Prawo jazdy 2021. Najpierw badania lekarskie
Brak prawa jazdy to wielka niedogodność. O ile nie mieszkamy w większym mieście, a pilnie potrzebujemy zrobić zakupy, dojechać do lekarza itp. zdani jesteśmy albo na drogie taksówki, albo komunikację autobusową, której działanie nie zawsze nas satysfakcjonuje. Chęć wyrobienia dokumentu prawa jazdy to jedno. Kartą wstępu do tego są jednak badania lekarskie, które musimy przejść pozytywnie.
CIERPISZ NA TO? NIE DOSTANIESZ PRAWA JAZDY:
Prawo jazdy 2021. Te osoby nie dostaną prawa jazdy. Zaliczas...
Ważnym czynnikiem, o którym trzeba tutaj wspomnieć, jest dyrektywa 2006/126/WE Parlamentu Europejskiego, która klasyfikuje kierowców na dwie grupy:
- grupa 1 – kierowcy pojazdów kategorii A, A1, A2, AM, B, B1, BE
- grupa 2 – kierowcy pojazdów kategorii C, CE, C1, C1E, D, D1, DE, D1E.
Jest to istotne w przypadku chęci uzyskania uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, ponieważ w zależności od grupy, w której znajduje się dana osoba, te przeciwwskazania mogą się różnić.
Choroby i schorzenia dyskwalifikują przyszłych kierowców:
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że niektóre schorzenia czy choroby uniemożliwiają prowadzenie pojazdów, a lekarz nas badający nie może wówczas wystawić pozytywnej opinii. Schorzenia dyskwalifikujące do wyrobienia prawa jazdy mogą mieć wpływ na zdolność do reakcji i umiejętnej oceny sytuacji na drodze, właściwe zachowania się w konkretnej sytuacji. Jakie choroby przekreślają szanse na zdobycie prawa jazdy?
Zobacz również:
Słono zapłacicie u mechanika! Tak robiąc możecie wykończyć s...
Zobacz film: Kody na prawie jazdy. Nie lekceważ ich: