Prasówka 6.05.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 6.05.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „LUK Politechnika Lublin z awansem do PlusLigi. Wielki sukces lubelskiego klubu”?

Prasówka 6.05: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 LUK Politechnika Lublin z awansem do PlusLigi. Wielki sukces lubelskiego klubu

Siatkarze LUK Politechniki Lublin po raz pierwszy w historii klubu awansowali do najwyższej klasy rozgrywkowej. W trzecim z finałów Tauron I ligi żółto-czarni pokonali BBTS Bielsko-Biała 3:0, dzięki czemu wywalczyli promocję do krajowej elity.

Nie przegap promocji!

📢 Jak mieszka Iwona z Sanatorium Miłości!? Zobacz, jak żyją Iwona i Gerard! Dom i ogród Iwony z Sanatorium Miłości! 7.05.2021

Jak mieszka Iwona z Sanatorium Miłości!? Zobacz, jak żyją Iwona i Gerard! Dom i ogród Iwony z Sanatorium Miłości! Iwona z Sanatorium miłości pokazała swój dom i ogród. Iwona, najpopularniejsza uczestniczka "Sanatorium miłości", razem ze swoim partnerem Gerardem mieszka w Radomsku. Pokazała nam swój ogród i pięknie udekorowane zakamarki domu. Zobaczcie, jak mieszka para, którą cała Polska poznała dzięki programowi TVP.

📢 Cudowna tęcza nad Lublinem. Zobacz zdjęcia naszych Czytelników

Barwna i wyrazista tęcza pojawiła się na niebie nad miastem w czwartek (6 maja). To zjawisko występuje w przyrodzie na skutek rozszczepienia światła słonecznego, przechodzącego przez liczne krople wody. Oprócz tęczy głównej pojawiła się co najmniej jedna tęcza wtórna. Naszym Czytelnikom udało się uwiecznić to zjawisko na zdjęciach z Lublina i okolic, a nawet z zza granicy.

Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Prasówka 6.05: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Muzeum na Majdanku otwarte dla zwiedzających po dłuższej przerwie. Przeszło generalny remont konserwatorski

Barak łaźni męskiej (nr 41) i przylegający do niego bunkier komór gazowych to jedne z najważniejszych zabytków w Muzeum na Majdanku w Lublinie, związanych z historią Holocaustu i niemieckich obozów koncentracyjnych na terenie Polski. W czwartek, po dwuletnim remoncie, zostały ponownie udostępnione dla zwiedzających. Dodatkowo Muzeum na Majdanku otworzyło sąsiadujący z nimi barak łaźni żeńskiej (nr 42), do którego turyści nie mieli wcześniej wstępu.

📢 Niesamowity góralski pałac Kamila Stocha. Mistrz wybudował dom z drewna! Tak mieszka Kamil Stoch z żoną Ewą Bilan-Stoch [6.05.2021]

Tak mieszka Kamil Stoch. Wielu kibiców w trakcie pobytu na Podhalu szuka rezydencji Kamila Stocha i robi sobie przy niej zdjęcia, którymi później może się pochwalić. Nic dziwnego - trzykrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich wybudował sobie prawdziwy góralski pałac, który jest ozdobą Zębu, rodzinnej miejscowości wybitnego sportowca. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię" i obejrzyj zdjęcia domu, w którym mieszkają Kamil Stoch i jego żona Ewa Bilan-Stoch. Kolejne zdjęcia możesz oglądać klikając myszką, za pomocą strzałek na klawiaturze, lub przesuwając palcem po ekranie telefonu.

📢 Zobacz jak przygotować się do szczepienia przeciw na COVID-19? Czego nie wolno robić przed szczepieniem na koronawirusa? 7.05.2021

Zobacz jak przygotować się do szczepienia przeciw na COVID-19? Czego nie wolno robić przed szczepieniem na koronawirusa? Okazuje się, że wiele można zrobić, żeby mieć jak najmniej objawów poszczepiennych i zyskać największą odporność. Poradnik dla osób szczepiących się przeciw COVID-19 przygotował zespół naukowców i lekarzy zrzeszonych w inicjatywie Nauka Przeciw Pandemii pod przewodnictwem prof. Andrzeja M. Fala. Odpowiada na wiele pytań, np. czy można pić alkohol i jeść posiłki przed szczepieniem na COVID-19?

📢 Tak w Chicago mieszka Andrzej Gołota. Oto wspaniały amerykański dom legendy boksu [dużo zdjęć]

Andrzej Gołota nie zdołał wywalczyć tytułu mistrza świata, ale w latach 90. był w ścisłej czołówce wagi ciężkiej i na zawsze zapisał się w historii boksu. Kibice nie mogli doczekać się jego kolejnych walk, które zawsze były emocjonujące. Dziś pięściarz żyje wraz z rodziną w Chicago w USA i nie planuje wracać na stałe do Polski. Jego żona, Mariola, często publikuje zdjęcia z wnętrz ich posiadłości. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię" i przekonaj się, jak na co dzień mieszka Andrzej Gołota! Tak wypoczywa i mieszka.

📢 Ile kosztuje występ gwiazd disco polo na imprezie? Oto cennik na 2021 rok. Zaproś Zenka, MIG i innych na ślub lub do domu na urodziny

Chcecie, żeby gwiazda disco polo zaśpiewała na Waszym weselu, urodzinach albo innej imprezie? To możliwe! W Internecie można znaleźć orientacyjne cenniki występów artystów disco polo. Niektórzy za wykonanie kilku kawałków kasują ponad 30 tys. złotych. Kto jest najdroższy? Sprawdźcie, ile kosztuje występ gwiazd disco polo. Warto dodać, że ostateczny koszt zależy od terminu imprezy, miejsca czy odległości. Zwykle przedziały te nie zawierają kosztów dojazdu, noclegów. Niekiedy trzeba doliczyć też opłaty ZAIKS oraz sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy.

📢 Trwa boom na budowę domów. „Liczba dostępnych działek jest ograniczona”

309 zł wynosi średnia cena za metr kwadratowy działki budowlanej w Lublinie. Z raportu portalu Bankier.pl i serwisu nieruchomości Otodom wynika, że najpopularniejsze tereny pod budowę domów podrożały nawet o 13-15 proc.

📢 Papugi, bażanty lub bociany. Jakie okazy ptaków możesz kupić w województwie lubelskim? Zobacz oferty

Miłośnicy ptaków z województwa lubelskiego mają w czym wybierać. Na portalu OLX do nabycia są papugi, gołębie ozdobne a nawet bocian. Jakie ptaki możesz kupić w atrakcyjnej cenie? Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Duże zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej. Chodzi o pętlę przy Zbożowej oraz dojazd do ogródków działkowych

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej odczują pasażerowie linii 2, 7, 37 i 47. W sobotę (8 maja) zamknięta zostanie pętla przy ul. Zbożowej. Od piątku (7 maja) na ulicę wyjedzie linia „Gaj” umożliwiająca dojazd do ogródków działkowych „Pod Lasem”.

📢 PGE Ekstraliga przekłada mecz żużlowców Motoru. To dobra wiadomość dla... lubelskich kibiców

Zaplanowany na piątek, 7 maja mecz żużlowców Motoru Lublin z eWinner Apatorem Toruń został odwołany. Władze PGE Ekstraligi ze względu na niekorzystne prognozy pogody zdecydowały się o przełożeniu obu piątkowych spotkań na 21 maja. To dobra wiadomość dla lubelskich kibiców, ponieważ od 15 maja trybuny stadionów będą mogły się zapełnić w 25-procentach.

📢 Rozbudowa drogi wojewódzkiej Chodel–Kraśnik nabiera kształtów. Zobacz zdjęcia

W czwartek (6.05) w Kraśniku miało miejsce spotkanie poświęcone realizacji projektu pod nazwą "Rozbudowa drogi wojewódzkiej numer 833 Chodel–Kraśnik, w mieście Kraśnik". Aby zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Majowy spacer po Felinie. Pięknie kwitnące kwiaty! Zobacz zdjęcia

Ta dzielnica mieszkaniowa i akademicka położona we wschodniej części Lublina przy trasie do Świdnika powstała na dawnych terenach folwarku Tatar, które caryca Katarzyna Wielka nadała hrabiemu Adamowi Ożarowskiemu. Późniejszym właścicielem ziem był Emanuel Graff. Nadał tej ziemi nazwę od swojej żony Feliksy. Dzisiejszy Felin ma powierzchnię niespełna 7 km kwadratowych i zamieszkuje go ok. 9 tys. mieszkańców.

Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Najlepszy zakład krawiecki w Lublinie. Gdzie warto pójść? Zobacz TOP 10 miejsc polecanych przez klientów

Te zakłady krawieckie w Lublinie cieszą się największą popularnością i pozytywnymi opiniami klientów na Google! Szukasz dobrych i sprawdzonych miejsc? Sprawdź, kto w mieście oferuje profesjonalne usługi krawieckie. To od nich wychodzi najwięcej zadowolonych klientów! Aby sprawdzić TOP 10 najlepszych zakładów krawieckich w Lublinie, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Podprowadzające Motoru Lublin na Instagramie. Koniecznie zobacz zdjęcia

Olśniewają urodą żużlowców na stadionie i kibiców przed telewizorami. Podprowadzające Motoru Lublin prezentują się świetnie także w mediach społecznościowych. Zobacz ich zdjęcia. Uruchom i przeglądaj galerię, klikając "NASTĘPNE", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu.

📢 TOP 10 atrakcji, które warto zobaczyć w Kazimierzu Dolnym. Sprawdź nasz subiektywny ranking! [6.05]

Wybierasz się do Kazimierza Dolnego? W takim razie koniecznie musisz zobaczyć te miejsca! Sprawdź nasz subiektywny ranking 10 atrakcji, które powinni zobaczyć wszyscy zwiedzający to malownicze, nadwiślańskie miasto. Aby dowiedzieć się, która z nich znalazła się naszczycie listy, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kina widmo w Lublinie. Kiedyś cieszyły się popularnością, dziś nie istnieją. Zobacz

Początki kina w Lublinie sięgają początku XX w. Przez ponad wiek istniało ich w Lublinie mnóstwo! Wielu z nich próżno już szukać na kulturalnej mapie miasta. Wiedzieliście, że historia lubelskich kin jest tak bogata? Aby poznać jej część, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Ulica Lubartowska kiedyś i teraz. Widać różnicę? Zobacz zdjęcia [6.05]

Odtworzyliśmy dawne kadry przedwojennego Lublina. Tym razem skupiliśmy się na ulicy Lubartowskiej. Już na pierwszy rzut oka widać różnicę! Bardzo zmieniła się na przestrzeni blisko stu lat. Wciąż można jednak odszukać miejsca, których historia sięga znacznie głębiej, niż nam się zdaje na pierwszy rzut oka.

Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Te marki pochodzą z województwa lubelskiego! Są znane w całej Polsce. Wiedzieliście?

Z województwa lubelskiego pochodzi wiele znanych marek! - Piwo Perła, miody Apis, kasze Janex - to kilka przykładów z naszego regionu, które są znane w całej Polsce. Jednak są też takie marki, które znamy, ale niekoniecznie zdajemy sobie sprawę, że pochodzą one z województwa lubelskiego. Sprawdź! Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lubelskie: Te zabytkowe miasta regionu powinien odwiedzić każdy! Zobacz koniecznie, co warto zwiedzić

W województwie lubelskim leży wiele zabytkowych miast, które stanowią prawdziwe turystyczne perełki naszego regionu. Szukasz pomysłu na jedno lub kilkudniową wycieczkę po Lubelszczyźnie? Oto TOP 10 zabytkowych miast wartych odwiedzenia! Zobacz, co warto zobaczyć w każdym z nich. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Faszyn from Lublin. W internecie nic nie ginie! Zobacz archiwalne zdjęcia! [6.05]

Wiele lat temu funkcjonował fanpage "Faszyn from Lublin", który pokazał wyjątkowe gusta modowe mieszkańców miasta. Te stylizacje wzbudzały zainteresowanie internautów. My jesteśmy za wolnością w modzie, a te stroje na pewno zapadną nam w pamięć. Koniecznie zobaczcie!

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Tych 20 słów, musisz znać, jeżeli pochodzisz z woj. lubelskiego. Poznaj te słowa [6.05]

Mieszkasz na Lubelszczyźnie? W takim razie powinieneś znać te słowa! Nasze regionalizmy potrafią zaskoczyć, nie jednego turystę, sprawdź które z lubelskich słówek nie są zrozumiałe dla mieszkańców innych regionów. Żeby zobaczyć, które lubelskie słowa przyprawiają niejednego krakusa czy warszawiaka o zawrót głowy, kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Najoryginalniejsze nazwy lubelskich miejscowości. Sprawdź nasz subiektywny ranking [6.05]

Jadąc samochodem przez wschodnią część Polski można się uśmiechnąć. Lubelskie wsie, kolonie i przysiółki mają często bardzo dziwne nazwy - do tego stopnia, że czasem aż trudno jest uwierzyć, że naprawdę istnieją. Specjalnie dla Was wybraliśmy te najbardziej oryginalne i zabawne. W tym artykule podajemy również ich lokalizacje i ciekawostki z nimi związane. Aby sprawdzić nasz subiektywny ranking. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Te miejsca warto odwiedzić w woj. lubelskim. TOP 10 nieoczywistych propozycji na weekendowy wypad. Sprawdź

Sądzisz, że woj. lubelskie nie skrywa tajemnic? Sprawdź, czy odwiedziłeś już te miejsca. Przedstawiamy 10 propozycji, które pozwolą Ci ciekawie spędzić ostatni weekend tego miesiąca. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lubelskie: Po tych kierunkach studiów zarobisz najwięcej. Sprawdź, co warto studiować, by zapewnić sobie dobrą przyszłość! [6.05]

Zobacz, co i gdzie warto studiować, by zapewnić sobie dobrze płatną pracę. Oto 20 najlepiej opłacanych zawodów po ukończeniu studiów stacjonarnych na lubelskich uczelniach! Ranking kierunków powstał w oparciu o dane zawarte na stronie Ogólnopolskiego Systemu Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkół Wyższych. Co warto studiować na Lubelszczyźnie, by w przyszłości dobrze zarabiać? Sprawdź. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Z czego i jak się spowiadać? Za te grzechy nie otrzymasz rozgrzeszenia od księdza. Udzielić może go tylko papież

Z czego należy się spowiadać? Z grzechów - to najkrótsza odpowiedź. Są jednak takie grzechy, o których nie mieliście pojęcia. Za jakie przewinienia nie otrzymacie rozgrzeszenia, lub też udzielić może go tylko papież? Odpowiedź znajdziecie w galerii.

📢 Z Lublina do Burgas. Wizz Air uruchamia nowe połączenie lotnicze

Od dzisiaj w sprzedaży dostępne jest kolejne wakacyjne połączenie z Portu Lotniczego Lublin. Niskokosztowe loty do bułgarskiego kurortu uruchomiła linia lotnicza Wizz Air.

📢 Te fryzury są niemodne! Uciekaj od fryzjera, który ci je proponuje, ale sama lepiej też się tak nie czesz [6.05.2021]

Nie każdy musi śledzić na bieżąco trendy fryzjerskie, ale warto orientować się w tym, które fryzury definitywnie wyszły z mody. Lepiej ich sobie nie robić i unikać fryzjerów, którzy proponują ich wykonanie? Które fryzury są niemodne? Zobacz, których fryzur czas już dawno minął i upewnij się, że żadnej z nich nie masz na swojej głowie.

📢 Trzeci dzień matur 2021: Test z języka angielskiego

Za nami już dwa egzaminy maturalne na poziomie podstawowym, z języka polskiego i matematyki. Dziś pora na ten ostatni. Równo o godzinie 9 rano maturzyści otworzyli arkusze z języka angielskiego na poziomie podstawowym i przystąpili do egzaminu. Po południu zmierzą się z historią sztuki. Z kolei w piątek zasiądą do arkuszy z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym, a tydzień zakończą testami z filozofii.

📢 Wariant brazylijski na Śląsku. Łącznie aż 11 wariantów koronawirusa potwierdzili naukowcy z Gyncentrum w Sosnowcu

Naukowcy z Gyncentrum w Sosnowcu potwierdzali wykrycie pięciu wariantów koronawirusa w województwie śląskim. Dziś wiemy, że wariantów, które odkryli, jest 11. W tym także indyjska odmiana SARS-CoV-2 oraz wariant brazylijski.

📢 Zmarł ks. Adam Szponar, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Puławach

Nie żyje ksiądz Adam Szponar, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Duchowny zmarł 5 maja 2021 r. w Puławach. Miał 67 lat.

📢 Matura 2021: język angielski, poziom podstawowy. ARKUSZ CKE, ODPOWIEDZI. Jakie zadania na maturze z angielskiego 6.05.2021?

MATURA JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY 2021 - ARKUSZ CKE + ODPOWIEDZI. W czwartek, 6 maja tegoroczni maturzyści zmierzą się z egzaminem dojrzałości z angielskiego. Tego dnia opublikowaliśmy arkusz maturalny z języka angielskiego oraz proponowane odpowiedzi. Jakie zadania ze słuchu pojawiły się na egzaminie dojrzałości z angielskiego na poziomie podstawowym ? To musisz wiedzieć o egzaminie z języka angielskiego!

📢 Zaginęła 50-latka z Biłgoraja. Ostatnio widziano ją na dworcu w Kielcach

Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju prowadzi poszukiwania zaginionej Renaty Ostrowskiej z Biłgoraja. Kobieta nie wróciła z Kielc do domu.

📢 Oto najmądrzejsze rasy psów! Te psy są najbardziej posłuszne i inteligentne, a ich szkolenie to bułka z masłem. Sprawdź, które to rasy

Jakie są najbardziej posłuszne i inteligentne rasy psów? Najbardziej i najmniej pojętne psy wytypował psycholog zwierząt, Stanley Coren, który stworzył ranking obejmujący aż sto ras. Pierwsza dziesiątka to najbardziej inteligentne i posłuszne rasy psów, które doskonale poddają się tresurze, a ich szkolenie idzie jak z płatka. Sprawdź, czy jest w niej twój pies!

📢 Biała Podlaska: Dziecko zaatakowane przez agresywne psy. Chłopiec trafił do szpitala

Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu odpowie 40-latek z gminy Biała Podlaska. Mężczyzna trafił do „policyjnego aresztu” po tym jak należące do niego psy zaatakowały przechodzącego obok posesji 10-latka.

📢 Szukasz sukienki na wesele 2021 i jesteś plus size? Duże rozmiary nie zwalniają ze stylu! Oto piękne sukienki plus size na wesele, komunię..

To odpowiedni moment na poszukiwanie sukienki na wesele, jeśli w tym roku czeka cię taka impreza. Martwisz się jednak, że nie będziesz miała się w co ubrać, bo duże rozmiary trudno znaleźć w sklepach, a jeśli już są, to wybór jest marny? Trzeba wiedzieć, gdzie i czego szukać! Zainspiruj się modelkami plus size i zobacz piękne sukienki na wesele, komunię czy chrzciny w rozmiarze XXL. Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy zakupie sukienki, gdy nosisz duży rozmiar oraz gdzie upolujesz najlepsze ciuchy.

📢 Tak mieszka Lech Wałęsa. Zobacz dom byłego prezydenta Polski. Mamy zdjęcia ze środka gdańskiej willi

Lech Wałęsa mieszka w willi w gdańskiej dzielnicy Oliwa. Samochodem spod jego domu można w 15 minut dojechać nad morze. W domu znajduje się piękny ogród oraz dwie kondygnacje z piwnicą. Zobaczcie jak mieszka Lech Wałęsa! Żyje luksusowo czy skromie? Wszystko na zdjęciach

📢 Kim jest Kamila Wybrańczyk, partnerka Artura Szpilki? Zobacz wiek i gorące zdjęcia!

Kamila "Kamiszka" Wybrańczyk kojarzona jest przede wszystkim jako partnerka Artura Szpilki, ale jest to dla niej trochę krzywdzące. Sama bowiem jest równie barwną postacią. Urodzona w 1986 roku absolwentka resocjalizacji walczy w oktagonie. W pierwszej walce mieszanych sztuk walki pewnie pokonała Kamilę "Zusję" Smogulecką. Niebawem, 15 maja na gali FAME MMA, zmierzy się z kolei z Martą Linkiewicz. Poza tym pani Kamila śpiewa (nagrała kilka singli), jest influencerką i ma swoje własne perfumy o nazwie "Endorfina". No i udziela się w mediach społecznościowych, gdzie m. in. prezentuje swoje tatuaże. Zobaczcie galerię!

📢 Czy wiesz, że te sławy pochodzą z Lublina lub naszego regionu? Sprawdź

Każdy chyba wie, że Budka Suflera i Bajm są z naszego regionu. Z Lubelszczyzny to nie jedyne sławy, które możesz znać. W naszym regionie urodziło się wielu aktorów, piosenkarzy czy osobowości telewizyjne. Zobacz kto jeszcze jest twoim krajanem.

📢 Lublin: Przedsiębiorca nie dostał pomocy, bo urzędnik wpisał zły kod. Potem naprawił swój błąd

Skuteczną interwencją chwali się Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. - Po wystąpieniu Rzecznika MŚP Miejski Urząd Pracy w Lublinie zmienił stanowisko i wypłacił przedsiębiorcy dotację na pokrycie bieżących kosztów działalności - czytamy w komunikacie. - To stwierdzenie jest krzywdzące - komentuje MUP. O co chodzi?

📢 Wyciek danych 2 mln Polaków. UODO żąda wyjaśnień od Facebooka

W ubiegłym miesiącu w internecie zostały udostępnione dane 2 milionów polskich użytkowników Facebooka. Urząd Ochrony Danych Osobowych zwrócił się z pismem do portalu społecznościowego o wyjaśnienie sprawy i wypracowanie odpowiednich zabezpieczeń na przyszłość.

📢 Koronawirus w Polsce i Lubelskiem. Liczba nowych zakażeń spada, nadal setki ofiar śmiertelnych

W ciągu ostatniej doby w kraju odnotowano 510 zgonów osób z koronawirusem, a w Lubelskiem 23.

📢 Kilka tysięcy zakażeń koronawirusem w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. W środę (6.05) odnotowano 6 431 zarażeń w Polsce, w tym 354 w woj. lubelskim.

📢 Te luksusowe posiadłości są do kupienia w województwie lubelskim. Zobacz najciekawsze oferty [maj 2021]

Zamieszkalibyście w nowoczesnym i przestronnym domu z basenem i SPA, a może wolicie piękny zabytkowy pałac lub dworek? O mieszkaniu w tak luksusowych warunkach warto pomarzyć. Dziś przygotowaliśmy dla Was zestawienie najdroższych domów wystawionych na sprzedaż w województwie lubelskim. Najtańszy z nich kosztuje 2,2 mln zł. Aby zobaczyć zdjęcia tych oszałamiających posiadłości kliknij „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Horoskop na maj 2021. Wróżka Lorelei mówi, kogo czeka burza w uczuciach i zmiany w pracy. Sprawdź zodiakalny horoskop na maj

Horoskop na maj 2021 postawiła wróżka Lorelei z Katowic. Jest idealny dla niektórych znaków zodiaku. Odetchną ci, którzy swoją wytrwałością i uporem doprowadzili do finału projekty, od dawna spędzające sen z powiek. Maj będzie dla nich czasem zbierania plonów, ale też kolejnych inwestycji. Gwiazdy odwzajemnią się łaskawością tym, którzy wykażą się pomysłowością i energią do działania. Niech tylko nie zawiedzie ich czujność w życiu prywatnym, bo można spodziewać się także wiosennych burz w uczuciach. Sprawdź horoskop na maj dla wszystkich znaków zodiaku, który przygotowała wróżka Lorelei.

📢 Lubelskie: Pół tysiąca łóżek covidowych zniknie do końca maja

Za nami kolejne dni ze spadkiem obłożenia łóżek zakaźnych. Dokładnie połowa z nich jest zajęta przez pacjentów. Wojewoda zapowiedział, jakie ma plany wobec szpitala tymczasowego na Targach Lublin.

📢 Nowe niebezpieczne produkty wycofane przez GIS (06.05.2021)

Najnowsze ostrzeżenia GIS z 6 maja 2021 roku przed niebezpiecznymi dla zdrowia i życia produktami. Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wycofaniu ich ze sklepów. Najnowsze ostrzeżenia GIS dotyczą olejku konopnego. Zobacz też inne niebezpieczne produkty, które wycofywane są ze sprzedaży. Sprawdź także wyniki kontroli oraz nowe ostrzeżenia GIS w naszym raporcie. Kupiłeś te niebezpieczne dla zdrowia i życia produkty? Jeśli tak, pozbądź się ich oddając do sklepu lub wyrzucając do kosza (6.05.2021).

📢 Prawo jazdy także dla dzieci? Są dwa warunki. Niepełnoletni będą mogli także jeździć samochodem i to bez prawa jazdy

Prawo jazdy to upragnione uprawnienia także przez osoby niepełnoletnie. Na horyzoncie rewolucyjne zmiany. Ministerstwo Infrastruktury powraca do kwestii edukacji młodych kierowców. Będą oni mogli jeździć bez prawa jazdy jeszcze przed zdanym egzaminem. Ale konieczna będzie obecność opiekuna. Ponadto wyższe kryteria będą musiały spełnić szkoły jazdy i egzaminatorzy. Sprawdź, co się zmieni dla młodych kierowców oraz ośrodków szkolenia.

📢 Lubelskie: Pracownice nie chcą płacić za cudzy błąd. Co na to pracodawca? Stokrotka odpowiada

Pracownicy muszą płacić pracodawcy za nietrafioną akcję promocyjną - skarży się osoba zatrudniona w Stokrotce. Winą za sytuację firma obarcza „marginalną część pracowników sklepów”.

📢 Koniec z węglem na Wrotkowie. Nowa inwestycja ma poprawić jakość powietrza w Lublinie

Za dwa lata elektrociepłownia na lubelskim Wrotkowie ma całkowicie odejść od węgla – zapowiada Paweł Okapa, dyrektor zakładu. Przedsiębiorstwo otrzymało z ratusza decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy kotłowni rezerwowo-szczytowej. Inwestycja ma poprawić jakość powietrza w mieście.

📢 Joanna Wołosz nago! Takie zdjęcie zrobiła nie pierwszy raz [GALERIA]

Joanna Wołosz - rozgrywająca siatkarskiej reprezentacji Polski - wygrała z Imoco Volley Conegliano Ligę Mistrzów, pokonując w finale VakifBank Stambuł 3:2. Wcześniej Wołosz dwukrotnie zdobywała też mistrzostwo Włoch, a za każdym razem ten sukces świętowała w dość oryginalny sposób - zamieszczając w internecie zdjęcie, na którym jest naga i zakrywa się tylko pokaźnym pucharem. Chociaż potem deklarowała, że "już z tego wyrosła", to jednak po takim sukcesie znów to zrobiła. Zdjęcie błyskawicznie obiegło internet.

WAŻNE - DO KOLEJNYCH ZDJĘĆ MOŻNA PRZEJŚĆ ZA POMOCĄ STRZAŁEK LUB GESTÓW

📢 Lublin na słonecznych zdjęciach z Instagrama. Zobacz najciekawsze fotki!

Lublin to piękne miasto! Niezwykle prezentuje się również na Instagramie, gdzie użytkownicy udostępniają swoje zdjęcia z różnych zakątków miasta. Najlepiej w otoczeniu rozkwitających kwiatów na łonie natury lub w centrum, pośród zabudowań Starego Miasta.

Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Krótkie fryzury na lato. Najmodniejsze i najładniejsze cięcia, które dodadzą uroku każdej kobiecie [INSPIRACJE] 6.05.2021

Krótkie fryzury to najnowszy szyk mody, jeśli chodzi o letnie cięcia. Dodają one uroku i są świetnym odświeżeniem looku, jak również powrotem do coraz modniejszych lat 60. Królować przede wszystkim będą różne odmiany boba, pixie cut oraz grzywki. Twierdzenie, że kobiety w takich fryzurach wyglądają jak chłopczyce, to kłamstwo. Udowadniamy to w naszej galerii, gdzie przedstawiamy najlepsze pomysły i inspiracje na krótkie, letnie fryzury. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zamknięty dla ruchu zostanie ok. 250-metrowy odcinek ul. Prawiednickiej. Oznacza to objazdy dla kierowców

Zamknięty dla ruchu zostanie fragment ul. Prawiednickiej. Chodzi o ok. 250-metrowej długości odcinek od ul. Osmolickiej do mostu na Bystrzycy. Kierowcy przez trzy tygodnie będą korzystać z objazdów.

📢 Prezes PZL-Świdnik zaszczepił się przeciw COVID-19. Zachęca innych do tego samego

W środę (5.05) prezes PZL-Świdnik, Jacek Libucha, przyjął pierwszą dawkę szczepienia przeciw COVID-19. Nagłośnienie tego wydarzenia ma na celu, zachęcenie wszystkich niezdecydowanych do zaszczepienia się. Aby zobaczyć zdjęcia kliknij „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Promocja czy propaganda? Poseł Krawczyk pyta o akcję szczepień podczas majówki

Chodzi o akcję "Zaszczep się w majówkę", która odbywała się w weekend na Placu Zamkowym w Lublinie. Do tej pory zaszczepiło się tam 2,5 tys. osób.

📢 Szpital tymczasowy w Lublinie od środka. Zobacz zdjęcia

Aktualnie w szpitalu tymczasowym na Targach Lublin znajduje się około 50 zakażonych pacjentów. Placówka działa od 21 grudnia zeszłego roku.

📢 Tragiczny wypadek na trasie Lublin–Świdnik. 4 osoby ranne, 1 zabita

Na trasie wyjazdowej z Lublina w kierunku Świdnika doszło do poważnego wypadku. Nie żyje kierowca mercedesa, który najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa.

📢 Koniec z noszeniem maseczek na świeżym powietrzu. To już przesądzone!

Zasłanianie ust i nosa na świeżym powietrzu nie będzie już obowiązkowe. Już w czwartek, 6 maja ma pojawić się rozporządzenie w tej sprawie.

📢 64 psy odebrane z pseudohodowli. Interwencja była już w styczniu, ale właściciel dostał "szansę na poprawę"

64 psy przetrzymywane w tragicznych warunkach z pseudohodowli w gminie Poniatowa odebrali w sobotę przedstawiciele fundacji EX LEGE razem z policją. O sytuacji zwierząt powiatowy lekarz weterynarii wiedział od kilku miesięcy, ale dał właścicielowi szansę na poprawę warunków.

📢 Lublin: Było lodowisko, jest punkt szczepień. Pierwsi pacjenci zaszczepieni na Icemanii

Ruszył powszechny punkt szczepień w Lublinie, który zlokalizowany jest w hali MOSiR Icemania przy Al. Zygmuntowskich.

📢 Pod lupą NIK komunalne spółki z Lublina, Chełma, Białej Podlaskiej, Puław. Efekt? Sześć zawiadomień do prokuratury

Koncert zespołu The Cranberries skończył się dla MOSiR-u prawie milionową stratą. NIK wytknęła niegospodarność miejskiej spółce przy organizacji tego wydarzenia. Kontrolerzy sprawdzili działalność firm komunalnych podległych władzom Lublina, Chełma, Białej Podlaskiej i Puław.

📢 Ulica Szambelańska w Lublinie zmieni oblicze? Może tu być jak w Hiszpanii!

Już niedługo na ul. Szambelańskiej w Lublinie może zrobić się zielono. Rada Dzielnicy Stare Miasto wspólnie z menadżerem Śródmieścia, Markiem Poznańskim mają nowy plan na uatrakcyjnienie tej zabytkowej uliczki.

📢 Umówił się na seks z 14-latką. Mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty

„Chciałabyś spać ze mną nago?”, „usiadłabyś mi na nogach”, „zrobić ci dziecko?” – takie rozmowy z 14-letnią dziewczynką miał prowadzić 31-letni Przemysław Ś. Mieszkańca Lublina zatrzymano po wyjściu od fryzjera. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

📢 Motor Lublin coraz odważniej stawia na klubową młodzież

Kolejny zawodnik z Akademii Piłkarskiej Motoru Lublin związał się z klubem profesjonalną umową. Kontrakt do 30 czerwca 2023 roku podpisał bowiem Marcel Złomańczuk.

📢 Pow. biłgorajski: Zabawa w ''kręcenie bączków" zakończyła się tragedią. Rozpędzone volvo zabiło dwóch mężczyzn

Do tragedii doszło we wtorkowy wieczór w małej miejscowości Biszcza w pow. biłogorajskim. Pozornie niewinna zabawa zakończyła się niewyobrażalną tragedią. Na miejscu zginęło dwóch mężczyzn, którzy nie mieli możliwości uciec przed rozpędzonym autem.

📢 Poznajcie najbardziej wpływową kobietę na Lubelszczyźnie

Neurolog dziecięca Magdalena Chrościńska-Krawczyk od lat zajmuje się swoimi małymi pacjentami, jednocześnie oferując wsparcie ich rodzinom. - Nie da się zostawić myśli o pacjentach w pracy- tłumaczy lekarka

📢 Lubelskie: Drugi dzień matur 2021. Dziś rządzi "królowa nauk"

W środę (5.05) rozpoczął się drugi dzień zmagań z majowym egzaminem dojrzałości. Równo o godzinie 9 rano uczniowie zasiedli do szkolnych ławek i otworzyli arkusze podstawowe z matematyki. Na rozwiązanie testu mają 170 minut. Po południu będą sprawdzać wiedzę ci, którzy na maturze wybrali historię muzyki na poziomie rozszerzonym.

📢 Alarm Czytelników: Szczury zadomowiły się w centrum Świdnika

Mieszkańcy okolic ul. Króla Pole, alarmują - na ich osiedlu zaczęły pojawiać się szczury. Gryzonie wykopały sobie w okolicach bloków nory, nie boją się ludzi, ani tym bardziej zwierząt domowych - wręcz przeciwnie, są wobec nich agresywne.

📢 Matura 2021 matematyka podstawowa - Odpowiedzi, Rozwiązania, Arkusz CKE [MATURA Z MATEMATYKI 05.05.2021]

MATURA 2021 MATEMATYKA PODSTAWOWA. Matura z matematyki na poziomie podstawowym za nami. Jakie były zadania maturalne z matematyki? Mamy arkusze CKE z tegorocznej matury z matematyki podstawowej, a także odpowiedzi. Matura 2021 matematyka podstawowa - Odpowiedzi, Rozwiązania, Arkusz CKE.

📢 Skutki uboczne po szczepieniach w woj. lubelskim. Ile osób zgłosiło niepożądane objawy?

W całej Polsce do tej pory odnotowano ponad 7192 skutków ubocznych po szczepieniu, z czego 6086 miały charakter łagodny tj. zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia. Aby sprawdzić, jakie skutki uboczne zostały zarejestrowane w woj. lubelskim kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Policjant z Raciborza zginął zastrzelony przez bandytę w czasie interwencji na drodze

Policjant z Raciborza zginął zastrzelony przez bandytę. Jak doszło do tragedii? Policjanci próbowali skontrolować mężczyznę, który mógł prowadzić samochód pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Przebrany w strój przypominający mundur chciał zatrzymywać kierowców do kontroli. Na widok prawdziwych funkcjonariuszy, napastnik sięgnął po broń i zaczął strzelać. 43-letni policjant zginął na służbie.

📢 Seszele: Jedyny kraj na świecie, który zaszczepił największą część społeczeństwa, wraca do blokad, bo wirus znów atakuje

Seszele, po zaszczepieniu większej części społeczeństwa przeciwko Covid-19, znów wracają do blokad. Pandemia wróciła.

📢 Żłobki Szczęśliwych Maluchów to wyjątkowe miejsca na mapie Lublina

📢 Centrum Lublina na starych zdjęciach. Jak bardzo zmieniło się Krakowskie Przedmieście? Zobacz

Są w Lublinie miejsca, które pamiętają klimat przedwojennego miasta. Skierowaliśmy się tym razem do centrum, gdzie na przestrzeni stu lat widać wyraźną różnicą. Wciąż jednak można z łatwością odszukać obiekty, których geneza sięga znacznie dalej, niż może się zdawać. Te gmachy i kamienice na Krakowskim Przedmieściu zdobią serce miasta od kilku wieków!

Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Pieniny. Zatopiona przez Jezioro Czorsztyńskie wieś Stare Maniowy. Zobacz, jak wyglądała przed zalaniem 4.05.2021

Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś Stare Maniowy. Wieś została przesiedlona, a w jej miejscu powstało jezioro, które ma zabezpieczać rejon w dolinie Dunajca przed skutkami powodzi. Ostatni mieszkańcy zostali stamtąd wysiedleni na początku lat 90. Zobaczcie, jak wyglądała ta nieistniejąca już miejscowość.

📢 Wiosna, czas na rowery! MEMY o rowerzystach. Te żarty najbardziej śmieszą kierowców

Rowerzyści, kolarze amatorzy, miłośnicy dwóch kółek... W Polsce jest ich coraz więcej, ewidentnie zrobiła się moda na rowery. I czym bardziej rowerzyści widoczni są ulicach, czym więcej pojawia się ścieżek rowerowych, tym częściej ich użytkownicy stają się obiektem żartów, szyderstw. Skoro przyszła wiosna i wszyscy wsiadamy na rowery, wybraliśmy dla was najlepsze MEMY o rowerzystach. >>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Majówka u gwiazd z województwa lubelskiego. Jak spędzali pierwsze majowe dni lubelscy celebryci? Zobacz

W domu, na łonie natury, a może na wyjeździe zagranicznym? Sprawdziliśmy, jak tegoroczną majówkę spędziły gwiazdy pochodzące z województwa lubelskiego. Zobacz, jak minęły im pierwsze majowe dni! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 500 plus dla zaszczepionych i oferty turystyki szczepionkowej. Oto pierwsze pomysły zachęt do zaszczepienia się

Pracodawcom zależy na jak najszybszym zaszczepieniu swoich pracowników. Jedna z firm wprowadza finansowe zachęty - wypłaci 500 zł pracownikom, którzy przyjmą preparat. W ostatnim czasie pojawiły się też oferty „turystyki szczepionkowej”.

📢 Milion za załatwienie pozwolenia na budowę wieżowca przy Zana w Lublinie. Zapadł pierwszy wyrok w głośnej sprawie

Maciej S., jeden z oskarżonych w głośnej sprawie, w której czterech lubelskich przedsiębiorców zostało zatrzymanych po prowokacji CBA w grudniu 2019 roku, przyznał się do winy. W ostatni czwartek usłyszał wyrok. Wśród oskarżonych w sprawie jest też Piotr Kowalczyk, były przewodniczący Rady Miasta Lublin, obecnie biznesmen. Kowalczyk podkreśla, że jest niewinny.

📢 Matura 2021 rozpoczęta. Maturzyści mierzą się z językiem polskim. Zobacz zdjęcia

Tysiące maturzystów przystąpiło 4 maja do egzaminu maturalnego. O godz. 9 otworzyli arkusze egzaminacyjne z języka polskiego na poziomie podstawowym. Wszystko odbywa się zgodnie z reżimem sanitarnym. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Zoo w Zamościu. Majówkowe lenistwo zwierząt. Zobacz zdjęcia

Ogród Zoologiczny w Zamościu to 312 gatunków zwierząt i blisko 14 hektarów powierzchni. Choć pogoda w majówkę 2021 roku pozostawiła wiele do życzenia, to prawdą jest, iż zwierzętom też należy się lenistwo. Jak wyglądał początek maja w zoo, które od 1918 roku jest otwarte dla mieszkańców województwa lubelskiego? Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Marlena. Poznaj czarującą podprowadzającą Motoru Lublin. Zobacz zdjęcia [3.05.2021]

Podczas transmisji z pierwszego meczu żużlowego na lubelskim torze w 2021 roku kibice Motoru Lublin zwrócili uwagę na nową podprowadzającą "Koziołków". Marlena czaruje swoją urodą także w mediach społecznościowych. Zobacz jej zdjęcia. Uruchom i przeglądaj galerię, klikając "NASTĘPNE", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu.

📢 Stare Miasto w Lublinie prawie 100 lat temu i teraz. Te zdjęcia przeniosą Cię w czasie! Zobacz [3.05.2021]

Lublin w ciągu 100 lat bardzo się zmienił. Na jego wygląd miały wpływ różne czynniki, w tym obie wojny światowe. W poniższej galerii znajdziesz niezwykłe zdjęcia, które ukazują to miasto wiek temu i teraz - w kwietniu 2021 roku. Dzięki nim cofniecie się w czasie! Fotografie robiliśmy głownie w obrębie Starego Miasta. Tu też gołym okiem widać zmiany!

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Akcja „Zaszczep się w majówkę” w Lublinie. Długa kolejka przed mobilnym punktem szczepień na placu Zamkowym. Zobacz zdjęcia

Na początku maja we wszystkich województwach mają zostać uruchomione mobilne punkty szczepień powszechnych. W Lublinie taki punt już działa i obsługuje mieszkańców. Każdy z aktywnym e-skierowaniem może się w nim zaszczepić bez konieczności umawiania wizyty. Podawana jest jednodawkowa szczepionka firmy Johnson & Johnson. W sobotę (1 maja) pomimo przelotnych opadów deszczu do lubelskiego punktu stawiło się bardzo wielu chętnych. Kolejka ciągnęła się do Al. Tysiąclecia.

Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 W Lublinie wystartował 24. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tandemów. Zobacz zdjęcia

W sobotę, 1 maja wystartował w Lublinie 24. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tandemów oraz 2. Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny. Wyścig będzie składać się z czterech etapów i zakończy 3 maja.

📢 Pochody pierwszomajowe na archiwalnych zdjęciach. Zobacz jak świętowali mieszkańcy Lubelszczyzny

W czasach PRL-u pochody pierwszomajowe obchodzone były hucznie - trwały nawet kilka godzin, a przemarsze ciągnęły się kilometrami. Jak podają źródła historyczne, na początku lat 70. w Lublinie brało w nich udział nawet 100 tys. ludzi pracy, uczniów, studentów, sportowców oraz pracowników nauki i kultury. Aby zobaczyć jak świętowaliśmy dawniej 1 Maja, kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lublin oczami rowerzysty. Lubelskie ścieżki rowerowe są pełne niespodzianek! Zobacz zdjęcia

Wiosenna pogoda sprzyja miłośnikom dwóch kółek. Rowerzyści z Lublina mogą korzystać z miejskich ścieżek rowerowych. Dokąd prowadzą te trasy i jakie krajobrazy można podziwiać z perspektywy rowerzysty? Przekonaj się, oglądając te zdjęcia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Magiczne Ogrody niebawem otworzą się dla turystów. To niesamowite miejsce na Lubelszczyźnie niedługo znów zacznie tętnić życiem!

Magiczne Ogrody Janowiec to pierwsze takie miejsce w Polsce, stworzone na bazie autorskiej baśni. Przyciąga ono turystów z całej Polski. Nic więc dziwnego, że już od marca całe rodziny z niecierpliwością czekają na informacje o rozpoczęciu sezonu.

📢 Miasteczko, które stało się inspiracją Stefana Żeromskiego. Zobacz piękne zdjęcia z Nałęczowa

Oddalone o blisko 30 km od Lublina miasteczko jest słynne w całym kraju. Wszystko za sprawą uzdrowiska. Ale Nałęczów od wielu lat przyciąga nie tylko kuracjuszy, ale i turystów. Nie masz pomysłu na weekendową wycieczkę? Zobacz, jak prezentuje się miasteczko, które było inspiracją dla wielu artystów, w tym Stefana Żeromskiego i Bolesława Prusa. Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Karolina Bojar-Stefańska - piękna pani arbiter sędziowała mecz w Łęcznej. Zobacz [25.04.2021]

Rozjemcą niedzielnego spotkania Ekstraligi kobiet pomiędzy GKS Górnikiem Łęczna a Akademią Piłkarską Lotos Gdańsk była Karolina Bojar-Stefańska. Pani arbiter pochodząca z Krakowa wygrywała wiele plebiscytów na najpiękniejszą przedstawicielkę swojego zawodu na świecie. Zobacz jej zdjęcia. Uruchom i przeglądaj galerię, klikając "NASTĘPNE", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu.

📢 Adele schudła 45 kilogramów na diecie SIRT, ale polskie gwiazdy nie są gorsze! Kto i ile schudł? Sprawdź

Metamorfoza Adele robi wrażenie! Ostatnio internet obiegły zdjęcia, na których wokalistka prezentuje nową, zupełnie odmienioną sylwetkę. Ile schudła Adele i na jakiej diecie - to pytanie zadaje sobie niejedna osoba. Choć przemiana Adele jest spektakularna, to jednak nie jest wyjątkowa. Również polskie gwiazdy przechodziły w ostatnim czasie na dietę i niemało chudły. Rekordzista pozbył się aż 160 kg! Zobaczcie niezwykłe metamorfozy celebrytów.

📢 Najbardziej wpływowi ludzie sportu na Lubelszczyźnie. Zobacz zdjęcia

Kibice zazwyczaj patrzą tylko na wyniki klubów, często zapominając o tym, że za poszczególnymi drużynami stoją zarządy, rady nadzorcze, prezesi, menadżerowie oraz sztaby szkoleniowe i szereg innych osób. Sprawdź, kto ma najważniejszy wpływ na sport w województwie lubelskim. Uruchom i przeglądaj galerię, klikając „NASTĘPNE”, strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu.

📢 Mieszkania jak z horroru: Najdziwniejsze lokale w kraju. Gotowe do wynajęcia!

Wynajęcie mieszkania to często droga przez mękę. Wystrój mieszkań czy rozwiązania "inżynieryjne" często mogą wprawić w osłupienie. Niektóre są śmieszne, inne budzą po prostu grozę. Sprawdźcie, jakie mieszkania można wynająć w naszym kraju. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia!

📢 Wybieramy Osobowości Roku 2020 w kulturze i nauce, biznesie, samorządności i działalności społecznej.

Doceń osoby, które w minionym roku, bardzo trudnym dla nas wszystkich, wyróżniły się działalnością pełną pasji, zaangażowania i chęci pomagania innym, a także przyczyniły się do walki z pandemią i rozwoju naszego regionu.

📢 Idealny pierwszy samochód istnieje? Jeśli zaczynasz przygodę za kółkiem, sprawdź te modele. To najlepsze auta dla początkującego kierowcy

Pierwszy samochód pamięta się zawsze, dlatego warto zadbać o to, by były to dobre wspomnienia. Po stresie związanym z nauką jazdy i zdawaniem egzaminu, odbiór prawa jazdy to pora na własny pierwszy samochód i doskonalenie swoich umiejętności. Jakie auto będzie dobrym wyborem dla świeżo upieczonego kierowcy? Wybraliśmy dla was 15 modeli, sprawdź!

📢 TOP 10 miejsc na krótką wycieczkę z Lublina. Na dojazd wystarczy godzina. Sprawdź nasze propozycje!

Marzysz o chwili wytchnienia? Chcesz choć na krótko uciec z miasta? To wcale nie takie trudne. Polecamy Wam 10 miejsc w okolicach Lublina, do których dotrzecie samochodem w około godzinę, a które z pewnością warte są odwiedzenia. Jaką miejscowość lub atrakcję dodalibyście do naszej listy? Piszcie w komentarzach.

📢 Sennik - wypadające zęby. Co oznaczają sny o wypadających zębach?

Sennik: wypadające zęby we śnie kojarzą nam się źle, ale czy słusznie? Sny o zepsutych zębach mogą oznaczać niepowodzenia w życiu, problemy zdrowotne, jak również zaburzać poczucie własnej wartości. Takie sny mogą stanowić również prezentację odczuć na temat twoich dotychczasowych osiągnięć i skłaniać do refleksji na ich temat. Miałeś sen o wypadających zębach? Sprawdź, co to dla ciebie oznacza.

📢 Awaria ING! Nie działa bankowość internetowa i aplikacja mobilna. Co się stało? Dlaczego ING Bank Śląski nie działa?

Awaria ING! Nie działa bankowość internetowa i aplikacja mobilna. Co się stało? Problemy zaczęły pojawiać się około godziny 8:00 i stale zgłaszają je klienci banku z całej Polski. Dlaczego ING nie działa?

ZOBACZ KONIECZNIE

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie