Prasówka 7.07.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 6.07. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Opuszczony kościół z trumną w Grzymałkowie straszy już pół wieku. Ale uwaga, to miejsce grozy wkrótce może się zmienić”?

Prasówka 7.07: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Opuszczony kościół z trumną w Grzymałkowie straszy już pół wieku. Ale uwaga, to miejsce grozy wkrótce może się zmienić

Opuszczony kościół z trumną w Grzymałkowie pod Kielcami. O kościele zrobiło się głośno, kiedy dotarła do niego grupa Forgotten Polska Urbex i zrobiła wyjątkowe zdjęcia. Kościół wyglądał jak gotowy plan zdjęciowy filmu grozy. Kościół pw. Michała Archanioła w Grzymałkowice pod Kielcami jest nieużywany przez wiernych, bo parafia wybudowała nowy i większy. Częstochowska grupa Forgotten Polska Urbex dotarła do opuszczonego kościoła. Świątynia została opuszczona w latach 70. ubiegłego wieku. Teraz zawiązała się grupa, która chce uratować kościół. Zobaczcie zdjęcia z opuszczonego kościoła.

Nie przegap promocji!

📢 Były egipskie... są i lubelskie ciemności. - Przy takich opadach deszczu wypadałoby włączyć latarnie - alarmuje Czytelnik [WIDEO]

Choć wszystkim brakowało deszczu, to jednak wtorkowa (5 lipca) anomalia pogodowa dała się we znaki kierowcom. Jednym z nich był pan Damian, który podróżował ulicą Nadbystrzycką, a tam panowały nie egipskie… ale lubelskie ciemności. Powód? Obfite opady deszczu i nie włączone przydrożne latarnie. - To ruchliwa ulica, poza światłami samochodów nie było nic widać. Nawet pieszych, którzy mogli się zbliżać do przejścia – przyznaje nasz Czytelnik. O wyjaśnienie poprosiliśmy lubelski ratusz.

📢 Strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego w Lublinie trenowali nad Jeziorem Białym [ZDJĘCIA]

Strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie podczas zgrupowania nad Jeziorem Białym w Okunince codziennie w teorii i praktyce doskonalili swoje umiejętności, w tym te związane m.in.: z ratowaniem życia i mienia na obszarach wodnych, ratownictwem i autoratownictwem nurkowym, konfiguracją sprzętu czy bezprzyrządowymi i przyrządowymi metodami poszukiwawczymi. Ćwiczenia te trwały od końca maja do 11 czerwca. Zobacz zdjęcia! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Prasówka 7.07: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wazony i szkło drogie jak nigdy. Kryształy z PRL-u warte fortunę. Kolekcjonerzy zapłacą za nie majątek

Piękne kryształy z czasów PRL-u. Ile mogą kosztować? Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie kilkanaście tysięcy złotych. Sprawdź, ile kosztują szkła, wazony i talerze z czasów PRL-u. Te rzeczy nigdy nie były takie drogie. Cenne szkła i naczynia z tego okresu można znaleźć na stronie internetowej OLX.pl. Sprawdź, czy masz je w domu, to są prawdziwe skarby.

📢 Znaczki pocztowe warte fortunę. Nie spodziewasz się, że mogą tyle kosztować. Zobacz, ile są warte stare znaczki

Stare znaczki pocztowe z czasów PRL-u, ale nie tylko, stają się coraz droższe. Filatelistyka to jedno ze starszych hobby z długą tradycją. Wśród młodych osób nie jest już tak popularne jak kiedyś. Sprawdź, ile mogą teraz kosztować. Ceny są zaskakujące. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie sporą sumę pieniędzy. Stare znaczki warte fortunę. Zobacz, czy masz je w domu, mogą się okazać prawdziwym skarbem.

📢 Klimat sprzyja współpracy. Skorzystają na tym studenci czterech lubelskich uczelni

Akademicki Budżet Partycypacyjny ZUL, Interprojekt, Wirtualna Karta Biblioteczna ZUL i Staż Za Miedzą – to cztery projekty, które mają sprawić, że studenckie życie będzie łatwiejsze.

📢 Popłynie rzeka pieniędzy na nowy stadion żużlowy. Poznaliśmy kwotę, którą architekci chcą otrzymać za przygotowanie dokumentacji

To pierwszy finansowy „konkret” dotyczący nowego stadionu żużlowego. Konsorcjum, które miasto wybrało do przygotowania dokumentacji projektowej wskazało jakiej chce zapłaty za pracę. Oczekuje, że kontakt będzie opiewał na 7,4 mln zł. Budowa obiektu może pochłonąć ponad 200 mln zł.

📢 Chcesz kupić samochód? Te auta można bez obaw kupować. Okazały się najmniej awaryjne według raportu ADAC. Zobacz szczegóły!

Wybór używanego samochodu nigdy nie jest lekki. Część osób kupujący auto kieruje się sympatią do danej marki. Inni zwracają uwagę na rankingi awaryjności poszczególnych modeli. Z pomocą kupującym przychodzi raport ADAC. Ten niemiecki automobilklub co roku przygotowuje raporty dotyczące samochodów. Tegoroczny powstał na podstawie 3,38 mln zgłoszeń dokonywanych przez kierowców, których samochody uległy awarii na trasie w 2020 roku. Które samochody są najmniej awaryjne? Zobacz!

📢 Lublinianka bez miejskiej dotacji. Klub z Wieniawy szuka inwestora

Lubelski ratusz rozdzielił pieniądze na sport, ale pominął Lubliniankę. Najstarszy klub w mieście rozpoczął rozmowy z inwestorem zainteresowanym kupnem części udziałów.

📢 Dom Haliny z Sanatorium Miłości 3! Tak mieszka królowa Sanatorium Miłości. Z wizytą u Halinki z Sanatorium Miłości 6.07.2022

Jak mieszka Halina z Pabianic? Dom Haliny z Sanatorium Miłości 3! Halina Jaksa, bohaterka a z programu Sanatorium Miłości 3, zaprosiła nas do swojego domu w Pabianicach i pokazała jak mieszka! Jaka jest Halina z Pabianic, królowa turnusu Sanatorium Miłości 3? Zobacz wnętrza przytulnego domu Haliny, Królowej Turnusu w trzeciej edycji Sanatorium Miłości.

📢 Tak wygląda życie Iwony i Gerarda po programie Sanatorium Miłości! Jak Iwona Mazurkiewicz wspomina udział w programie TVP? 6.07.2022

Decyzja o udziale w programie bardzo zmieniła życie Iwony i Gerarda! Sami nie spodziewali się, że w ich życiu zajdą tak duże zmiany. Jak aktualnie wygląda ich codzienność zdradza specjalny odcinek Sanatorium Miłości. Można się z niego dowiedzieć, jak program TVP, w którym wystąpiła wpłynął na życie Iwony Mazurkiewicz z Radomska. Co zakochana para myśli o udziale w programie TVP? Wspomnienia Iwony Mazurkiewicz.

📢 Tak wygląda pierścionek zaręczynowy Iwony z Sanatorium Miłości. Film z zaręczyn Iwony i Gerarda z "Sanatorium Miłości" 6.07.2022

Film z zaręczyn Iwony i Gerarda, uczestników Sanatorium Miłości. Czy uczestnicy programu dla seniorów planują ślub? Kiedy Iwona i Gerard planują ślub? Ile lat ma Gerard? Iwona i Gerard z programu TVP Sanatorium Miłości chwalą się filmami z urodzin połączonych z zaręczynami. Które urodziny obchodził Gerard? Jak wypadły oświadczyny? Jak Iwona przyjęła oświadczyny Gerarda?

📢 Kierowcy się doczekali. Na ekspresówce między Lublinem a Piaskami dostali miejsce, gdzie mogą stanąć i odpocząć

Z dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych mogą korzystać kierowcy przejeżdżający trasą ekspresową między Lublinem a Piaskami. Powstały w Bystrzejowicach oraz Wierzchowiskach. GDDKiA chce, aby pojawiły się na nich jeszcze restauracje oraz stacje paliw.

📢 Zaciąg do Motoru trwa w najlepsze. Nowy pomocnik na pokładzie

Siódmy tego lata oraz drugi z zapowiadanych trzech w tym tygodniu transferów stał się faktem. Graczem Motoru został 28-letni Marcel Gąsior.

📢 Pierwsze miejsce w Polsce i piąte w Europie. Wodorowy sukces studentów Politechniki Lubelskiej

Hydros – tak nazywa się pojazd wodorowy, który zbudowali studenci Politechniki Lubelskiej. W międzynarodowych zawodach Shell Eco-Marathon znalazł się na 5. miejscu w Europie i 1. w Polsce.

📢 Pisaliśmy w Kurierze: 6. 07.1999 r. Nadzorca Bagsik

Zakłady Futrzarskie w Kurowie zmieniły właściciela - donosił "Kurier”, który szczegółowo opisywał roszady w spółce.

📢 Lublin. Ukradł telefony komórkowe za ponad 25 tys. zł. Sam zgłosił się na policję

37-latek z Warszawy odpowie za kradzież z włamaniem do jednego z punktów sprzedaży telefonów komórkowych w Lublinie. Łączna wartość skradzionego przez niego sprzętu opiewa na ponad 25 tys. zł.

📢 Wypadek w powiecie lubartowskim. Dwie osoby trafiły do szpitala

W wyniku zderzenia dwóch pojazdów dwie osoby trafiły do szpitala.

📢 Najsłynniejsi sportowcy w PRL-u. Na pewno o nich słyszałeś! Kibicowała im cała Polska!

Okres PRL budzi w większości z nas wiele emocji. Nie zawsze pozytywnych. Nie ma jednak wątpliwości, że jako okres dzieciństwa, PRL budzi również pewne pozytywne skojarzenia. Zwłaszcza jeśli spojrzymy na stan polskiego sportu z tego czasu. Okazuje się, że zarówno w początku PRL, jak i u jego schyłku, cieszyć się mogliśmy bardzo dobrymi sportowcami, którzy swoje umiejętności pokazywali na arenie międzynarodowej i gwarantowali nam światowe uznanie. Większość z nich z pewnością pamiętacie!

📢 Podwyżki dla wojska 2022. Oto nowe stawki! Nadchodzą poważne zmiany w polskim wojsku! Jakie są aktualne wynagrodzenia żołnierzy w armii?

Polscy żołnierze są szczególnie ważni w dobie kryzysu militarnego na świecie. Dlatego też są wprowadzane kolejne zmiany w budżecie na następne lata. Jednak zarobki żołnierzy w 2022 roku wyraźnie się zwiększyły. Wiele osób obecnie zadaje sobie pytania: co z podwyżkami dla żołnierzy i ile obecnie zarabiają wojskowi w Polsce? Te faktycznie wzrosły dla każdej szarży, począwszy od zwykłego szeregowca, aż po generała. Znamy wysokość niedawnej podwyżki w wojsku. Jak dokładnie wygląda to w przypadku konkretnych stopni w polskiej armii? Zobaczcie pełne zestawienie w naszej galerii!

📢 Te zabawki i rzeczy z PRL-u dziś są warte fortunę! Masz je w domu? Kolekcjonerzy wydają na nie gigantyczne pieniądze. Sprawdź ceny!

Rzeczy z PRL-u są dziś warte fortunę. Coraz częściej widzi się stare stoliki, krzesła, regały czy komiksy pod śmietnikami. Tymczasem mogą być warte dużo pieniędzy. Trwa szał na meble i przedmioty rodem z PRL-u. Poszukują ich właściciele muzeów, a także prywatni kolekcjonerzy. Ceny niektórych z nich sięgają na popularnych portalach aukcyjnych nawet kilku tysięcy złotych. Przeszukajcie szuflady, piwnice i strychy - zarówno swoje, jak i babci. Być może znajdziecie tam prawdziwe perełki? Jeśli już ich nie używacie, warto je sprzedać. Można w ten sposób sporo zarobić! Zobaczcie naszą galerię cennych przedmiotów z czasów PRL-u i nie tylko. Być może chcieliście je wyrzucić. Nie róbcie tego! Mogą być sporo warte. Fortuna czeka.

📢 Powiat radzyński. Ukradł sąsiadowi ciągnik i staranował ogrodzenie. Zemdlał po zatrzymaniu

51-latek z powiatu radzyńskiego odpowie za kradzież ciągnika o wartości 20 tys. zł i staranowanie nim ogrodzenia posesji swoich sąsiadów.

📢 Powiat krasnostawski. Wypadek ciężarówki przewożącej konie. Nie żyje jedna osoba

Tragicznie zakończył się wypadek, do jakiego doszło w powiecie krasnostawskim. Ciężarówka, w której przewożone były konie uderzyła w drzewo. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala. Życia jednej z nich nie udało się uratować.

📢 Święto młodych naukowczyń i naukowców z lubelskich uczelni. 12 osób dostało stypendia [LISTA]

Osiągnięcia 12 młodych naukowczyń i naukowców zostały docenione przez ministra edukacji i nauki.

📢 Lublin. Wyrośnie blok przy Wrońskiej. Tym razem inwestorem będzie miasto. W planie 90 - 100 mieszkań komunalnych

90 – 100 mieszkań w ośmiopiętrowym bloku przy ul. Wrońskiej 5 planuje wybudować ZNK. Koszt inwestycji jest wstępnie szacowany na ok. 27 mln zł. Budynek pojawi się w miejscu obiektu, który spłonął w marcu 2021 r.

📢 Spotkanie po latach zakończyło się zabójstwem. Prof. Jan Targosz z krakowskiego AGH zginął w swoim domu

Profesor Krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej został zamordowany w swoim własnym domu na jednym z krakowskich osiedli w nocy z wtorku na środę. Zabójcą okazał się być dawny kolega wykładowcy z lat szkolnych Leszek O. który odwiedził go i razem pili alkohol. Między mężczyznami miało dojść do kłótni oraz bójki, która zakończyła się śmiercią profesora. Sprawca po wielu godzinach od zabójstwa sam zawiadomił policję i został zatrzymany w okolicy domu prof. AGH Jana Targosza. Jego przesłuchanie będzie możliwe dopiero po tym jak wytrzeźwieje, ponieważ po przyjeździe policji miał we krwi 1,5 promila alkoholu.

📢 Koronawirus w woj. lubelskim. Poznaj najnowsze tygodniowe dane

Według raportu ministerstwa zdrowia, w minionym tygodniu pozytywnymi wynikami testów potwierdzono 4163 kolejne zakażenia koronawirusem w Polsce (w tym 556 ponownych).

📢 Hrubieszów. Raport o stanie miasta i decyzja w sprawie przyznania absolutorium

To będą bardzo ważne obrady. Sesja Rady Miejskiej w Hrubieszowie odbędzie się w piątek (8 lipca). Miejscowi radni rozważą wówczas przyznanie wotum zaufania Marcie Majewskiej, miejscowej burmistrz. Potem podejmą ewentualnie decyzję o udzieleniu jej absolutorium. Nie tylko.

📢 Lubelszczyzna. Poczta Polska szuka pracowników na terenie woj. lubelskiego. Możesz zostać listonoszem lub mechanikiem. Oto aktualne oferty

Listonosz, pracownik zaplecza w urzędzie pocztowym lub mechanik pojazdów samochodowych. Poczta Polska poszukuje pracowników w województwie lubelskim. Jeśli szukasz pracy, to w galerii znajdziesz szczegóły najnowszych ofert. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lubelszczyzna bez tajemnic. „To przełomowa inicjatywa”

Nie tylko Lublin, ale też małe miejscowości naszego regionu. W zaciekawieniu świata lokalną historią zakątków Lubelszczyzny pomoże Centrum Badań nad Historią Regionalną i Lokalną na UMCS-ie.

📢 Agencja Mienia Wojskowego w Lublinie wyprzedaje sprzęt. Ten asortyment od wojska kupisz w dobrej cenie. Sprawdź aktualne oferty

  • Oferowany towar stanowią rzeczy nowe oraz używane, o obniżonej wartości użytkowej - informuje lubelski oddział Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie. A przy ul. Łęczyńskiej 1 w każdy wtorek i czwartek nie brakuje chętnych! Oto najnowszy asortyment oferowany przez AMW. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Mistrzowska atmosfera na trybunach przy Z5. Tak się wspiera żużlowców Motoru Lublin! Zobacz zdjęcia lubelskich kibiców

Liderzy w tabeli i na trybunach przy Z5! Tak można określić to co dzieje się w PGE Ekstralidze w 2022 roku. Kolejne zwycięstwo Motoru Lublin zagwarantowało drużynie awans do fazy play-off. Ale duży wkład w kapitalną formę żużlowców mają kibice, którzy nie bez powodu są uznawani za najlepszych w kraju! Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, które w mediach społecznościowych publikują kibice Motoru. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Najtańsze ciągniki rolnicze na Lubelszczyźnie. Te traktory kupisz do 12 tys. zł. Zobacz aktualne ogłoszenia na OLX

Na Lubelszczyźnie nie brakuje atrakcyjnych ofert sprzedaży używanych ciągników rolniczych. Z portalu OLX wybraliśmy te ogłoszenia, które nie przekraczają 12 tys. zł. W galerii znajdziesz szczegóły ogłoszeń dotyczących sprzedaży najtańszych traktorów w regionie. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Maliniaki 2022 w powiecie kraśnickim. Gwiazdą imprezy będzie zespół VIDEO

Festiwal Maliniaki to jedna z najważniejszych imprez plenerowych w powiecie kraśnickim. Co znalazło się w programie tegorocznego wydarzenia?

📢 Ukraińscy nauczyciele zostaną na dłużej w lubelskich szkołach

Do końca grudnia ukraińscy nauczyciele będą zatrudnieni w lubelskich szkołach. Łącznie chodzi o 65 pedagogów. A ich liczba może wzrosnąć od września do 80.

📢 Te jednostki OSP z Lubelszczyzny zakupią nowe samochody ratowniczo-gaśnicze

W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie we wtorek (5 lipca) podpisano umowy gwarantujące otrzymanie dotacji na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla trzech jednostek ochotniczych straży pożarnych z województwa lubelskiego.

📢 Znamy wstępne wyniki matur. Na Lubelszczyźnie egzamin zdało 77 proc. uczniów

W naszym województwie maturę pisało 15 799 osób. Egzaminu nie zdało 23 proc., czyli 3605 uczniów. Nie dla wszystkich jednak porażka jest ostateczna – 15 proc. osób nie zdało matury z jednego przedmiotu, co uprawnia ich do skorzystania z terminu poprawkowego w sierpniu.

📢 Nie zapomnieli, jak kopać piłkę. Lubelscy oldboje z tytułem wicemistrzów kraju

Do walki o tytuł w Sosnowcu stanęło ponad 20 drużyn z całego kraju. 2. miejsce 9. Mistrzostw Polski w piłce sześcioosobowej wywalczyli gracze KS Lublin.

📢 Tego przystanku nie pomylisz z żadnym innym. Przy Kraśnickiej pasażerowie czekający na autobus poczują się jak w ogrodzie

„Zwykły” przystanek przy al. Kraśnickiej na wysokości szpitala zmieni się w przystanek „zielony”. Pasażerowie czekający na autobus czy trolejbus poczują się jak w ogrodzie. Transformacja będzie kosztować ponad 70 tys. zł.

📢 Rosnące koszty wykańczają warsztaty terapii zajęciowej

Zwiększenia dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych domagają się pracownicy i uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej z Lublina. PFRON odpowiada: - Nie ustalamy stawek, wykonujemy obowiązujące przepisy.

📢 Nowoczesne sale zabiegowe powstaną przy al. Kraśnickiej. "Chcemy służyć pacjentom"

Prawie 76 mln zł pochłonie budowa nowego budynku z nowoczesnymi salami operacyjnymi w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy al. Kraśnickiej w Lublinie. - Czekaliśmy na to 46 lat – mówią władze placówki.

📢 Soda oczyszczona do oprysków na mszyce, mączliki, mączniaka i inne choroby. Uwaga na proporcje! Jak wykorzystać sodę w ogrodzie?

Soda oczyszczona jest tania, a można ją kupić w każdym sklepie spożywczym. Najczęściej używamy jej do wypieków, czasem do sprzątania. Ale zalety i właściwości sody powinni docenić również ogrodnicy. Oprysk z sody pomaga pozbyć się szkodników, takich jak mszyce, mączliki (białe muszki), zwalcza też choroby grzybowe, takie jak mączniak, rdza oraz plamistość liści. Jednak stosując oprysk z sody trzeba przestrzegać odpowiednich proporcji, bo zbyt duże stężenie może zniszczyć rośliny. Co zresztą również przydaje się, np. do usuwania chwastów z chodnika. Podpowiadamy, jak przygotować bezpieczne dla roślin opryski z sody i jak jeszcze ją wykorzystać w ogrodzie.

📢 Lubelskie: Szczęśliwy finał poszukiwań 4-latka

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 4-letniego chłopca, który wybiegł z domu, kiedy opiekująca się nim mama weszła na chwilę do łazienki. W działaniach brało udział niemal 50 policjantów.

📢 Kolejny gracz z ekstraklasowym doświadczeniem zasila Motor

To już szóste wzmocnienie w szeregach żółto-biało-niebieskich. Nowym zawodnikiem drugoligowca został obrońca, Przemysław Szarek.

📢 Wójt robił gminne interesy z żoną? Śledczy zarzucają samorządowcowi przekroczenie uprawnień i oszustwa

Dziesięć lat więzienia grozi wójtowi gminy Sułów Leonowi B. i jego żonie. Prokuratura zarzuca mu oszustwa i przekroczenie uprawnień.

📢 Przyszedł widz do kina, a filmu nie ma. W sobotę w CSK w Lublinie nie został wyświetlony „Między dwoma światami”

Niemała niespodzianka czekała osoby, które wybrały się na film „Między dwoma światami” do Kina CSK. Zaskoczenie jednak nie dotyczyło fabuły, bo tej widzom nie udało się poznać.

📢 Lublin. Remont ważnej ulicy na LSM-ie. Ratusz mówi „tak” inwestycji, której wartość szacuje na 9 milionów

Ul. Wallenroda czeka przebudowa, której mieszkańcy miasta domagają się od lat. Wstępny koszt robót szacowany jest na 9 mln zł. Ratusz zapowiada zmiany w budżecie Lublina, które umożliwią ogłoszenie przetargu na wykonanie inwestycji.

📢 Kazimierz Dolny nie traci na popularności. To miasto zachwyca nie tylko mieszkańców Lubelszczyzny! Zobacz

Kazimierz Dolny to jedno z najpiękniejszych miejsc w regionie. Bez względu na pogodę czy porę roku do tego miejsca przyjeżdża zarówno tłum turystów, jak i mieszkańców naszego województwa. Zobacz, jak to piękne miejsce prezentuję się na zdjęciach użytkowników Instagrama. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Żużlowcy Motoru Lublin z kolejnym sukcesem. Kibicowaliście? Mamy zdjęcia lubelskich trybun! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Skoro żużlowcy Motoru wygrywają mecz za meczem, to nic dziwnego, że na twarzach kibiców z Lublina widać wyłącznie uśmiech. Tak było także na meczu z Apatorem Toruń. Odszukajcie się na zdjęciach, a jeśli nie było was na stadionie, to koniecznie sprawdźcie, jaka atmosfera panuje przy Al. Zygmuntowskich.

📢 Pożar dawnego pensjonatu w Kazimierzu Dolnym. Akcja gaśnicza trwała całą noc

13 zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem, jaki pojawił się na terenie dawnego pensjonatu w Kazimierzu Dolnym.

📢 Niebiesko-żółta Muszla Koncertowa. Kalush Orchestra wystąpił w Lublinie [DUŻO ZDJĘĆ]

To, że poniedziałkowy koncert zwycięzców ostatniej edycji Eurowizji będzie wykraczał poza ramy artystyczne było wiadome jeszcze przez wydarzeniem. Albowiem od razu po wygranej Ukraińcy zaczęli realizować ogólnonarodową misję pod tytułem „niepodległa Ukraina”. Hasło to wybrzmiewało także na koncercie w Lublinie, bo chociaż werbalnie ze sceny nie padło, to każdy wiedział w imię czego toczy się na niej gra. Wyjątkowy wymiar koncertowi Kalush Orchestra nadali zresztą sami organizatorzy – Centrum Kultury – angażując Jarosława Koziarę do stworzenia na tę okazję specjalnej „ognistej” scenografii.

📢 Zrezygnował z części etatu, żeby miasto nie odebrało mu mieszkania. – Kryteria by dostać lokal socjalny są nieżyciowe – mówi nasz Czytelnik

  • To gorzej niż eksmisja, bo przy niej czeka się na mieszkanie, a tu może się okazać się, że wbrew sobie zmienię się w „dzikiego” lokatora – żali się pan Marcin. Od sześciu lat mieszka przy Lubartowskiej w mieszkaniu socjalnym. Boi się, że je straci, bo może przekroczyć kryterium dochodowe uprawniające do lokalu. – Obniżyłem etat w pracy do jednej czwartej, aby mniej zarabiać. Ale nie wiem czy to wystarczy – mówi.

📢 Pracownicy DPS-ów zrobili hałas pod ratuszem i starostwem w Lublinie. Mieli powód [ZDJĘCIA]

– To wieloletnia zapaść w systemie, brak jakichkolwiek zmian. Mówimy dość! Chcemy podwyżki o tysiąc złotych jeszcze w tym roku – mówi Małgorzata Guz, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” DPS Wygnanowice.

📢 W Motorze wierzą w młodość. Wietrzenie szatni lubelskiej drużyny ma pozwolić znowu walczyć o awans

Właściciel i dyrektor sportowy Rakowa Częstochowa doradzali Zbigniewowi Jakubasowi, większościowemu udziałowcowi Motoru Lublin, przy zmianie trenera i ruchach kadrowych. - Mieliśmy najwyższy budżet ze wszystkich klubów drugoligowych, a wyszło, jak wyszło – podsumował Zbigniew Jakubas nieudany sezon.

📢 W szpitalu w Łęcznej leczą pacjentów z otyłością olbrzymią. To jeden z 15 takich ośrodków w Polsce

Przeszkadza w wykonywaniu najprostszych czynności i może wywołać szereg poważnych chorób. Otyłość olbrzymia, bo o niej mowa, trafiła pod lupę i skalpel lekarzy w Łęcznej.

📢 Zabójczy dron Bayraktar dla Ukrainy jest już na Litwie. Zostanie przekazany armii Zełenskiego w najbliższym czasie

  • Dron bojowy Bayraktar, na którego Litwini w całym kraju zebrali ponad 5 mln euro, jest już na Litwie i w niedalekiej przyszłości zostanie przewieziony na Ukrainę - poinformował minister obrony Arvydas Anusauskas.

📢 Lubelskie: Wypadek na drodze wojewódzkiej. Dwie osoby trafiły do szpitala

Do wypadku doszło w poniedziałek (04.07) około godziny 5:10 na drodze wojewódzkiej nr 835 w miejscowości Piotrków Drugi. Kierowca BWM stracił panowanie nad samochodem, w wyniku czego doszło do dachowania pojazdu. Kierowca i pasażer trafili do szpitala - obaj byli pod wpływem alkoholu.

📢 Puławy. Potańcówka we włoskim stylu. Stefano Terrazzino oczarował publiczność. Zobacz zdjęcia

W sobotę (2 lipca) w Marinie Puławy odbyła się potańcówka we włoskim stylu ze Stefano Terrazzino. Dodatkowo na miejscu można było wziąć udział w warsztatach przygotowywania makaronu rzemieślniczego. Zobacz zdjęcia z tego roztańczonego wydarzenia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Ceny paliw. Jak działa promocja PKN Orlen i ile można zaoszczędzić? Wyjaśniamy pojawiające się nieścisłości

Od kilku dni promocję obniżającą cenę paliwa o 30 gr na litrze proponuje Orlen. Promocja potrwa przez najbliższe dwa miesiące. Z rabatem można zatankować maksymalnie trzy razy w ciągu miesiąca i jednocześnie wlać do baku jednorazowo nie więcej niż 50 litrów. Promocja obniży rachunek maksymalnie o 15 zł. Większy rabat przewidziano dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny – to 40 gr/l, czyli maksymalnie 20 zł na jedno tankowanie. W zależności od tego, jak duża jest rodzina, przy maksymalnym wykorzystaniu promocji w ciągu całych wakacji można zaoszczędzić 90 lub 120 zł. Wakacyjny rabat na paliwa wprowadził także Lotos, BP, Shell.

📢 Gdzie te autobusy? Kłopoty pasażerów z dotarciem do przystanku komunikacji miejskiej przy dworcu PKP w Lublinie. Miasto nie wyklucza zmian

Pasażerowie mają kłopot ze znalezieniem przystanku komunikacji miejskiej w rejonie budowanego dworca metropolitalnego. – Wysiadłem z pociągu, wyszedłem przed dworzec i zobaczyłem wielki plac budowy. Wiedziałem, że gdzieś jest przystanek dla autobusów i trolejbusów, ale nie mogłem go zlokalizować. Żadnych oznaczeń, a przecież wystarczyłby jeden kierunkowskaz – żali się nasz Czytelnik. Miasto nie planuje na razie zmian w oznakowaniu, ale obiecuje przyjrzeć się sprawie.

📢 Powiat zamojski. Tłumy na Wystawie Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie. Zobacz fotorelację

To było wyjątkowe przedsięwzięcie. Pod wieloma względami. Organizatorzy oceniają, że w tym roku XXXIV Wystawę Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie odwiedziło ponad 30 tys. ludzi.

📢 TOP 10 salonów fryzjerskich w Lublinie. Gdzie kompleksowo zadbają o twoją fryzurę? Oto miejsca polecane przez internautów. Sprawdź

Chcesz zmienić fryzurę na lato? Zobacz, do jakich fryzjerów warto się umówić w Lublinie. W zestawieniu znalazły się tylko te salony fryzjerskie, które cieszą się najwyższą średnią pozytywnych ocen z minimum 20 opiniami wystawionymi na Google. Sprawdź, które miejsca w Lublinie polecają internauci! Oto TOP 10 salonów fryzjerskich w mieście. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 73. rocznica „Cudu lubelskiego”. Przez miasto przeszła uroczysta procesja [ZDJĘCIA]

Tłum wiernych zebrał się w Lublinie podczas uroczystości upamiętniających 73. rocznicę „Cudu Lubelskiego”. To odwołanie do wydarzenia z 3 lipca 1949 r., kiedy to na obrazie Matki Bożej w archikatedrze lubelskiej pojawiły się krwawe łzy. Obchody związane z tą rocznicą odbyły się wieczorem w niedzielę (3 lipca) na placu katedralnym. Homilię wygłosił ks. bp Grzegorz Suchodolski, biskup pomocniczy diecezji siedleckiej. Po mszy świętej sprzed archikatedry wyruszyła uroczysta procesja. Wierni przeszli ulicami: Królewską, Lubartowską, Świętoduską, Krakowskim Przedmieściem, Królewską i wrócili na plac katedralny. Całość uroczystości zakończyła się apelem jasnogórskim.

Przejdź do galerii i zobacz zdjęcia.

📢 Motor gromi kolejnego rywala. Apator Toruń bez szans w Lublinie (ZDJĘCIA)

Kolejne trzy punkty do swojego dorobku dopisali żużlowcy Motoru Lublin. Na własnym torze pokonali Apatora Toruń aż 55:35 (w pierwszym meczu wygrali 48:42). To 10. zwycięstwo "Koziołków" w PGE Ekstralidze.

📢 „Polowanie na antyki” w Lublinie. Mieszkańcy tłumnie ruszyli na giełdę staroci. Zobacz fotorelację

To już tradycja. W ostatni weekend miesiąca na placu Zamkowym w Lublinie pojawili się wystawcy z antykami. Słoneczna pogoda zachęciła wielu lublinian do wybrania się na giełdę staroci w poszukiwaniu antycznych perełek. A było w czym wybierać! Przekonajcie się sami, klikając w przycisk „zobacz galerię” (powyżej) i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnijcie strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zoo w Zamościu przyciąga tłumy turystów. Zobacz, jak to miejsce prezentuje się na zdjęciach użytkowników Instagrama

Lato to czas odpoczynku i beztroskiej zabawy. Zamojski ogród zoologiczny przyciąga w tym okresie nie tylko mieszkańców naszego województwa. Zobacz, jak to miejsce prezentuje się na zdjęciach użytkowników Instagrama. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kraśnik. Obchody święta 24 Pułku Ułanów. Zobacz zdjęcia

W ten weekend w Kraśniku odbywają się obchody święta 24 Pułku Ułanów im. H.W.K. Stanisława Żółkiewskiego. To okazja zarówno do zwiedzania muzeum poświęconego 24. Pułkowi oraz do zaczerpnięcia wiedzy na temat dziejów kraśnickich Ułanów. Zobacz zdjęcia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zamość. Opera Giacomo Pucciniego „Madama Butterfly” i włoskie przeboje

Rozpoczął się XV Zamojski Festiwal Kultury - "arte, cultura, musica e..." Jego uczestnicy spotkali się wczoraj na Rynku Wielkim w Zamościu. Zaplanowano wówczas koncert pt. Najnowsze włoskie przeboje. Za tydzień odbędzie się natomiast prawdziwy, muzyczny hit.

📢 Wielokulturowy Lublin. Dni pełne muzyki, tańca i poznawania się. Zobacz zdjęcia

To już 15. edycja Festiwalu Wielokulturowego w Centrum Kultury w Lublinie. Występy swoją tematyką nawiązują do korzeni kulturowych, do relacji człowieka z naturą oraz do swoistej pierwotności i instynktów. Te dźwięki poruszają nie tylko umysł, lecz również ciało. Zobacz naszą fotorelację. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Potańcówka w stylu retro w Muzeum Wsi Lubelskiej. Zobacz zdjęcia

W sobotę (2 lipca) w Muzeum Wsi Lubelskiej odbyła się "Potańcówka w skansenie". Uczestnicy mieli okazję posłuchać przedwojennych piosenek i melodii, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także pouczyć się klasycznych tańców takich jak fokstrot czy tango. Zobacz naszą fotorelację. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Skierbieszów. Zapowiada się niezwykła zabawa. Na scenie wystąpi „Cleo”

Jarmark św. Kiliana to jedna z najważniejszych tego typu imprez w naszym regionie. Odbędzie się w Skierbieszowie w dniach 8-10 lipca. Program tej trzydniowej zabawy jest w tym roku wyjątkowo bogaty.

📢 Lublin. Ćwiczyli jogę na placu Litewskim. Zobacz zdjęcia

W sobotę (2 lipca) na placu Litewskim w Lublinie odbyła się próba pobicia rekordu Polski na największą ilości uczestników lekcji jogi. Mimo, że rekordu nie udało się pobić zabawy było co nie miara. Dodatkowo przez cały dzień wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w pikniku podczas którego zaplanowano wiele zajęć, warsztatów, a także atrakcji dla najmłodszych. Zobacz naszą fotorelację. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 „Czepki” na WSEI. Przybywa absolwentów, ale uprawnienie do wykonywania zawodu znajdzie część z nich. „Jest zapotrzebowanie, nie ma środków"

Pierwszy stopień studiów pielęgniarskich w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji lada chwila ukończy 180 osób. Nie jest to jednak rozwiązanie problemu zbyt małej liczby pielęgniarek w naszym regionie.

📢 Widokowa kolej gondolowa w Solinie już dostępna dla turystów

25 gondol, poruszających się na 1,5-kilometrowych linach, z maksymalną prędkością 6 metrów na sekundę - tak w liczbach wygląda otwarta 1 lipca kolej w Solinie. Przejazd dostarcza niesamowitych emocji, bo tak piękne widoki z lotu ptaka można było dotąd zobaczyć w Bieszczadach tylko dzięki zdjęciom z drona. Teraz Jezioro Solińskie, słynną zaporę i urzekający krajobraz regionu może podziwiać z wnętrza gondoli każdy chętny!

📢 Nowoczesne śmigłowce ze Świdnika trafią do polskiej armii. „Władze podjęły decyzję, żeby przyspieszyć proces wyposażenia wojska polskiego"

Wojna na Ukrainie spowodowała, że polskie władze przyspieszają proces wyposażenia armii w nowoczesną broń. Jednym z jego elementów jest umowa na dostawę 32 śmigłowców AW 149, którą podpisał w Świdniku wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Wartość kontraktu to ponad 8 mld zł.

📢 Jedzenie w podróży. Tych produktów i potraw nie zabieraj ze sobą w drogę. Najgorsze jedzenie w podróży

Okres wakacyjny sprzyja podróżom, zarówno tym krótkim, jak i dłuższym. Warto dlatego dobrze przemyśleć, jakie jedzenie zabierzemy ze sobą w drogę. Przekąski powinny zaspokoić głód oraz wytrzymać wiele godzin w bagażu podręcznym. Są jednak potrawy, których lepiej unikać. Przyjrzeliśmy się, jakie najgorsze przekąski jedzone przez współpasażerów najczęściej wspominacie ze swoich wypraw.

📢 Lublin. Staś będzie czuwał nad pacjentami szpitala przy ul. Staszica. To kolejny lubelski koziołek

Stetoskop, kitel i okulary – tak wyrzeźbiony został Staś, brat Kazika i Onufrego. To kolejny lubelski koziołek.

📢 UŚMIECH DZIECKA - DZIEWCZYNKI Sprawdź, kto ma szasnę na zdobycie głównych nagród i awans do ogólnopolskiego finału akcji

Zobacz ranking regionalny prezentujący dzieci, które dotychczas uzyskały najwięcej głosów w każdym mieście i powiecie. Dziecko, które zdobędzie najwięcej głosów w tym rankingu trafi na okładkę gazety, otrzyma główne nagrody i awansuje do ogólnopolskiego finału akcji. Dzieci, które w rankingu regionalnym zajmą miejsca od 2 do 5 także zdobędą nagrody.

📢 UŚMIECH DZIECKA - CHŁOPCY Sprawdź, kto ma szasnę na zdobycie głównych nagród i awans do ogólnopolskiego finału akcji

Zobacz ranking regionalny prezentujący dzieci, które dotychczas uzyskały najwięcej głosów w każdym mieście i powiecie. Dziecko, które zdobędzie najwięcej głosów w tym rankingu trafi na okładkę gazety, otrzyma główne nagrody i awansuje do ogólnopolskiego finału akcji. Dzieci, które w rankingu regionalnym zajmą miejsca od 2 do 5 także zdobędą nagrody.

📢 UŚMIECH DZIECKA - MALUSZKI Sprawdź, kto ma szasnę na zdobycie głównych nagród i awans do ogólnopolskiego finału akcji

Zobacz ranking regionalny prezentujący dzieci, które dotychczas uzyskały najwięcej głosów w każdym mieście i powiecie. Dziecko, które zdobędzie najwięcej głosów w tym rankingu trafi na okładkę gazety, otrzyma główne nagrody i awansuje do ogólnopolskiego finału akcji. Dzieci, które w rankingu regionalnym zajmą miejsca od 2 do 5 także zdobędą nagrody.

📢 Zapraszamy na podniebną wycieczkę w okolice Świdnika, Łęcznej i Bogdanki na pokładzie samolotu Antonov-2. Zdjęcia

Antonov An-2 powrócił do Aeroklubu Świdnik i to w barwach Bogdanki. Odbudowa legendarnego dla naszego regionu samolotu oraz zmiana płótna maszyny zajęły trochę czasu, jednak życie „Antka”, zostało przedłużone o kolejne 14 lat. Zobacz naszą fotorelację z podniebnej wycieczki na pokładzie samolotu Antonov-2 SP-KSA. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Pałac w Kozłówce przyciąga wielu turystów. Zobacz, jak Muzeum Zamoyskich prezentuje się na zdjęciach użytkowników Instagrama

Pałac w Kozłówce zyskuje na popularności! Mieszkańcy oraz turyści chętnie odwiedzają wnętrza Muzeum Zamoyskich. Zobacz, jak to miejsce prezentuje się na zdjęciach użytkowników Instagrama. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Tak się dopinguje przy Z5. Byliście na meczu żużlowców? Sprawdźcie zdjęcia kibiców Motoru Lublin, może się na nich zobaczycie!

Czy słońce, czy deszcz na trybunach stadionu przy Al. Zygmuntowskich zawsze panuje atmosfera sportowego święta. Tak było w piątek, na meczu żużlowców Motoru Lublin z Arged Malesą Ostrów Wlkp. Zobaczcie fanów "Koziołków", a jeśli byliście na stadionie, to odszukajcie się na naszych zdjęciach.

📢 MISTRZOWIE SMAKU Prezentujemy liderów plebiscytu w poszczególnych kategoriach [GALERIA]

Pamiętacie, że ciągle wybieramy najlepsze lokale gastronomiczne oraz kucharzy, kelnerów i innych pracowników? To największy w Polsce plebiscyt z branży gastronomicznej! Oto kandydaci do nagród, którzy dotychczas zdobyli najwięcej głosów w naszym plebiscycie.

📢 UŚMIECH DZIECKA Ważne informacje dla rodziców dzieci zgłoszonych do akcji

Oto kilka ważnych informacji, które pomogą Tobie zdobyć jak najwięcej głosów dla Twojego dziecka w akcji UŚMIECH DZIECKA

📢 Regulamin Konkursu Plebiscytowego pod nazwą „Uśmiech Dziecka 2022”

📢 UŚMIECH DZIECKA Wybieramy dzieci na okładkę gazety - już dziś finał głosowania! Czeka mnóstwo nagród!

Z tej okazji Dnia Dziecka stworzyliśmy wielką galerię pełnych uśmiechu zdjęć dzieci naszych Czytelników. Spośród nich wybierzemy maluchy, które trafią na okładkę. Czeka mnóstwo wspaniałych nagród, a wśród nich rodzinne sesje fotograficzne, vouchery na zakupy w sklepach SMYK, wyjazdy do Energylandii oraz główna nagroda - wycieczka do Paryża i do Disneylandu.

📢 Wybieramy najlepsze lokale gastronomiczne oraz kucharzy, kelnerów i innych pracowników branży - głosowanie rozpoczęte!

Masz swoją ulubioną restaurację lub jadłodajnię? Wiesz, która kawiarnia jest najlepsza i gdzie można zjeść najsmaczniejsze lody? Znasz dobrego kucharza, sympatycznego kelnera, barmana lub baristę albo menedżera gastronomii, który świetnie zarządza biznesem? Zagłosuj lub zgłoś swoich kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie. Na laureatów czekają prestiżowe nagrody, a w ogólnopolskim finale samochód - Citroen C3!

📢 Lublin. „Tamara Łempicka – kobieta w podróży”. Wernisaż wystawy w Muzeum Narodowym

60 dzieł Tamary Łempickiej trafiło do Muzeum Narodowego w Lublinie. 19 zostało wystawionych w Polsce po raz pierwszy. W piątek (18 marca) odbył się wernisaż wystawy „Tamara Łempicka – kobieta w podróży”.

📢 Lublin. Gdzie zjeść najlepszy kebab w mieście? Te lokale polecają lublinianie

Najlepszy kebab w Lublinie. Gdzie można zjeść smacznie? Te lokale cieszą się największą liczbą pozytywnych opinii wśród klientów, którzy wyrazili swoje zdanie na Google. Sprawdź, dokąd wartość pójść, by zjeść najlepszego kebaba w mieście, klikając w przycisk „zobacz galerię” i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Lumpeksy w Lublinie. Oto TOP 10 najczęściej polecanych sklepów z tanią odzieżą. Sprawdź

Moda na lumpeksy trwa w najlepsze. Coraz więcej osób buszuje po sklepach z tanią odzieżą. To właśnie w nich można znaleźć prawdziwe ubraniowe perełki za grosze. Do których „lumpeksów” w Lublinie warto się wybrać? Sprawdź najczęściej polecane miejsca, klikając w przycisk „zobacz galerię” i przesuwając zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 TOP 10 miejsc na wycieczkę niedaleko Lublina. Dotrzesz tam w godzinę. Sprawdź

Marzysz o chwili wytchnienia? Chcesz choć na krótko uciec z miasta? To wcale nie takie trudne. Polecamy Wam 10 miejsc w pobliżu Lublina, do których dotrzesz samochodem w około godzinę. Z pewnością są warte odwiedzenia! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Głosujesz w plebiscycie za pomocą SMS-ów? Wypróbuj głosowanie na naszej stronie internetowej. Zobacz, jakie daje korzyści!

W plebiscycie można głosować nie tylko wysyłając wiadomości SMS, lecz także w prostszy i bardziej niezawodny sposób - oddając głosy na stronie w internecie. Koszt związany z oddaniem głosu w obu przypadkach jest taki sam, a zyskać można m.in. gwarancję natychmiastowego zaliczenia głosu.

📢 Szukasz taniego domu na Lubelszczyźnie? Zobacz te oferty do 88 tys. zł [ZDJĘCIA]

Żeby zamieszkać we własnym domu w zielonej, spokojnej okolicy, wcale nie potrzeba dużo pieniędzy. Oto najciekawsze oferty domów na sprzedaż z województwa lubelskiego.

📢 Sennik - wypadające zęby. Co oznaczają sny o wypadających zębach?

Sennik: wypadające zęby we śnie kojarzą nam się źle, ale czy słusznie? Sny o zepsutych zębach mogą oznaczać niepowodzenia w życiu, problemy zdrowotne, jak również zaburzać poczucie własnej wartości. Takie sny mogą stanowić również prezentację odczuć na temat twoich dotychczasowych osiągnięć i skłaniać do refleksji na ich temat. Miałeś sen o wypadających zębach? Sprawdź, co to dla ciebie oznacza.

📢 Życzenia imieninowe dla Dominiki i Dominika [6 lipca]. Na imieniny Dominiki i Dominika złóż im życzenia. Wierszyki imieninowe, sms

6 lipca przypadają najczęściej obchodzone imieniny Dominiki i Dominika. Imieniny Dominiki obchodzone są także w kwietniu, maju i czerwcu. Z kolei imieniny Dominika wypadają o wiele częściej – równie popularne są te, które wypadają w marcu i grudniu, a oprócz tego Dominik może świętować także w sierpniu, listopadzie czy lutym. Dla Dominiki i Dominika życzenia imieninowe, które złożysz na pewno będą wielką przyjemnością. Nie masz na nie pomysłu? Skorzystaj z naszych propozycji!

📢 Jak gotować bób? Żeby nie wzdymał, trzeba znać sztuczkę. Sprawdź! Gotowanie bobu jest proste

Jak gotować bób? To pytanie zadaje sobie niejedna osoba w czerwcu, kiedy sezon na bób jest w pełni. Kto nigdy nie miał do czynienia z tym warzywem, niekoniecznie wie jak i ile gotować bób, by był dobrze i smacznie przyrządzony. Jednak nawet jeśli zajadamy się bobem co roku, możemy nie wiedzieć, jak gotować go żeby nie wzdymał. Mamy garść porad zarówno dla fanów bobu i początkujących bobożerców!

📢 Sennik - zdrada. Jaki znaczenie ma sen o zdradzie? Przyśniła mi się zdrada. Co to znaczy?

Sen o zdradzie warto potraktować, jako pretekst do refleksji nad własnymi emocjami oraz tym, co dzieje się w naszym najbliższym otoczeniu, a szczególnie w naszym związku. Ale spokojnie. Tego typu sny mogą napawać niepokojem, bo chyba nikomu zdrada nie kojarzy się dobrze. Sny o zdradzie można jednak interpretować na wiele różnych sposobów, niekoniecznie oznaczają one, że czeka nas coś przykrego.

📢 Tatuaże dla kobiet. Te wzory są najchętniej wybierane. Zobacz inspirujące przykłady tatuaży dla kobiet (ZDJĘCIA)

  • Kobiety lubią delikatne tatuaże. Wśród najpopularniejszych wzorów, jakie wykonuję paniom, są kwiaty, szczególnie róże czy piwonie, a także ptaki, domowe i dzikie zwierzęta oraz napisy - mówi Anna Strashkeva, właścicielka studia tatuażu Banana Mafia w Lublinie. Zobaczcie galerię zdjęć najpopularniejszych kobiecych tatuaży.

📢 Limity w głosowaniu za pomocą SMS-ów

Od 12 grudnia 2018 r., w związku z wejściem w życie nowelizacji Prawa Telekomunikacyjnego, zmienił się sposób korzystania z usług Premium, w tym SMS-ów za pomocą których można oddawać głosy w plebiscycie. Przeczytaj ważną informację.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

J. Parys: Zajęcie statków przez władze Doniecka to rodzaj odwetu

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie