Prezes lubelskiego lotniska Krzysztof Wójtowicz odwołany. Zastąpi go Andrzej Hawryluk

Marta Grabiec
Marta Grabiec
Sławomir Skomra
Sławomir Skomra
Krzysztof Wójtowicz
Krzysztof Wójtowicz Małgorzata Genca
Rada nadzorcza Portu Lotniczego Lublin informuje, że 25 czerwca podjęła uchwałę o odwołaniu dotychczasowych członków zarządu spółki Port Lotniczy Lublin: Krzysztofa Wójtowicza, Sebastiana Meitza i Adama Klinerta.

Rada nadzorcza powołała Andrzeja Hawryluka na stanowisko członka zarządu – prezesa zarządu. Rada Nadzorcza podejmując swoją decyzję wzięła pod uwagę zarówno oczekiwania akcjonariuszy w zakresie zarządzania Portem Lotniczym Lublin, jak również fakt, że dotychczasowy zarząd 25 czerwca br. uzyskał absolutorium za 2019 r. i został skwitowany przez akcjonariuszy.

Krzysztof Wójtowicz to zaufany człowiek prezydenta Lublina, Krzysztof Żuka. To, że został prezesem lotniskowej spółki w lutym 2013 r. było pewnym zaskoczeniem. Co prawda, Wójtowicz już od lutego 2012 był w zarządzie PLL, ale wielkiego doświadczenia w branży lotniczej nie miał.

Mimo to, jako prezes PLL, ma na koncie kilka sukcesów. Doprowadził tu do utworzenia bazy Wizz Air, uruchomił loty do Izraela czy rozbudował terminal.

Jest też kilka niezakończonych spraw w prokuraturze (po donosach CBA), jak ta dotycząca zorganizowania za ponad 1 mln zł misji gospodarczej do Izraela.

Ostatnio Wójtowicz zadarł z marszałkiem województwa, który jest znaczącym udziałowcem w porcie. Były już prezes publicznie narzekał, że władze województwa nie chcą przekazać kilku milionów złotych na wykup obligacji w 2011 r. wyemitowanych przez lotniskową spółkę.

Do tej pory stanowiska Wójtowicza bronił największy udziałowiec spółki – miasto Lublin.

Rada nadzorcza PLL tłumaczy, że nowa sytuacja z jaką ma do czynienia branża lotnicza w ostatnich miesiącach, wymaga zdaniem rady nadzorczej także nowych rozwiązań personalnych w zakresie zarządzania Portem Lotniczym Lublin.

Nowy prezes zarządu, Andrzej Hawryluk, ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu instytucjami i przedsiębiorstwami sektora lotniczego. Posiada szereg certyfikatów i uprawnień w zakresie lotnictwa krajowego i międzynarodowego. Andrzej Hawryluk ukończył Wyższą Oficerską Szkołę Lotniczą w Dęblinie, kierunek Ruch Lotniczy, uzyskując tytuł inżyniera, Politechnikę Warszawską, Wydział Transportu, uzyskując tytuł magistra inżyniera transportu o specjalności sterowanie ruchem w transporcie oraz Politechnikę Łódzką, Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzani Przedsiębiorstwem.

- Rada Nadzorcza podejmując w/w decyzje zgodne z wolą akcjonariuszy, dziękuje dotychczasowym członkom zarządu za rzetelną pracę, a w szczególności dotychczasowemu Prezesowi Zarządu Krzysztofowi Wójtowiczowi, który swoją funkcję pełnił w spółce od 2013 r. i któremu Port Lotniczy Lublin zawdzięcza dotychczasowy rozwój - czytamy w przesłanym komuniakcie.

Z naszych informacji wynika, że nowy prezes nie jest ani człowiekiem prezydenta Lublina ani marszałka województwa. Powołanie Hawryluka na prezesa lubelskiego lotniska trzeba kojarzyć z Arturem Soboniem pochodzącym ze Świdnika wiceministrem aktywów państwowych.

Oprócz Wójtowicza stanowiska stracili też pozostali członkowie zarządu lotniska - Sebastian Meitz i Adam Klinert.

Dopłaty do cen energii

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Che, che ,,po dobrym panie jeszcze lepszy nastanie" a w czym jeden od drugiego jest lepszy ?

Dodaj ogłoszenie