Prawie tysiąc uczestników stanęło na starcie Trzeciej, Nocnej Dychy do Maratonu. Zobacz odważnych

Bartosz Ceberak z Lubartowa oraz Mariola Stasiewicz z Międzyrzecza Podlaskiego wśród kobiet, wygrali Trzecią, nocną, Dychę do Maratonu. Lubelski bieg ukończyło 957 osób.

Uczestnicy trzeciej Dychy do Maratonu wystartowali spod Areny Lublin o godz. 22.30. Zwycięzca biegu pokonał trasę 10 kilometrów w czasie 33 minut i 44 sekund. Najszybsza z kobiet minęła linię mety z czasem 37 minut i 8 sekund. W sumie trasę Dychy pokonało 236 pań.

Cztery Dychy do Maratonu to cykl składający się z czterech biegów, których celem jest przygotowanie biegaczy do głównej imprezy roku – Maratonu Lubelskiego. Ostatnia Dycha odbędzie się 5 kwietnia, a 8. Maraton Lubelski 10 maja.