nie będzie w wielu przypadkach uznawana za niewłaściwe wykorzystanie takiego zwolnienia. Niedawno pojawiła się zmiana w tej sprawie w poradniku ZUS.

📢 Słynna ławeczka z serialu "Ranczo" przyciąga tłumy turystów. Wilkowyje zachwycają o każdej porze roku. Zobacz

Popularny serial „Ranczo” przyciągnął przed telewizory miliony Polaków. Historie mieszkańców serialowych Wilkowyj śledził każdy fan produkcji. Wieś to w rzeczywistości Jeruzal w województwie mazowieckim. Słynna ławeczka przy sklepie Więcławskiej do dziś przyciąga tłumy turystów. Nie masz pomysłu na wycieczkę? Odwiedź Wilkowyje i zainspiruj się zdjęciami Instagramerów! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 To będzie największa nekropolia w Lublinie. Póki co czekamy na projekt

Za 4 lata Lublin może mieć kolejny (trzeci) cmentarz komunalny. Do tych zlokalizowanych przy ul. Męczenników Majdanka i ul. Białej dołączy nekropolia przy ul. Bohaterów Września. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na jej zaprojektowanie.

📢 Miasto rozdzieliło pieniądze na sport. Najwięcej dostali piłkarze Motoru Lublin

Lubelski ratusz rozdzielił 4,2 mln zł na sport seniorski na ostatnie trzy miesiące roku. Najwięcej otrzymali piłkarze Motoru Lublin.

📢 Powiat zamojski. Kierowca najechał na pijanego, leżącego na jezdni mężczyznę

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał pieszy, którego potrącił kierowca peugeota. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

📢 Zamość. Nowoczesny sprzęt trafił do formowanego Pułku Przeciwlotniczego

To była ważna uroczystość. W wtorek (4 października) odbyło się przekazanie żołnierzom formowanego 18 Pułku Przeciwlotniczego z Zamościa sprzętu systemu krótkiego zasięgu „mała Narew”. W spotkaniu uczestniczył Mariusz Błaszczak, wicepremier i minister obrony narodowej RP oraz m.in. Ben Wallace, sekretarz obrony Wielkiej Brytanii.

📢 Z okazji Światowego Dnia Zwierząt galeria memów na poprawę humoru

Kto z nas nie zaczyna dnia od przejrzenia Internetu w poszukiwaniu śmiesznych zdjęć kotków lub piesków? To zawsze poprawia nam humor. 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Bez nich nasz świat byłby nudny, ponieważ właśnie najwięcej memów powstaje z nimi. Zobacz naszą galerię z wybranymi memami i zdjęciami słodkich zwierzaczków. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Takiego znaleziska nikt nie spodziewa się na grzybach. W rejowieckim lesie znaleziono niewybuch

W poniedziałek w lesie na terenie gminy Rejowiec podczas grzybobrania znaleziony został niewybuch. Funkcjonariusze apelują o ostrożność w przypadku tego typu sytuacji.

📢 Chełm. Po ponad dwóch latach sprawca przemocy domowej trafił do aresztu. Znęcał się fizycznie i psychicznie nad partnerką

Sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec zatrzymanego przez policjantów 44-latka. Mężczyzna od ponad dwóch lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad partnerką. Z nożem w ręku groził jej pozbawieniem życia i pobił.

📢 Pijany mężczyzna, „żartując”, postrzelił się w skroń. Miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie

Mężczyzna ze śrutem w głowie, dwie nietrzeźwe kobiety i dwójka dzieci. Taki widok zastali policjanci podczas wczorajszej interwencji w jednym z bloków przy ul. Odlewniczej w Lublinie.

📢 Jak wyglądała Anna Wendzikowska zanim rozpoczęła swoją przygodę z TVN? Jej archiwalne zdjęcia to hit!

Od pewnego czasu Anna Wendzikowska wzbudza ogromne zainteresowanie. Wszystko za sprawą jej odejścia z redakcji "Dzień Dobry TVN" po 15 latach, a następnie przez wyznanie o mobbingu. Jak wyglądała dziennikarka, zanim rozpoczęła swoją przygodę z TVN-em? Sprawdźcie, jak na przestrzeni lat zmieniała się Anna Wendzikowska!

📢 Ile kosztują ziemniaki prosto od rolnika jesienią 2022? Gospodarstwa oferują warzywa "bez nawozów sztucznych". Po ile?

Ile kosztują teraz ziemniaki prosto z gospodarstwa albo buraki, marchew, cebula kupowana bezpośrednio od rolnika na początku jesieni 2022 roku? Postanowiliśmy sprawdzić na lokalnych e-bazarkach i innych internetowych ogłoszeniach ceny warzyw w tym roku. Worek ziemniaków o wadze 15 kilogramów wymaga miejsca, ale pozwala na zrobienie zapasu, gdy mamy chłodną piwnicę czy komórkę lokatorską.

📢 Lubelskie. Te działki mogą być twoje i to w okazyjnej cenie! Komornicy licytują grunty w regionie. Sprawdź

Szukasz działki do kupienia w woj. lubelskim? Przedstawiamy najnowsze oferty, które można kupić podczas licytacji komorniczych. Sprawdź, w posiadanie jakich nieruchomości możesz wejść. To wszystko w okazyjnej cenie! Licytację rozpoczną się 5 października i potrwają do 14 października. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 „Złamać opór obszarników”. Jak wywłaszczano ziemian na terenie Lubelszczyzny w 1944 r.

W czwartek 28 IX 1944 r. na pierwszej stronie „Rzeczpospolitej”, organu prasowego Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego, ukazał się artykuł „Złamać opór obszarników”. Trzy tygodnie po ogłoszeniu dekretu o reformie rolnej informowano, że „nabiera” ona „ciała i krwi”. Autor tego tekstu zaprezentował podtrzymujący na duchu zwolenników nowego ustroju akt oskarżenia wobec lubelskiego ziemiaństwa.

📢 Nowy dom Roberta Lewandowskiego w Katalonii. Tak mieszka gwiazda Barcelony

Latem Robert Lewandowski zamienił Monachium na słoneczną Hiszpanię. Kapitan naszej reprezentacji dał Barcelonie duży skok jakościowy i błyskawicznie uzyskał status gwiazdy. Rodzina Lewandowskich na nowy dom wybrała katalońskie miasteczko Sitges. To luksusowe i nietuzinkowe miejsce, a do tego słynące ze swobody obyczajowej. Zobacz jak Robert Lewandowski mieszka w Hiszpanii.

📢 Powiat hrubieszowski. Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali poszukiwane BMW

Na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Dołhobyczowie (powiat hrubieszowski) odnalazło się BMW X6 o wartości 230 tysięcy złotych. To kolejny sukces mundurowych z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

📢 Informacja o ładunku gazowym. Dzieci ewakuowane z przedszkola

Zatrważającego e-maila we wtorek w godzinach porannych dyrekcja przedszkola w Jastkowie. Wynikało z niego, że o godz. 9 nastąpi wybuch ładunku gazowego. W placówce zarządzono ewakuację.

📢 Zamość. Polska armia otrzyma kolejny sprzęt. Żołnierze 18 Pułku Przeciwlotniczego dostaną wyrzutnie wyposażoną w brytyjskie pociski

Już dziś (4 października) w Zamościu odbędzie się przekazanie żołnierzom 18. Pułku Przeciwlotniczego sprzętu systemu „mała NAREW”. Dodatkowo Mariusz Błaszczak, wicepremier, minister obrony narodowej zatwierdzi umowę ramową na system „Pilica +”.

📢 Zamość. Zmiana organizacji ruchu na dwóch ważnych ulicach

Kierowcy z Zamościa nie mają ostatnio łatwego życia. W środę (5 października) zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu. Tym razem na ulicy Królowej Jadwigi oraz ul. Śląskiej. Trzeba będzie w tych zakątkach miasta bardzo uważać.

📢 Tych produktów pozbywają się sklepy. Nie kupuj ich! Sprawdź najnowsze ostrzeżenia GIS [4.10.2022]

Nowe ostrzeżenia GIS. Jeśli kupiłeś te produkty zanim zostały wycofane ze sprzedaży, lepiej się ich pozbądź. Możesz je zwrócić do sklepu lub zwyczajnie wyrzucić! W tym artykule znajdziesz terminy ważności i numery partii produktów zagrażających Twojemu zdrowiu i życiu. Artykuł aktualizujemy regularnie.

📢 Nauczyciele znów załamują ręce nad pomysłami uczniów. Najnowsze śmieszne hity ze sprawdzianów, klasówek i kartkówek 2022 (zdjęcia)

Uczniowie tworzą nowe śmieszne hity ze sprawdzianów, kartkówek oraz klasówek 2022. Dlatego powrót do szkoły okazał się traumą nie tylko dla uczniów. Są też nauczyciele, którzy po wakacjach muszą zmierzyć się ze szkolną rzeczywistością. A ta wygląda często niewesoło. A może i wesoło. Zależy jak na to spojrzeć. Zobaczcie prace uczniów, którzy zamiast popisać się wiedzą, zabłysnęli poczuciem humoru, ale i ignorancją względem nauczycieli. Oto najśmieszniejsze hity ze sprawdzianów. Tego już nie odzobaczysz!

📢 Pierwsza farma dyniowa w Lublinie. Zobacz gdzie warto się wybrać

Rozpoczął się już październik, a wraz z nim przyszedł czas na sezon dyniowy. Na portalach społecznościowych można zauważyć zdjęcia na polach warzywnych, na szczęście dla lubelskich influencerów, taka wystawa pojawiła się w Botaniku.

📢 To jest nowy kultowy "Poldek" w nowej odsłonie. Oto Polonez FSO! Tak się prezentuje nowy polonez ZDJĘCIA 4.10.2022

Tak to jest polonez! Jak wygląda Kultowy "Poldek" w nowej odsłonie? Firma FSO Syrena z Kutna postawiła przed sobą cel przywrócenia kultowych polskich marek samochodów w formie produkcji małoseryjnej. Jeszcze do niedawna zachwycaliśmy się projektem elektrycznej syrenki, a teraz już kolejna odsłona. Oto koncept kutnowskiej firmy. To prawdziwa perełka.

📢 Znaczki pocztowe warte fortunę. Nie spodziewasz się, że mogą tyle kosztować. Zobacz, ile są warte stare znaczki 4.10.2022

Stare znaczki pocztowe z czasów PRL-u, ale nie tylko, stają się coraz droższe. Filatelistyka to jedno ze starszych hobby z długą tradycją. Wśród młodych osób nie jest już tak popularne jak kiedyś. Sprawdź, ile mogą teraz kosztować. Ceny są zaskakujące. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie sporą sumę pieniędzy. Stare znaczki warte fortunę. Zobacz, czy masz je w domu, mogą się okazać prawdziwym skarbem.

📢 Ceny wynajmu dla studentów poszły w górę, ale popyt nie maleje

Ceny w akademikach poszły w górę, ale ceny mieszkań na wynajem jeszcze bardziej. Mimo, że teraz żak musi zapłacić nawet o 35 proc. więcej niż w roku ubiegłym to chętnych nie brakuje.

📢 Pod jakimi drzewami rosną grzyby? Gdzie szukać prawdziwków i podgrzybków? Oto ściąga przed grzybobraniem 4.10.2022

Udane grzybobranie zależy nie tylko od szczęścia, ale i od wiedzy. By wrócić do domu z pełnym koszykiem trzeba wiedzieć, gdzie i o jakiej porze szukać konkretnych gatunków. Niektóre grzyby upodobały sobie zacienione stanowiska pod drzewami, inne z kolei preferują otwarte, łąkowe tereny. Zanim udamy się do lasu warto więc przeczytać o kilku zasadach, które ułatwiają nam poszukiwania. Sprawdź w galerii, gdzie rosną poszczególne gatunki grzybów jadalnych.

📢 Tak oszukują seniorów podczas pokazów handlowych. Do UOKiK trafia kilkaset skarg rocznie. "Handel kwitnie w najlepsze"

Oszuści w dalszym ciągu żerują na naiwności i niewiedzy osób starszych. Skala procederu poraża. Do UOKiK co roku trafia kilkaset skarg na nieuczciwe praktyki podczas pokazów handlowych. Podczas takich wydarzeń sprzedawane są produkty zwykle po zawyżonych cenach. Jak wskazuje Urząd, nierzadko naruszane są przy tym prawa konsumentów m.in. do pełnej i rzetelnej informacji czy do odstąpienia od umowy. Jak działają przestępcy? Co zrobić, żeby nie dać się oszukać?

📢 Pisaliśmy w Kurierze. 4.10.1996 r. Sierżant sztabowy bezakcyzowy

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej aresztował sierżanta sztabowego Andrzeja P. funkcjonariusza Komendy Wojewódzkiej Policji w Białej Podlaskiej.

📢 To Liroy, nie Papszun. Tak wyglądają trenerzy z polskiej Ekstraklasy w grze FIFA 23

Grafik płakał, jak projektował. Albo był na urlopie, a pracę na pół gwizdka odbębnił za niego program. Trudno wytłumaczyć, dlaczego wizerunki trenerów z polskiej Ekstraklasy odbiegają aż w tak znaczący sposób od rzeczywistości. Popatrzcie zresztą sami; Marek Papszun bardziej przypomina Liroya niż trenera Rakowa Częstochowa.

📢 Gonçalo Feio: „Kibice odpowiedzieli na wyzwanie. Był porządny doping”

W sobotnim spotkaniu z Siarką Tarnobrzeg i kibice i trener zapewne liczyli na zwycięstwo. Skończyło się podziałem punktów.

📢 Powiat zamojski. Czekamy na decyzję w sprawie Centrum Modernizacji Śmigłowców

Inwestor otrzymał niezbędne informacje. Zaproponowana przez powiat zamojski lokalizacja także przypadła jego przedstawicielom do gustu. Jednak decyzja w sprawie wybudowania w miejscowości Mokre (gmina Zamość) Centrum Modernizacji Śmigłowców nadal nie zapadła. A jest o co walczyć, bo w takim zakładzie pracę mogłoby znaleźć nawet trzy tysiące osób.

📢 Emerytury w październiku 2022. Takie przelewy będą dostawać emeryci po zmianach podatkowych

W październiku emeryci znów dostaną inne przelewy emerytur w porównaniu z poprzednim miesiącem. Wynika to z faktu otrzymania we wrześniu dodatkowej kwoty - tzw. Czternastej Emerytury. Październikowe przelewy będą więc mniejsze, ale inne w porównaniu z samym początkiem roku. W marcu bowiem doszło do waloryzacji emerytur, a w lipcu do kolejnych zmian podatkowych.

📢 Kraśnik. Zobacz, jak przebiegły wędkarskie zawody dla emerytów i rencistów! Zdjęcia

W niedzielę (25 września) na terenie zalewu kraśnickiego odbyły się Towarzyskie Zawody Wędkarskie dla Emerytów i Rencistów. W konkurencji wzięło udział 18 wędkarzy, którzy podczas zawodów wyłowili ryby o łącznej wadze ponad 30kg. Zaraz po ważeniu zostały one ponownie wpuszczone do wody. Zwycięzcą zawodów został Hubert Cioć, (który uzyskał 4190 pkt) oraz złowił największą rybę zawodów - karasia (1490 pkt).

Organizatorem wydarzenia było Koło PZW Kraśnik Zarzecze, a nagrody wędkarzom wręczył m.in. Piotr Janczarek, Zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik.

Aby zobaczyć zdjęcia z zawodów, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Andrzej Bargiel zrezygnował z wejścia na Mount Everest. Nie zjedzie na nartach z najwyższej góry świata

  • Jestem zmuszony podjąć decyzję o zakończeniu wyprawy. Prognoza pogody na kolejne dni i tygodnie pogarsza się. Obfite opady śniegu i silny wiatr uniemożliwią dotarcie do celu - poinformował w mediach społecznościowych Andrzej Bargiel. Skialpinista z Zakopanego nie dokona więc wyczynu, którym miał być zjazd na nartach z Mount Everestu.

📢 Wojewoda lubelski: Jodku potasu wystarczy dla każdego

Kilka tysięcy punktów wydawania jodku potasu ma zostać przygotowanych na terenie województwa lubelskiego na wypadek zagrożenia radiacyjnego. – Preparat będzie wydawany wszystkim dorosłym, którzy się po niego zgłoszą – zapowiada wojewoda Lech Sprawka.

📢 Monika Richardson doświadczyła mobbingu w stacji należącej do TVN? To ją spotkało podczas pracy w TTV

Po tym, jak Anna Wendzikowska opowiedziała o mobbingu, którego doświadczyła podczas pracy w stacji TVN, na podobne wyznanie zdobyła się Monika Richardson. Dziennikarka krótko pracowała w telewizji TTV należącej do grupy TVN. "Teksty typu: "nikt cię już nie lubi", "rozmieniałaś się na drobne", "twoje małżeństwo sprawiło, że widzowie cię znienawidzili" były na porządku dziennym" - napisała w mediach społecznościowych.

📢 O tych pracach ogrodniczych pamiętaj w październiku! Co jeszcze można siać i sadzić, a co trzeba wykopać? 13 prac prac na ten miesiąc

Październik, podobnie jak wrzesień, to czas, kiedy w ogrodach należy wykonać niezbędne prace. Wszystko po to, by przygotować ogród na zimę, a nawet wiosnę. Podpowiadamy, co koniecznie należy zrobić w swoim ogrodzie w październiku.

📢 Puławy. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie - jazdę samochodem zakończył na barierze energochłonnej

58-letek w Gołębiu stracił panowanie nad samochodem marki BMW i po uderzeniu w znak drogowy, zawisł na zaporze bezpieczeństwa. Mundurowi ustalili, że kierowca miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

📢 Centralny Port Komunikacyjny, czyli rozmowy ponad emocjami

Centralny Port Komunikacyjny to zaplanowany na wiele lat projekt, którego realizacja emocjonuje opinię publiczną. Pod samą budowę lotniska zakładane są wysiedlenia prawie 20 wsi. Emocje budzi też przebieg szprych Kolei Dużych Prędkości. Problem w tym, że w wielu miejscach zamiast rzeczowej dyskusji mamy do czynienia z czystą polityką.

📢 Chełm. Miały być wizytówką miasta, są pośmiewiskiem. Nie tak powinny wyglądać nowe przystanki

Za wąskie, z błędami i już zniszczone. Tak wyglądają nowe wiaty przystankowe, które zamontowano w Chełmie. Mieszkańcy zadają sobie pytanie, kto to zaakceptował?

📢 Byłeś na meczu siatkarzy LUK Lublin? Znajdź się na zdjęciach

W sobotę siatkarze LUK Lublin zainaugurowali w hali Globus nowy sezon PlusLigi. Na trybunach zasiedli fani drużyny trenera Dariusza Daszkiewicza spragnieni siatkarskich emocji. A tych w pierwszym meczu na pewno nie brakowało. Zobaczcie naszą galerię z trybun lubelskiej hali.

📢 Powiat tomaszowski. Dachowanie BMW, dwie osoby w szpitalu

Dwie osoby ranne w wyniku dachowania auta. Przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni.

📢 Lublin. Nowa przestrzeń dla młodzieży Hej! Ruszył cykl spotkań i warsztatów „Poznajmy się”

„Poznajmy się” to cykl spotkań skierowanych do młodzieży. Teraz na ulicy Peowiaków 11 zainteresowani będą mogli spędzić czas w przyjaznej atmosferze, na miękkich pufach oraz wziąć udział w różnych aktywnościach.

📢 Piknik wojskowy, ekspozycja nowoczesnego sprzętu oraz historycznych pojazdów. Święto 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej. Zdjęcia

19 Lubelska Brygada Zmechanizowana obchodziła swoje święto. Na Błoniach pod Zamkiem mieszkańcy Lublina mogli wziąć udział w pikniku wojskowym połączonym z ekspozycją nowoczesnego sprzętu wojskowego oraz historycznych pojazdów.

📢 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie otworzyło swoje drzwi. Wszystko z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Zdjęcia

W niedzielę (2 października) Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej 5 w Lublinie zorganizowało dni otwarte. Wszystko z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Wydarzenie było doskonałą okazją do poznania podopiecznych placówki oraz adopcji pupila. Zobacz naszą fotorelację! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Ryk silników, pisk opon i błysk karoserii. Za nami weekendowe Moto Session w Targach Lublin

Weekend 1-2 października to prawdziwe święto dla lubelskich fanów motoryzacji. Podczas Moto Session 2022 w przestrzeni Targów Lublin uczestnicy mogli podziwiać nie tylko samochodowe nowości, luksusowe klasyki czy bolidy F1, ale także zapierające dech w piersiach pokazy stuntu i driftu. Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zbliża się festiwal Open City - zobacz, co się stało ze schodami pod Zamkiem Lubelskim?

Tajemnicze malowidła pojawiły się na schodach pod Zamkiem Lubelskim. Zagadka się rozwiązała: to obraz Leona Tarasewicza, polskiego malarza białoruskiego pochodzenia, nawiązujący swoją tematyką do mrocznej przeszłości budynku u ich szczytu. By zobaczyć zdjęcia, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Najlepsi kibice najlepszej drużyny w kraju! Zobacz jak cieszyli się fani Motoru Lublin na finale ze Stalą Gorzów [ZDJĘCIA część II]

Lubelscy kibice przez cały sezon tworzyli niesamowitą atmosferę na meczach żużlowców Motoru. Nie inaczej było podczas niedzielnego finału ze Stalą Gorzów. "Koziołki" wygrały, a ich fani są teraz kibicami najlepszej drużyny w Polsce! Zobaczcie trybuny przy A. Zygmuntowskich na finałowym meczu ze Stalą Gorzów.

📢 Chełm. Policyjny pies Mister odnalazł w lesie zaginionego 55-latka

W piątkowy wieczór 55-letni mężczyzna wyszedł na spacer do lasu i ślad po nim zaginął - chcąc schronić się przed deszczem zboczył ze ścieżki i stracił orientację w terenie. Policyjny pies Mister podjął jego trop i doprowadził funkcjonariuszy do poszukiwanego. W ostatniej chwili - nie był on bowiem w stanie poruszać się już o własnych siłach.

📢 "Odczaruj Jesień Życia". Pokaz mody dla seniorów zagościł w Olimpie już po raz siódmy

Ta wyjątkowa impreza znana jest chyba każdemu lubelskiemu seniorowi i seniorce - "Odczaruj Jesień Życia" zagościło w sobotę (1 października) w Galerii Olimp już po raz siódmy. Na scenie kilkunastu energicznych modeli i modelek pokazało swoje wysmakowane stylizacje - eleganckie stroje wizytowe czy biznesowe, efektowne kreacje wieczorowe oraz zestawy typu casual. Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Policyjna akcja "Stop-drift". Zatrzymany diagnosta, który poświadczał nieprawdę

Lubelska policja zatrzymała diagnostę, który podczas badania technicznego samochodu poświadczył nieprawdę. To część trwającej od miesiąca akcji "Stop-drift" mającej na celu ograniczenie zakłócania ciszy nocnej przez kierowców.

📢 Pomnik węgla, poziomy dzwon i kolorowe schody. Zaczął się Festiwal Sztuki w Przestrzeni Publicznej Open City

21 artystów i 25 prac w przestrzeni centrum Lublina i Starego Miasta - to wszystko w ramach 14. edycji Festiwal Sztuki w Przestrzeni Publicznej Otwarte Miasto / OPEN CITY. Pierwsi zwiedzający rozpoczęli poszukiwania artystycznych instalacji w sobotę (1 października) o 16, będzie jednak szansa podziwiać je aż do końca miesiąca. Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 W samochodzie miał 300 gramów różnych narkotyków. 21-latka zdradziło nerwowe zachowanie

Sobota, 1 października, okolice lubelskiego dworca PKS. Oddział policjantów z Oddziału Prewencji patroluje okolicę. Na jego widok 4 osoby stojące nieopodal samochodu marki Renault zaczęły zachowywać się wyjątkowo nerwowo. Jak się okazało, nie bez powodu - kontrola wykazała, że w aucie znajdowało się blisko 300 gramów różnych narkotyków. 21-letni właściciel został zatrzymany. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

📢 Motor nie zachwycił. Szczęśliwy remis na Arenie [ZDJĘCIA]

Piłkarze Motoru Lublin w 13. kolejce eWinner 2. Ligi zremisowali z Siarką Tarnobrzeg 0:0. Drużyną lepszą byli goście.

📢 Antyczne mulety, piasek pustyni, fale Nilu i prawdziwe mumie. Magia Starożytnego Egiptu już na Zamku

Zniknięcie z Zamku Lubelskiego obrazów Tamary Łempickiej zasmuciło niejednego lubelskiego wielbiciela sztuki. Muzeum Narodowe jednak nie pozwoliło swojej przestrzeni stać pustą - szybko pojawiła się w niej nowa, równie niezwykła wystawa. Magia Starożytnego Egiptu w piątkowy wieczór (30 września) miała swój uroczysty wernisaż. Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia - kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Parczew. Szary passat, trzech mężczyzn i tylko jeden cel - zupa. Kradzież dyń z pola sąsiadki będzie ich drogo kosztować

Trzech mężczyzn wpadło na pomysł ugotowania zupy. W związku z tym postanowili ukraść dynie z pola znajdującego się na terenie jednej z pobliskich gmin. Obiadu jednak nie będzie, ponieważ mężczyźni szybko wpadli w ręce policji.

📢 Lublin. Sprawdź najtańsze oferty stancji dla studentów

Szukasz pokoju do wynajęcia? Nie chcesz przepłacać? Przygotowaliśmy dla ciebie najnowsze oferty pokojów do 900 zł. Zobacz, gdzie będziesz mieszkać od października. Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Pożegnaliśmy Tadeusza Supryna, byłego kierownika Motoru Lublin

Rodzina, przyjaciele i kibice pożegnali w piątek Tadeusza Supryna, wieloletniego kierownika technicznego sekcji żużlowej RKS Motor Lublin. Zmarły spoczął na cmentarzu przy Drodze Męczenników Majdanka.

📢 Powiat parczewski. Złamała mu serce, okradła go, a później wzięła ślub z innym

Parczewscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami z Łodzi złapali kobietę, która okradła swojego partnera.

📢 Te budynki w kształcie zwierząt poprawią ci humor. Zobacz niezwykłe budowle z całego świata

Budynki w kształcie zwierząt takich jak psy, koty, krowy czy owce można znaleźć w wielu miejscach świata. Specjalnie dla was wybraliśmy najciekawsze z nich. Jak wyglądają i gdzie się znajdują te nieruchomości? Zapraszamy do obejrzenia galerii.

📢 Weselne tradycje z różnych części świata. Poznaj nietypowe zwyczaje na ślubnych uroczystościach i zobacz, czym różnią się weselne przyjęcia

Zastanawiasz się, jak może wyglądać tradycyjne wesele za granicą? Chcesz poznać nietypowe weselne zwyczaje z różnych części świata? Ceremonie ślubne potrafią być niezwykle fascynujące. Poznaj ślubne rytuały praktykowane w innych krajach.

📢 Jaki jest najdłuższy, najstarszy, najwyższy budynek w Polsce? Zobacz rekordowe budowle i sprawdź, gdzie się znajdują

Najwyższy budynek w Polsce? Przez lata odpowiedź była prosta: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Teraz jednak na prowadzeniu znalazł się zupełnie inny budynek. Przedstawiamy rekordzistów: najstarsze, najdłuższe, najwęższe budynki w naszym kraju.

📢 WSEI mocnym akcentem rozpoczyna rok akademicki. Otworzyli nowy kierunek studiów - fizjoterapię

Fizjoterapia to kolejna nowość, jaką oferuje Akademia WSEI. W ciągu ostatnich miesięcy Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie uzyskała uprawnienia do prowadzenia szkoły doktorskiej oraz nadawania tytułu doktora i doktora habilitowanego. Dodatkowo otworzyła filię w Warszawie i dwa nowe kierunki studiów w tym roku akademickim.

📢 Weronika Nowak ze Starachowic najpiękniejsza na świecie! Zwyciężyła w finale Miss Supertalent of the World 2022

Weronika Nowak ze Starachowic została Miss Supertalent of the World 2022. Wielki finał konkursu piękności odbył się w Paryżu.

📢 Niecodzienne otwarcie na Uniwersytecie Przyrodniczym

W czwartek (29 września) o godz. 12 miało miejsce otwarcie Stacji Badawczej i Ośrodka Dydaktyczno-Szkoleniowego Jeździectwa i Hipoterapii przez Uniwersytet Przyrodniczy. Pierwsze pomysły realizacji powstały już w 2007 roku. Dzisiaj możemy obserwować ich zwieńczenie. W nowopowstałym ośrodku przeprowadzane będą zabiegi rehabilitacyjne dla koni. Inwestycja pochłonęła blisko 20 milionów złotych! Zobacz zdjęcia z wydarzenia! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Przyrodniczym

Rok akademicki 2022/2023 na Uniwersytecie Przyrodniczym oficjalnie rozpoczęty! Na uroczystości w Centrum Kongresowym Uniwersytetu obecni byli m.in. minister edukacji Przemysław Czarnek, który wygłosił wykład, i wojewoda lubelski Lech Sprawka, który przeczytał list do uczestników od premiera Morawieckiego. Obecny naturalnie był też rektor uczelni prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk. Podczas uroczystości, oprócz immatrykulacji, wręczono także odznaczenia państwowe i resortowe zasłużonym osobom związanym z funkcjonowaniem uniwersytetu. Zobacz zdjęcia z wydarzenia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zadanie było ciężkie, bo skierowane jest do młodzieży. Startuje program Akademia Miasto

Miasto nie zwalnia i rusza z kolejną inicjatywą. Teraz głos oddaje młodzieży, która będzie miała wpływ na tworzenie przyszłości Lublina przyjaznego także dla osób młodym wieku.

📢 Vintage łupy, czyli giełda staroci. Zobacz zdjęcia

Giełda staroci czy unikalne przedmioty. Zobacz co można było zdobyć podczas targu vintage rzeczy. To doskonały sposób na kupienie niespotykanych, dawno nieprodukowanych ozdób i wyposażenia do domu. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lublin. Złote Gody w Trybunale Koronnym. Prezydent wręczył medale 10 parom. Zobacz zdjęcia

W sobotę (24 września) w Trybunale Koronnym w Lublinie 10 małżeństw z 50-letnim stażem odebrało medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie od prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy. Również prezydent Lublina, Krzysztof Żuk, wręczył medale - pamiątkowe - oraz dyplomy. Zobacz zdjęcia z wydarzenia! Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 PLEBISCYT EDUKACYJNY Zgłoś swoich kandydatów do nagród dla nauczycieli, dyrektorów oraz przedszkoli i szkół

Znasz dobrego nauczyciela, którego cenią i lubią uczniowie i ich rodzice, albo nauczyciela przedszkola, który najlepiej uczy maluchy? Albo dyrektora, który świetnie zarządza placówką edukacyjną? Wiesz, które przedszkole warto polecić albo która szkoła jest najbardziej przyjazna uczniom i rodzicom? A może po nauce w szkole językowej chcesz ją rekomendować innym? Zgłoś nauczyciela lub placówkę oświatową do nagrody w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym!

📢 Lublin w ruinie po bombardowaniu we wrześniu 1939 roku. Tak Niemcy zniszczyli stolicę województwa lubelskiego

Bombardowanie Lublina w 1939 roku sprawiło, że stolica województwa lubelskiego została zniszczona i zamieniła się w ruinę. Najbardziej dotkliwych zniszczeń dokonano na Starym Mieście. W zbiorach archiwalnych zdjęć opublikowanych na stronie www.fotopolska.eu odnaleźliśmy unikalne fotografie zniszczonych budynków. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 HIPOKRATES 2022 Poznaj liderów plebiscytu

Prezentujemy uczestników plebiscytu, którzy dotychczas, po dwóch tygodniach akcji, zdobyli wiele głosów w poszczególnych kategoriach.

📢 Głosowanie w wielkim plebiscycie Mistrzowie Motoryzacji PLATINUM ORLEN OIL rozpoczęte! Zagłosuj lub zgłoś swoich kandydatów do nagród

Masz ulubiony warsztat samochodowy, w którym warto serwisować auto lub znasz mechanika, którego warto rekomendować innym? Wiesz, który instruktor jazdy dobrze przygotowuje do egzaminu i w której szkole jazdy warto zrobić kurs? A może chcesz polecić innym dobry sklep motoryzacyjny lub warsztat auto detailingu? Zagłosuj w plebiscycie Mistrzowie Motoryzacji PLATINUM ORLEN OIL lub zgłoś swoich kandydatów do nagród. W ramach akcji wydamy także kalendarz na 2023 rok ze zdjęciami samochodów naszych Czytelników!

📢 HIPOKRATES 2022 Wybierz z nami pracowników roku ochrony zdrowia

Do wielkiego plebiscytu medycznego nasi Czytelnicy zgłosili znakomitych specjalistów. Wśród nominowanych są lekarze rodzinni i pediatrzy, którzy mają wyjątkowe podejście do pacjentów. Znajdziemy także wartych polecenia stomatologów, chirurgów, fizjoterapeutów i sympatyczne i fachowe pielęgniarki i położne. Warto docenić ich pracę i zagłosować na nich w naszej akcji. Patronem plebiscytu jest Narodowy Fundusz Zdrowia, a patronem ogólnopolskiej gali także Ministerstwo Zdrowia.

📢 Lumpeksy w Lublinie. Oto TOP 10 najczęściej polecanych sklepów z tanią odzieżą. Sprawdź

Moda na lumpeksy trwa w najlepsze. Coraz więcej osób buszuje po sklepach z tanią odzieżą. To właśnie w nich można znaleźć prawdziwe ubraniowe perełki za grosze. Do których „lumpeksów” w Lublinie warto się wybrać? Sprawdź najczęściej polecane miejsca, klikając w przycisk „zobacz galerię” i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 20 słów, które musisz znać, jeśli pochodzisz z Lubelszczyzny. Sprawdź czy wiesz co oznaczają!

Mieszkasz na Lubelszczyźnie? W takim razie powinieneś znać te słowa! Nasze regionalizmy potrafią zaskoczyć, niejednego turystę, sprawdź które z lubelskich słówek nie są zrozumiałe dla mieszkańców innych regionów. Żeby zobaczyć, które lubelskie słowa przyprawiają niejednego krakusa czy warszawiaka o zawrót głowy, kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Najpiękniejsze zawodniczki mistrzostw Europy siatkarek 2021. To prawdziwe królowe parkietów! [TOP 15]

Zakończone w sobotę mistrzostwa Europy siatkarek były okazją, by nawet niedzielni kibice zasiedli przed telewizorami i śledzili zmagania na parkietach. Męskiej części publiczności nie trzeba do tego namawiać - w siatkówce nigdy nie brakowało pięknych kobiet. Oto 15 najseksowniejszych zawodniczek, które czarowały podczas turnieju. Sprawdź, które z Polek znalazły się na tej liście!

[i]Uruchom i przeglądaj galerię klikając ikonę "NASTĘPNE >", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu[/i]

📢 TOP 10 miejsc na wycieczkę niedaleko Lublina. Dotrzesz tam w godzinę. Sprawdź

Marzysz o chwili wytchnienia? Chcesz choć na krótko uciec z miasta? To wcale nie takie trudne. Polecamy Wam 10 miejsc w pobliżu Lublina, do których dotrzesz samochodem w około godzinę. Z pewnością są warte odwiedzenia! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Te koty nie linieją! Urocze kotki, które nie gubią sierści. Te rasy kotów nie zostawiają sierści gdzie popadnie [28.05.2021]

Koty, które nie gubią sierści to ideał? W końcu nie trzeba po nich sprzątać i można bez obaw brać je na kolana. Koty, które nie linieją praktycznie się nie zdarzają – chyba, że w ogóle nie mają sierści. Są jednak takie rasy kotów, które tracą o wiele mniej futra niż inne, a w dodatku ich pielęgnacja jest bardzo prosta. Marzy ci się mruczek, ale taki, który nie zostawia po sobie kłaczków? Zobacz, które rasy kotów nie linieją zbyt obficie!

📢 Pamiętna powódź w 2010 r. w woj. lubelskim. Przypominamy wstrząsające zdjęcia i nagrania

Dwie fale powodziowe, milionowe straty, dramat tysięcy mieszkańców naszego regionu. W maju i czerwcu 2010 r. oczy niemal wszystkich mieszkańców regionu zwrócone były na gminę Wilków i sąsiadujące z nią nadwiślańskie tereny. Zobaczcie archiwalne zdjęcia pokazujące tamte dramatyczne wydarzenia.

📢 Sennik - kradzież. Co oznacza sen o kradzieży samochodu, pieniędzy czy torebki?

Sennik. Kradzież to zwykle nieprzyjemne doświadczenie. Strata cennej rzeczy może mieć bardzo negatywne skutki i odbić się na zdrowiu. Nie inaczej jest w snach. Sen o kradzieży niejedną osobę potrafi wybudzić i zestresować. Czy gdy śni nam się kradzież, możemy spodziewać się, że spotka nas ona również na jawie? A może taki sen może mieć pozytywne znaczenie? Jeśli śniła ci się kradzież i chcesz wiedzieć, co to dla ciebie oznacza, zobacz, co na ten temat mówi sennik.

📢 Sennik - robaki. Co oznacza sen o robakach? Sprawdź znaczenie

Widziany we śnie robak to nic przyjemnego, podobnie zresztą jak na jawie. Taki sen może nas nie tylko obrzydzić, ale także zaniepokoić, co z kolei będzie skłaniało nas do tego, by poznać jego znaczenie. Co na ten temat mówi sennik? Robaki to motyw, który może we śnie pojawiać się w różnych kontekstach. To nie pozostaje bez znaczenia dla interpretacji marzenia sennego. Jeśli miałeś sen o robakach, zobacz, co może on oznaczać.

📢 Sennik - wypadające zęby. Co oznaczają sny o wypadających zębach?

Sennik: wypadające zęby we śnie kojarzą nam się źle, ale czy słusznie? Sny o zepsutych zębach mogą oznaczać niepowodzenia w życiu, problemy zdrowotne, jak również zaburzać poczucie własnej wartości. Takie sny mogą stanowić również prezentację odczuć na temat twoich dotychczasowych osiągnięć i skłaniać do refleksji na ich temat. Miałeś sen o wypadających zębach? Sprawdź, co to dla ciebie oznacza.

📢 Grzyby jadalne. Sprawdź, które można zbierać (ZDJĘCIA), cz. I

Sezon na grzyby trwa w najlepsze. Jednak podczas grzybobrania lepiej uważać na to co zrywamy. Poniżej prezentujemy wam galerię zdjęć grzybów jadalnych (Lista Ministerstwa Zdrowia RP)

📢 Dźwięki 700-letniego Lublina. Koncert w UMCS (ZDJĘCIA)

Koncert „Dźwięki 700-letniego Lublina” odbył się w poniedziałek w sali widowiskowej Chatki Żaka. Okazją była inauguracja roku akademickiego na UMCS. Widowisko stworzył Tomasz Momot, na scenie pojawili się m.in. Natalia Wilk, Łukasz Jemioła oraz Jan Kondrak w towarzystwie m.in. Chóru Akademickiego UMCS.

📢 Lublinianin podejrzany o zabicie partnerki. Kobieta zmarła w Chorwacji

Lublinianin podejrzany o zabójstwo partnerki w przeszłości zamieszany był w aferę wokół byłego komendanta policji Władysława Szczeklika.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

i Politycznie: posłowie Kurzawa i Sobolewski o reparacjach od Niemiec

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie