Premier Morawiecki w Lubartowie: „Żebyście byli dumni z rodzin, dumni z Polski" (ZDJĘCIA, WIDEO)

Sławomir SkomraZaktualizowano 
Premier Mateusz Morawiecki z rodziną Warchulińskich Małgorzata Genca
- Chciałem podziękować za wasz trud, który wkładacie w wychowanie dzieci - mówił do rodzin trzy plus szef rządu na spotkaniu w Lubartowie. Dodał, że polska polityka będzie wspierała rodziny.

- Wysiłek wkładany przez te rodziny jest przeogromny. Chciałem powiedzieć, że państwo polskie przestawiło trzy lata temu wyraźnie zwrotnicę w kierunku rodzin. W kierunku rodzin co najmniej z trójką i większą liczbą dzieci - mówił premier Mateusz Morawiecki w sobotę na Zjeździe Dużych Rodzin.

To coroczna impreza, która w tym roku do Lubartowa przyciągnęła 200 rodzin tzw. trzy plus. Najliczniejszą rodziną, która przyjechała do tego lubelskiego miasteczka była ta z ósemką dzieci.

Właśnie takim rodzinom dziękował premier za trud wychowania.

- Ta nasza polityka stałą się głównym celem prowadzenia naszych innych działań: gospodarczych, społecznych - mówił o polityce rządu Morawiecki.

- Było wielu sceptyków, zwłaszcza neoliberalnych mówiło, że nasza polityka prorodzinna doprowadzi do spadku aktywności zawodowej kobiet. Tymczasem dziś mamy 77 proc. kobiet w wieku 25 - 49 lat aktywnych zawodowo. Wcześniej było to 74,5 proc. - wyliczał porównując sytuację z 2015 roku.

Nowych obietnic i zapowiedzi ze strony premiera nie było. Przypomniał jednak o rozszerzeniu programu 500 plus od lipca (też na pierwsze dziecko).

Tymczasem Związek Dużych Rodzin Trzy Plus postuluje o objęcie szczególnymi względami finansowymi rodziców, którzy sami chcą wychowywać dziecko do lat trzech rezygnując z pracy.

Związek mówi też o potrzebie wprowadzenia rozwiązań, dzięki którym duże rodziny byłoby stać na większe mieszkania.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 34

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
2019-06-16T13:10:21 02:00, Gość:

Piękne słowa pana premiera. I bardzo ważne. Rodziny nie mogą się wstydzić tego, że mają wiele dzieci. Serdecznie pozdrawiam panie premierze.

2019-06-17T02:06:45 02:00, Waldemar F.:

I całe społeczeństwo musi się składać na dzieciorobów... A później dzieciaczki wyemigrują z Polski i nie będą spłacać długów narosłych z tego rozdawnictwa, a rodzicami zajmie się państwo za nasze pieniądze. Brawo!

bo tak będzie, mojej sąsiadki mającej 4 dzieci wychowało państwo tj. podatnicy płacąc jej alimenty z funduszu alimentacyjnego, obecnie jje już dwoje dzieci wyjechało za granicę, ojciec dzieci zmarł to państwo najwyżej może sie dupie podrapać bo i tak nie ściągnie należnych alimentów. No i mamy, być może ta dwójka zacznie żyć z 500 tak jak ich matka żyła z alimentów z FA i pomocy z MOPS

W
Waldemar F.
2019-06-16T13:10:21 02:00, Gość:

Piękne słowa pana premiera. I bardzo ważne. Rodziny nie mogą się wstydzić tego, że mają wiele dzieci. Serdecznie pozdrawiam panie premierze.

I całe społeczeństwo musi się składać na dzieciorobów... A później dzieciaczki wyemigrują z Polski i nie będą spłacać długów narosłych z tego rozdawnictwa, a rodzicami zajmie się państwo za nasze pieniądze. Brawo!

d
dobre i u nas tak jest

https://www.youtube.com/watch?v=tUXnxi3ffeE

G
Gość

e, czyżby premier przeznaczył 500 swojego dziecka na bilet aby dojechać

G
Gość
2019-06-16T13:10:21 02:00, Gość:

Piękne słowa pana premiera. I bardzo ważne. Rodziny nie mogą się wstydzić tego, że mają wiele dzieci. Serdecznie pozdrawiam panie premierze.

rodziny niech sie wstydzą, że nawet w łóżku nie umieją logicznie myśleć, a może im jeszcze zatrudnić pomoc niech rodzice nei wstają z łózka tylko pieprzą sie 24 godzin na dobę

G
Gość
2019-06-16T13:19:07 02:00, Gość:

Panie premierze: dziękujemy za to co pan robi. Z całego serca.

spieprzaj głupi baranie, nie mów w czyimś np. w moim imieniu

G
Gość

Panie premierze: dziękujemy za to co pan robi. Z całego serca.

G
Gość

Jesteśmy dumni z naszego premiera! Dziękujemy

G
Gość

Piękne słowa pana premiera. I bardzo ważne. Rodziny nie mogą się wstydzić tego, że mają wiele dzieci. Serdecznie pozdrawiam panie premierze.

J
Joziek Bak z Donald Gold
2019-06-16T10:23:48 02:00, Wyborca:

Ciemnota dalej będzie głosowała na bankstera , który żeby wam dać 500 , najpierw wam wyjął z porfela 1000 - , ale głąby i tak tego nie zrozumieją że ktoś ich kupił za ich własne pieniądze.

2019-06-16T12:42:31 02:00, NIEPIS:

DOKŁADNIE!!!DLATEGO MAFIOSO, JEŹDZI NA PROWINCJĘ!!

Don Ald Ojciec Chrzestny wszystkich przekretów odwiedzi nas przed wyborami i bedzie udowadniał że rozwój gospodarczy to odzyskiwanie VATu

N
NIEPIS
2019-06-16T10:23:48 02:00, Wyborca:

Ciemnota dalej będzie głosowała na bankstera , który żeby wam dać 500 , najpierw wam wyjął z porfela 1000 - , ale głąby i tak tego nie zrozumieją że ktoś ich kupił za ich własne pieniądze.

DOKŁADNIE!!!DLATEGO MAFIOSO, JEŹDZI NA PROWINCJĘ!!

N
NIEPiS

A CZEMU NIE DO LUBLINA, STOLICY WOJEWÓDZTWA??BO MATEUSZEK KŁAMCZUCH I BAJAŻ,ŹLE SIĘ CZUJE, GDZIE NIE MA KLAKIERÓW W JEGO FORMACJI!!

R
Rubikoń od Sześciu Kroli
2019-06-16T10:23:48 02:00, Wyborca:

Ciemnota dalej będzie głosowała na bankstera , który żeby wam dać 500 , najpierw wam wyjął z porfela 1000 - , ale głąby i tak tego nie zrozumieją że ktoś ich kupił za ich własne pieniądze.

chodzi ci o tego bankstera co jeździła na erotyczne eskapady na Maderęi który namawiał wszystkich na branie kredytów we frankach a sdam cichaczem swoje przewalutował na zlotówki ?

P
Polak
2019-06-15T22:14:03 02:00, Adam z Lublina:

Nie lubię słuchać Morawieckiego. Jakoś tak dziwnie gada. Coś się plącze , nawiązuje do czegoś, potem się gubi.... po prostu jest słaby . No i po tych kłamstewkach, trudno mu teraz wierzyć we wszystko.

2019-06-16T09:02:48 02:00, hahahahaha:

najlepszt Tusk albo schetyna więdza co mówic , rano co innego w południe co innego a wieczorem kolejne bajki hahahaha

hahahahaha