Premier Mateusz Morawiecki na TOGETAIR 2021: Zmiany klimatyczne muszą być sprawiedliwe społecznie

AIP
Premier podkreślił, że transformacja energetyczna i gospodarcza musi się odbyć w sposób sprawiedliwy.
Premier podkreślił, że transformacja energetyczna i gospodarcza musi się odbyć w sposób sprawiedliwy. Karina Trojok/ Polska Press
Udostępnij:
Trzeci dzień drugiej edycji Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2021 zainaugurował premier Mateusz Morawiecki. Podczas trzydniowej konferencji online trwają dyskusje pomiędzy przedstawicielami biznesu, organizacji pozarządowych, ekspertów oraz administracji centralnej na temat ochrony klimatu i zielonych wyzwań, jakie stoją przed Polską.

- Są szerokie rzesze społeczeństwa, które nie mogą ponosić kosztu transformacji energetycznej – mówił podczas otwarcia premier Mateusz Morawiecki. - Koszt musi być rozłożony właściwe, to jest wszystkie grupy społeczne muszą mieć perspektywę zmiany. Zmiany klimatyczne muszą być sprawiedliwe społecznie – dodał premier podczas ostatniego dnia polskiego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2021.

Premier podkreślił, że transformacja energetyczna i gospodarcza musi się odbyć w sposób sprawiedliwy. Sprawiedliwie dzieląc wszystkie obciążenia, które się pojawią. Dzięki temu będziemy mieli do czynienia z olbrzymią poprawą bilansu handlowego i pozycji Polski.

- Z perspektywy Polski, która jest wielkim importerem ropy naftowej i gazu, jest niezwykle ważne, byśmy przeszli na transport niskoemisyjny, elektryczny lub wodorowy. Naszym narodowym celem powinno być odejście od paliw kopalnych, zwłaszcza tych, które powodują znaczący ubytek w finansach publicznych – dodał podczas otwarcia Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

W otwarciu brała również udział Marlena Maląg, Minister Pracy i Polityki Społecznej, która zwróciła uwagę, że „Musimy zjednoczyć siły, tworząc szeroką koalicję na rzecz wsparcia rodziny i środowiska.”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Materiał oryginalny: Premier Mateusz Morawiecki na TOGETAIR 2021: Zmiany klimatyczne muszą być sprawiedliwe społecznie - Polska Times

Komentarze 7

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Bardzo rozsądne i bardzo mądre podejście premiera.

Wszystkie zmiany muszą być przeprowadzone z głową.

G
Gość

Zgadzam się z premierem. Musimy dbać o klimat i środowisko ale także o siebie samych. Polska w stosunku do Zachodniej Europy ma dużo trudniejszą sytuację więc i czasu potrzebujemy więcej. Rozsądek musi iść w parze ze zmianami.

G
Gość

Klimat wymaga wiele działań w celu jego usprawnienia, trzeba dążyć do poprawy jakości powietrza, wód, praktycznie całego środowiska. Dalsze pokolenia mogą odczuć te problemy, które narastają. Dlatego popieram wszelkie działania, które mają skutecznie poprawić sferę klimatyczną w naszym kraju.

G
Gość

Bardzo dobrze premierze, trzeba dążyć do ochrony środowiska w jak największej mierze oraz stworzenia ambitnej, racjonalnej ekonomicznie polskiej polityki klimatycznej.

G
Gość

Inwestycje i rozwój gospodarczy jest kluczowy, jednak wszystko powinno współgrać ze środowiskiem, premier ma dużo planów, które zdecydowanie korzystnie wpłyną na sferę klimatyczną.

G
Gość

Popieram, szczególnie w kwestii paliw kopalnych, mają bardzo negatywny wpływ na nasz klimat i trzeba z nich powoli rezygnować.

G
Gość

Premier Morawiecki zawsze podkreślał, że klimat jest ważny i trzeba dbać o środowisko, dobrze że w planach jest dużo zmian które poprawią jakość naszego klimatu.

Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie